Çok iyi besleniyorum ama gelisemiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ahmetozill tarafından 23 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ahmetozill

ahmetozill Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba abilerim kardeslerim bu sorundan bircok kisi sikayetci ama ben herseyi geregince yaptigimi dusunuyorum. Üniverste ogrencisiyim ve bircok ogrenciye gore iyi beslendigimi dusunuyorum fakat bir turlu istedigim gelisimi kaydedemiyorum. Omuzlar haric hicbir farklilik yok kol gogus kanat gelismiyor boyum 1.85 kilom 83 size beslenmemi anlatacagim simdi.

Sabah : 5 yumurta (2tüm 3 beyaz) bazen 6 oluyor yaninda sutle karistirilmis 100gr yulaf ezmesi

Kahvaltidan 1 saat sonra spora gidiyorum

Spor sonrasi : Maximus gold series whey protein 25gr

ogle yemegi : Az yagli pirinc yada bulgur pilavi ve yaklasik 200gr haslanmis tavuk gogusu

Saat 3 falan oluyor yemegi yedikten 1 saat sonra muz yiyip okula gidiyorum bu bazen lor oluyor. Okulda cok birsey yiyemiyorum kahve falan iciyorum bazen kuruyemis yada kuru uzum koyuyorum cebime

Aksam yemegi ( okuldan gelmeme gore en gec 9 da yiyorum)

Oglenkiyle ayni yemegi yada ton balikli makarna yada patates haslama ve tavul gogusu gibi seyler yiyorum yatmadan sut iciyorum yada lor yiyorum.

Arkadaslar sizce ne eksik antemanlarimi aksatmadan yapiyorum cok emek harciyorum ama cok moralim bozuluyor boyle olunca haftada 4 gun spora gidiyorum off gunlerinde beslenmeme dikkat ediyorum ama olmuyor. Simdi memlekete geldim 1 hafta ara verdim rica ediyorum bir akil verin bana. Creatin almayi dusunuyorum sizce almali miyim

2. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    İlk olarak bu spor sabır gerektiren bir spor o yüzden zamana ihtiyacın var.Aslında gelişiyorsundur ama farkedemiyorsundur. Her hafta aynı gün sabah kalkar kalkmaz kendini fotoğrafla 2-3 ay sonra gelişimi farkedeceksin. 2. olarak yağ oranın fazladır.Kasların olsa bile hatların yağ dokusu altında kaldığından göremiyorsundur. 3. antrenman programın hafif kalıyodur yada amacına uygun değildir.

actual1985 bunu beğendi.
  3. ahmetozill

ahmetozill Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Baslayali 4 ay oldu 78.5 kilodan 83 kiloya ciktim ama gozle gorulur bir degisim yok ya yag oranimim fazla oldugunu sanmiyorum spor salonunda ölcüm yaptirmistim %6 cikmisti ama au oranim fazla olabilir yaza dogru kiraz sapi cayi icmeye basliyacam vucuttaki fazla suyu atiyormus diye duydum. Beslenmem nasil eksik birseyler mi var sence

4. emrgkkya333

emrgkkya333 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Aynisi bendede oldu gecen ay omuzdan olcu aldim sadece cok motivasyon kirici bi durum beslenmemde iyiydi

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. ahmetozill

ahmetozill Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Aynen öyle bu kadar emek verip karsiligini alamamak moral bozucu

6. emrgkkya333

emrgkkya333 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    İki gun sonra olculer alincak bakalim bu ay gelisim olcakmi paylasirim :)

7. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Peki uyku durumun nasıl? benımde bu ay kol ölçüm sabit kaldı mesela (39cm) , heryer 1 cm gelişmiş ama kol oynamamıs. Beslenmemde aynı seninki gibi tek fark sabah 8 tam yumurta yiyorum. Ama şu son 1 aydır sınavlar projeler falan var diye doğru düzgün uyumadım, günde 3-4 saat hep. oysa ki yetişkin bireyler günde en az 8 saat uyumalıymış. Yani vücud yapılandırmada sıralama şu şekil '' uyku > beslenme > antreman ''

ve değinmek istedigim diğer nokta spora sabah gidiyor olman. Geçen gün salonda hocalarım konuşurken kulak misafiri oldum genelde spor yapma saati hakkındaki ortak görüş gece yatmadan önce yapılan sporlarmış. Çünkü vücut uykudayken büyüme hormonunu daha fazla salgılıyormuş. Doğruluk payı varmıdır bilmiyorum sadece sana aktarmak istedim, profesyonel arkadaslarımız bu konuya açıklık getirirse bizde aydınlanmış oluruz.

mali67 bunu beğendi.
  8. ahmetozill

ahmetozill Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Sabah dedigim 11.30 gibi gidiyorum ben tam tersi sabah yapilam sporun iyi oldugunu biluyorum ben 8 saatten fazla uyuyorum kreatin alacam buyuk ihtimalle etkisi olur sanirim

9. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle kreatin al, fakat kreatin sana o beklediğin patlamayı yapmanı sağlamayacaktır. Hacim aldığını hissedebilirsin ve antrenmanda güç ve enerji artışı hissi olur.
    Yağ oranın muhtemelen yanlış ölçülmüş.
    Sorun şu, beslenmeni buraya yazarak kimse bir çözüm sunamaz sana. Sen hacim kazanmak istiyorsan günlük kalori ihtiyacının %10 fazlasını düzgün kaynaklardan almak zorundasın. Mesela 2800 kalori senin günlük harcadığın kalori miktarı, 3100 kalorilik bir beslenme programı yaz buraya, onu değerlendirelim. 3100'ü tuttutrup gelişme kaydedemiyorsan, 200 kalori daha arttır mesela.
    Beslenmen genel itibariyle iyi görünüyor, günlük alman gereken kalori miktarını da yakaladığını farz ediyorum. Gelişmeme nedenini araman gereken yerler: Uyku düzeni, stres, beslenme ve antrenman programın.
    Bir de sabırlı olmalısın.

10. İşbaraalp

İşbaraalp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Bence motivasyonunu kaybetme eğer kaybedersen o zaman yenilmiş demektir başarız olanların çoğu gelişim görmeyip motivasyonu kaybedenler kimse anasının karnından kaslı çıkmıyor kardeşim Başaracağına inan ve Başar sakın pes etme

11. ahmetozill

ahmetozill Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    10 gunluk aradan sonra dun yeniden basladim hamlamisim :) motivasyonu kaybetmek yok bu hafta optumum gold whey ve creatin alicam buyuk ihtimalle bakalim yaza kadar ne kadar fark edecek

Sayfayı Paylaş