Çok Karışık Bir Durum

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve cezainca tarafından 1 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. cezainca

cezainca Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, spora yeni başladım. Çok karışık bir durum var. 187cm boyunda ve 75 kiloyum. Zayıfım ama göbeğim var. Amacım kas yapmak filan değil, vücudumu forma sokmak. Ve çok pc başında oturduğum için sırtım filan yamulmaya başladı. İlk amacım vücudumu normal bir seviyeye getirmek. 80 kilo sınırını geçmemek istiyorum ama olmuşken kasta olsun yani. Benim bu durumda karbonhidrat mı kullanmam lazım yoksa protein mi almam lazım yoksa her ikisi de mi? bütçem çok kısıtlı arkadaşlar Genrise Protein 95 750g işimi görür mü? (hergün 25g)

her türlü önerinize açığım. bu arada zayıf olduğum için güçsüzüm de. 3 şınav zor çekiyorum. tam olarak hangi supplementleri almam lazım sizce?

Son düzenleme: 1 Kasım 2012
  2. vudu

vudu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi kardes spora yeni baslıyacagım diyorsun fakat supplement soruyorsun ama sana ne desek işe yaramıyacak eninde sonunda alıcaksın madem söliyim.
    Optimum gold standart protein tozu al spordan once 1olcek sonra 1olcek kullan yeterli olur karbonhidrata gerek yok yemeklerden karsılarsın.bu arada durus bozukluğu çok önemli dik dur omuzlarını tamamen geri ver ve asagıya indir bu sekil dik durustur.

3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
  4. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Önce beslenmeni düzelt. Şu an alıcağın faydayı yemeklerden rahat rahat alırsın 4 5 ay sonra başlarsın toza.
    Sabahları yumurta ye, öğlen pilav makarna haşlama patates yanına tavuk et hindi ton balığı balık filan ye günlük 150grama yakın protein 250grama yakın karbo al yeter. Bunları yapmazsan hiç bi anlamı yok yaptığın sporun. Kolay gelsin

5. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    sımdı yenı basladın ılk ay ısınma olacak zaten genel calısma sıstemın her bölgeyı alıstıracak sekılde toplamda 10 12 hareket arası bır program. bu sekılde bır programda ek destege ıhtıyac duymaz vücut agır calısman lazım. ayrıca ek besınlerın ıstersen en ıyısını en pahalsını al dogal beslenmenı ve dınlenmenı sısteme koymadan hıcbırsey olmaz. öncelıkle ıyı bır beslenme programı cıkart kendıne 1 ay ısınmanı tamamla ondan sonra 2 ay da bıtsın 3 ayın basında cok agır calısmaya baslayınca al supplementlerını. bazılar ılk 6 ay kullanmayın dıyor kımısı 1 aydan baslıyor. ama benım ıcın alınacak kıstas vücudun ek besıne ıhtıyacı olacak kadar zorlayıp zorlamadıgın ben 2. ayın ortasında basladım ek besın almaya.
    ımza kısmımda beslenmeye gırıs baslıgı var o baslıgıda muhakkak oku bır abımız paylasmıs cıdden cok faydalı . en alttakı notlarıda oku ama :D

6. brhmcr

brhmcr Guest

Ne supplement.Acil yeni baslayanlar sabit basliklarini oku, olayi anla biraz.

7. cezainca

cezainca Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese cevaplardan dolayı teşekkürler. Bugün sporun ilk günüydü ve spor salonundan eve zar zor geldim. Yorgunluktan ölmek üzereyim. Verilen programı da gerçekleştirmekte zorlandım. Ne yapmamı önerirsiniz? Yarın yine salona gideceğim ama hiç halim yok.

8. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Günde 8 saat uyu 11gibi yat. Antrenmandan önce karbonhidrat ağırlıklı beslen enerji için. Bütün öğünlerin protein ağırlıklı olsun. Mümkünse ilk ayda haftada 3ü 4ügeçme birer gün arayla git.

9. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Yorulmussun bak ne guzel kas agrısıda vardır bunlar ıyıye ısaret en azından antrenmanın hakkını vermıssın :) bu sekılde devam et beslenme ve dınlenmeye dıkkat et

10. brhmcr

brhmcr Guest

Dinlenirken de bol bol forumda sabit baslik oku....

11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle pc başında fazla zaman geçirme ek besinler adı üzerinde mucize ürünler değillerdir beslenmeni düzenle ilk önce uykuna antremanına dinlenmene motivasyonuna dikkat et zamanla güçlenirsin merak etme pc başındayken lütfen forumuda bol bol oku iyi sporlar

mr_dblue bunu beğendi.
  12. cezainca

cezainca Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık 45 gün önce bodye başladığımı forumda belirtmiştim. Yaklaşık 7 yıldır hiçbir sporu yapmayan ben için bu 45 gün gerçekten çok zor geçti. Antremandan sonraki gün (dinlenme günü) ölü gibi oluyordum. Şimdi hoca yeniden bir program çıkartacak bana ama ellerindeki supplemetlerden satmaya çalışacaklar bana, adım gibi biliyorum. Bir bahane bulup onlardan almamaya çalışacağım. 187cm boyunda ve 75 kiloyum. Zayıfım ama göbeğim var.
    Spora başlarkan pazularım 30cm iken şuan 33cm oldu. Göğüslerim de hiç yokken hafiften belirmeye başladı. Bu hususta bana önerebileceğnizi supplementler nelerdir? Ne kullanmam gerekir? (hocaya güvenmediğim için sizlere soruyorum)

13. brhmcr

brhmcr Guest

Yukarıda ne söylendiyse aynısı söylenecek 6 ay boyunca iyi beslen, sana supplement satmaya kalkanlardan da uzak dur.

Sayfayı Paylaş