Çok sık mı protein alıyorum ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve YeaP tarafından 5 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. YeaP

YeaP Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle şunu söyliyim spora başlayalı yaklaşık 1 sene olmuştur. weider premium whey ve weider bcaa kullanıyorum. üniversite öğrencisiyim 2. öğretim dolayısıylada spora erken gitmem gerekiyor. (Sabah kahvaltıyı yaptıkdan sonra) Uyanınca kahvaltı yapmayı pek sevmiyorum ama mevburiyetten kendimi zorluyorum.
    Günlük programım şu şekilde
    Sabahları 4 yumurta beyazı 1 bardak süt biraz badem bir adet muz
    kahvaltıyı yaptıkdan yarım saat 1 saat sonra filan 1 ölçek protein tozu
    Protein tozunu içtikden 1 saat sonra spor
    Spordan hemen sonra bcaa
    Spordan 1 saat sonra tekrar whey
    Whey i içtikten yarım saat 1 saat sonrada okul yoksa 200 gr haşlama makarna (yağ tuz yok) üzerine yoğurt okulum varsa okulun yemekhanesinde pilav et yemeği yada artık o gün ne çıkarsa
    Akşam yemeğinde ızgara et yada sulu et yemeği yiyorum.
    Akşam yemeğini yedikden sonra yatmadan yaklaşık 1,5 - 2 saat önce iste 1 adet muz ve 1 bardak süt içiyorum
    (off günlerde ise kahvaltı ile öğle yemeği arasında 1 ölçek whey içiyorum)
    Antrenman günlerim: Pazartesi Çarşamba Perşembe Cumartesi
    Sorumsa şu spor yaptığum günlerde sabah kahvaltısı ile başlayan yaklaşık 4 saatlik kısımda fazla mı ( yani gereksiz mi ) protein alıyorum ?
    Bir diğer sorum ise Supplementlerim kullanım şekilleri doğru mu ? Weiderin danışması ve spordaki hocam bu şekilde kullanmamı söyledi

2. lqexit

lqexit Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Günlük protein ihtiyacı antreman yoğunluğuna göre kilonuz başına 1,5-2 gr arasında değişebiliyor. Öncelikle günlük protein ihtiyacınızı ve aldığınız proteinin gr hesaplayarak buna kendiniz karar verebilirsiniz.

Önemli olan bir diğer noktada vücudun bir öğünde aldığı proteinin ne kadarını sindirebileceği. Örnek verecek olursam vücudunuz bir öğünde 25 gr proteini sindirip bunu kullanabiliyorken siz 50 gr protein alıyorsanız bu hem karaciğerinizi zorlar hemde fazla protein yağ olarak depolanır.

Sayfayı Paylaş