Çok inceyim kendimden nefret ediyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve emrezen3 tarafından 14 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. emrezen3

emrezen3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Evet arkadaşlar kollarım forearms ve bileklerim çok ince kas aslında yok gibi sıkınca çıkıyor zayıfım tam 50 kiloyum artık kendimden nefret ediyorum sokağa bile uzun kollu giyerek çıkıyorum:( yazın uzun kollu giyiyorum kollarımı kimse görmesin diye psikolojimide etkiledi çok ince kollarım gelişmesi için ne yapmalıyım kilo alamıyorum kasmı çalışsam artık bunu foruma yazma zamanı geldi diye düşündüm

2. Mennisiah

Mennisiah Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Kilo alamıyorum diye birşey yok. Böyle dersen baştan kaybedersin. Günde en az 3-4 öğün güzelce besleniceksin karbonhidrat agırlıklı ve body salonuna yazılıcaksın. 2 paket Gainer siparişide ver. Günde 3 defada gainer kullan öğünlerden sonra genellikle. 3 aya 65 garanti. Ben 52 kiloda spora başladım senin gibiydim 80 gün oldu 66 kiloyum. Yeterki yapıcam de. Gaineri bıraktım şuan protein tozunla devam ediyorum. Sanada başarılar dilerim sakın üzülme ve kafana takma..

3. emrezen3

emrezen3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Abi gainer almadan nasıl yapabilirim bizim evde abimin kullandığı bcaa var işime yararmı

4. Mennisiah

Mennisiah Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    BCAA sana kilo aldırmaz. Sadece Karbonhidrat yani gainer destek ürünü alman gerekir. Şöyle yapabilirsin CİCİ BEBE yiyebilirsin hergün yağsız sütle gaienr yerine. 2 kase falan yemeye bak alamıyorsan gainer.

5. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    piyasada şimdi protein sütleri var. Her gün onlardan iç. Kilo alırsın.

6. Elpidos

Elpidos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    6-7 ögün yemen lazım kilo almak istiyosan antramanlarını kaslarını çok iyibirşekilde yoracak şekilde yap disiplinini elden bırakma bu iş olmuyor diye bırakma senki kendi kobay farensin ne yaparsan karşılıgını alırsın yok olmuyor dige yapmicaksan başta kaybedersin insanların ne düşündügünü boşver senin ne düşündügün önemli herşey protein tozu falan filan degil hayvan gibi yersen hayvan gibi olursun
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Ekim 2018 ---
    13-14 yaşındayım 59 kiloyum 1-2 aydır 3 4 kilo alabildim anca diger aylar hiç alamadım nerdeyse çok ince birşeydim şuan kollarım tam istedigime göre şekilenmeye devam ediyor...

7. oguzzX

oguzzX Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Kaç yaşındasınız ?

emrezen3 bunu beğendi.
  8. emrezen3

emrezen3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    15
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Ekim 2018 ---
    Artık hergün cicibebe ve yulaf yiyorum 2lt süt ile ve sporda yapıyorum çok etkisi olmaya başladı şimdiden bicepslerim arttı tricepslerde şişmeye başladı bu site saolsun :joy:

9. oguzzX

oguzzX Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yaşınız henüz çok genç, bende sizin yaşlarınızdayken aynı ruh halindeydim diyebilirim. O yüzden sizi çok iyi anlıyorum. İzin verirseniz deneyimlerinden birkaçını sizle paylaşayım :

1) Kilo sorununu asla kafanıza takmayın, çünkü bu bir sorun değil. Siz karakterinizle bu hayattasınız. Eğer bedeninizde bir değişiklik yapmak istiyorsanız. Değiştiğinizde daha değerli olacakmışsınız gibi değilde daha sağlıklı olacağınızı düşleyin. Unutmayın, sizi değerli yapan karakterinizdir, hayata bakış açınızdır.

2) Aceleci davranmayın, sakin soğukkanlı ve sabırlı olun. Gelişiminizin devam etmesi nedeniyle gelişimini tamamlamış birine göre vücudunuzdaki kas kütlesi artışı pek gözlenemeyebilir. Çünkü kemik gelişiminiz hala devam ediyor. Bunu kafanıza takmayın, düzenli ve yeterli spor yapmaya temiz beslenmeye devam edin. Emin olun üniversite yıllarına gayet sağlıklı ve güçlü bir vücutla giriş yapacaksınız.

3) Eğer imkanınız varsa bol bol yüzün, yoksa da sorun değil, KOŞUN ! Sözgelimi sabahları hava tertemizken gidin ve yarım saat(veya bünyeniz ne kadar elveriyorsa) hafif tempo koşun. Bu şekilde akciğerleriniz cenneti yaşayacak. Bazıları size "Sakın koşma, bu sana kalori yaktırır, kilo alımını yavaşlatır" diyecek. Onları dinlemeyin. Önemli olan sizin sağlığınız, hayat kaliteniz. Peki sadece koşayım mı ? diyeceksiniz. Tabiki hayır. Koşunun yanında vücut ağırlığıyla yapılan çalışmalara göz atın. Şınav,mekik,barfiks ve bunların türevleri hareketlerde uzmanlaşın. Salonda çalışıyorsanız dahi antrenmanlarıza bir şekilde bu hareketleri ekleyin. Emin olun bu şekilde devam ettiğinizde birkaç sene içerisindeçivi gibi bir vücuda sahip olacaksınız.

4) Gıda takviyelerinden uzak durun ! Doğal yolla, temiz ve sağlıklı ürünler tüketin. Bu sizin anatomik gelişiminiz için çooooook önemli.

5) Bir spor klübüne yazılın. Basketbol, voleybol, yüzme vs. Bu size hayatınız boyu sürdürebileceğiniz bir spor kültürü katacak. Eğer klübe yazılma imkanınız yoksa, interneti kullanarak antrenman programları bulabilir, yapmak istediğiniz sporda gelişebilirsiniz.

6) Bol bol kitap okuyun. Bu madde ne alaka dediğinizi duyar gibiyim :). Psikolojik gelişiminizde en az bedensel gelişiminiz kadar önemli hatta daha da önemli. Bol bol bilindik ve kendini kanıtlamış yazarların kitaplarını okuyun ve düşünce dünyanızı daha da büyütün.

Umarım faydalı olabilmişimdir. Unutmayın hayat böyle üzülecek kadar uzun değil. Bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız "Sabırla Çalışın ve Bol Bol Eğlenin"
    Güzel herşey sizinle olsun.
    Esen Kalın..

10. emrezen3

emrezen3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    S
    Saolasın abi bunu aklımda saklayacağım :)

11. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    kardeşim 170 cm 87 kg yim günde 3500 kcal 4000 kcal arası alırım anca kilomu korurum.sen ne yiyorsunda zayıfsın kilo alamayan hemen geinıra koşuyor çok yanlış.sen spora başla adam gibi ye ama kalori ihityacına göre ye bi git troidlerine baktır zaten sporla beraber 15 kg alırsın(saf kas değil) 1 senede bu tabi yıldan yıla düşer.

Sayfayı Paylaş