Çok hızlı kilo veriyorum neden?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Kdemiroblat tarafından 11 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Kdemiroblat

Kdemiroblat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar bu hafta başı 130 kiloydum şu anda 127 civarlarında 1 haftada 2 kilo normal mi ? Diyet filan yapmadım kola hiç içmedim bide herşeyden biraz daha az yedim yaşım 16 boyum 1.95

2. semih1

semih1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    1.95 boyunda 130 kilo ve yas 16 baya iyiymis :D senin kilonda olan birisi icin normal bisey, yağ oranı çok olanlar genelde hızlı kilo kaybederler

3. Kdemiroblat

Kdemiroblat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Normal değilim biliyorum fakat çok acıkıyorum ne yapmalıyım doymak için sürekli yemek yemek istiyorum midem çok büyük sanırım.

4. Samako

Samako Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    . Sana tavsiyem şu olur ;
    1-) İnternetten "Glisemik İndeks" leri düşük olan karbonhidrat kaynaklarını araştır ve öğünlerinde bunlardan tüketmeye çalış. Yemeklerinin arasına çok süre koyma.
    2-) Sindirimi uzun süren proteinlerden içeren besinler tüketebilirsin. Sütte bulunan kazeinin sindirimi baya uzun sürüyor mesela.
    3-) Glukoz şurubu içeren paket gıdalardan uzak durmanı şiddetle öneririm çünkü vücut bu şeker karşısında ani olarak yüksek miktarda insülin salgılıyor ve ve kan şekeri çok hızlı bir şekilde düşüyor. Bundan kaynaklı olarak sende psikolojikmen önüne geleni yeme dürtüsü oluşuyor (genelde tatlı şeyler).Tatlandırıcı içeren şeylerden de uzak dur kesinlikle. Kalorisi olmasa bile vücut onu şeker diye algılayıp insülini salıyor gene .Bunların yerine lifli sebzeler hem sağlıklı hem de güzel sindirim süreleri olduğu için seni tok tutar. Haşlama brokoli tavsiyemdir.
    4-) Sık sık düşük miktarlarda su içmeye özen göster bu hem hormonal sisteminin düzenli çalışmasını sağlar hem de karnında bir hacim kaplayacağı için biraz daha tokluk hissi verir.

Sayfayı Paylaş