Çok mu fazla yemek yiyorum?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve swepturex tarafından 24 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. nerede24

nerede24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Antreman süresi ne kadar olmalıdır. genelde bildiğim kadarıyla bu konu çok tartışılıyor. çok genel ve yaygın görüşler var. zamanında bu konuyu epey araştırmıştım. pek çok genel kanı olmasına karşın ortak paydaları var. bende bu ortak paydalardan bir sonuca ulaşmıştım.
    Ben konuya antreman süresi ne kadar olmalıdırdan çok, setler arası dinlenme süresi ne kadar olmalı ve hareketleri yapış hızının ne kadar olması gerektiği yönünde ele alınması taraftarıyım. zaten ideal antreman süresi kendi kendine çıkıyor.
    şimdi diyelimki haftada 4 gün antreman yapıyorsunuz. her gittiğiniz gün 3 bölge çalıştırıyorsunuz. buda demek 3 bölge bölge başına 3 set*12 tekrar hareket yapılması manasına geliyor. her set sonrası dinlenme süresi 2 dk olarak alalım. her 12 tekrarında yapılış süresini 1 dk olarak kabul edelim. bu demekki bir bölgenin çalışma süresi 15 dk. 3 bölge yapar 45 dk. 15 dk da koşu bandı diyelim. 5 dk da başlangıç ısınması diyelim. 1 saat 5 dk yapar.

diyelim her gün 2 bölge çalıştırdığınız bir programınız var. 2 bölge* bölge başına 3 set*12 tekrar hareket yapılması manasına geliyor. yine dinlenme süresi 2 dk, her 12 tekrarın bitiş süresini 1 dk olarak kabul edelim. yine bir bölgenin çalışma süresi 15 dk. ısınma ve koşu bandıbada toplam 20 dk koyalım. 2 bölge yapar 30 dk 20 dk da ısınma ve koşu bandı dedik yapar 50 dk.

özetle çalışılacak bölge başına 15 dk olarak 3 set *12 tekrarın bitiş süresini kabul edersek günde tek bölge çalıştıran birisinin antreman bitiş süresi 35 dk olacaktır.

burda setlerdeki 12 tekrarın bitiş süresini 1 dk olarak kabul ettik. ama bu abartılı bir sayı. bunuda aletlerde bekleme sırasına sayarsak dediğim sürelerde antremanın bitmiş olması lazım.
    dikkat edilmesi gereken konu şudurki. setler arası dinleme süresi 45 saniye olarakda kabul edilebilir. ama bu başlangıç seviyesindekiler için geçerli değil. bu seviyeyi geçen kişiler setler arası dinlenmeyi 45 saniye olarak kabul etmeliler. şimdi 2 dk ile 45 saniye arasında ne olacak canım demeyin. şu olacak 3 bölge günde çalıştıran kişiler 45 saniye beklerse 1 saat 5 dk lık süre iner 50 dk civarına.

zaten uzun bir yazı oldu. setler arası dinlenme süresi nedir, niye 15 dk koşu bandı falan filan teknik zamazingolara girersek epey daha uzar.

özetle body askeri disiplinle yapılması ve kurallara uyulması gereken bir sğordur. setler arası telefonla oynarsan, sohbet edilirse o antreman süresi uzarda uzar.

depo meselesine gelince, antremandan hemen sonra üzüm suyunun içilmesi gerekir. ne antreman sırasında nede önce. haa antremanda baş dönmesi yaşarsanız bir iki yudum alırsınız. ama fazla. değil. ne kadar ağır çalışırsanız her çeşit depodaki benzini o kadar kullanırsınız ama asla dibine kadar bitiremezsiniz. umarım birileri yine bir video eklemez.

swepturex bunu beğendi.
  2. swepturex

swepturex Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İhracat
    açıklama için teşekkürler =) ve umarım dediğin gibi bir video daha eklenmez.. bende konuyla alakalı sanıp girip bide telefondan baktım ne videosu diye.. iş yerindeki pc videoyu açmayınca =)

3. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Bal bir kasiga indirilmeli, meyve suyu kaldirilmali, yaglanma icin ayriyetten yesil cay icilmeli, aksam yenilen yumurtanin sarisi yenmemeli, yatmadan ise peynir yerine sut tuketilmeli her ihtimale karsi(spor dergilerinde kotu ruya etkisi oldugu yazar surekli)

Sayfayı Paylaş