Çok düşündüm. Fikirlerinizi bekliyorum ^^

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bb78 tarafından 14 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Selam arkadaşlar. 1.80 boyunda kilo 60, 16-17 yaşında biriyim. Kilo almak ve protein tozu hakkında bilgi edinmek için salona gittim. Orada beni karşılayan adam bana bu sporu da yanında yapmam gerektiğini ve protein tozunun bana sadece yağ olarak geri döneceğini söyledi. Ve omuzlarımın iyi olduğunu söyledi.. ( Bizim ailede genetikdir :) )

Şimdi arkadaşlar benim isteğim öyle şişeyim falan değil. Benim isteğim sadece boyuma göre kilomun iyi olması ve Güç. Yine zayıf görünebilirim mesela 70 kilo olsam güzel olacak gibi geliyor.

Salondaki adam bana aylık 60 TL, 6 ay yazılırsam fiyatının 140 TL olacağını söyledi.

Şimdi benim istediğim bu vucut için 6 ay gitmem gerekiyor mu ?
    Veya salona 140 TL vereceğime gerekli aletleri alıp evde kendim mi düzenli olarak çalışmalıyım ?
    Örneğin evde 5 kiloluk dumbbell'lar var. Bunun yanına bir koridor barfiksi mesela ?
    Bunun gibi şeyler..

Fikirlerinizi önerilerinizi bekliyorum :)

2. SerTkaN

SerTkaN Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Konya
    Arkadaşım açıkcası sorularının hepsi şuan güncel başlıklarda bulunmakta. Biraz forum gezelim :)

3. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Peki senin fikirlerin nelerdir ?

4. SerTkaN

SerTkaN Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Konya
    Sonuç olarak daha gençsin acele etmemeni öneririm ve bende forumdan ögrenebildigim kadarayla ilk 3 ay protein tozu kullanılmaması gerektigini söylemeliyim. Salon şartlarına uygunsan salonda çalıs ama evdede çalısırım dersen En azından Kapı barfix-Mekik sehbası-Agırlık sehbası ve 50kg lık dambıl ve halter seti almanı öneririm yada bunları sırayla alabilirsin vs. 3 ay sonrasında düzenli beslenme+çalısma ve en sonunda protein tozu kullanabilirsin bu sayede protein tozunu kas olarak geri kazanmış olursun.

5. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    50 kiloluk dumbell seti başlangıç için biraz fazla değil mi :) tamam o ağırlıkla bench press basar ama diğerleri zor gelir

6. SerTkaN

SerTkaN Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Konya
    50 kg parça parça istedigi kiloda çalısabılır ve zırt pırt kg almaktan iyidir :) set al kurtul diledigince çalış.

7. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Başka fikri oLan yok mu ?

8. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    bir 50 kg set zaten 200 tl den fazla diye biliyorum yine çok paran gider yani, hem evde disiplini sağlaman çok zor olur eğer imkanın varsa spor salonu sana daha yararlı olacaktır.

9. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    6 ay gidip bırakınca eski haline döner diyorlar ama. Hem beslenme programı da olacak :) Bu işin içinden kaç para ile çıkarım bilmiyorum :)

10. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bunu cidden istiyorsan, bazı şeyleri gözden çıkarman lazım, hayatın temeli bu değil mi :)

11. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
  12. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    program güzelmiş de, paralel dediği hareketi anlamadım, bir de özel bir alet ile yapılır diyo :) hadi bakalım ben de denerim aslında

13. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    valla 6 ay için 140 tl bedava...sana birşey söyliyeyim...140 tl ye alet alıpda evde çalışmaya kalkma sakın...taş çatlasa 1 ay evde çalışıp sıkılacaksın...bu spor evde yapılacak iş değil...6 ay git sen salona...protein tozu falan da kullanma...sporunu doğal olarak yap...

protein tozunu vs. steroidleri, bu spora yıllarımı verip iyi bir vücut yapacam diyorsan kullan...yoksa hiiiç bulaşma...hadi kolay gelsin

14. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Su ustte verddigim sinav mekik barfix programini uygulayacagim. Hem bunlar temel hareketler oldugundan her zaman yapabilirim. Yani oyle birakma falan olmaz. Zaten benim amacim sismek degil. Normal kilo da bir vucut. Istedigim de 10 kilo. Bunu sinav barfix mekik cekerekte yapabilecegime inaniyorum. Hem vucut agirligiyla calisacagim icin gucte kazanirim.

15. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    o zaman o programı uygula zaten uzun gelecek düşünmüyorsan pek gerekmez salon evde disiplinli çalışırsan sıkı bir vucut yaparsın.

16. bb78

bb78 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Evet. 2-3 ay bu programı uyguladıktan sonra weight gainer alırım. Zaten istediğim çok bişi değil bu yüzden salona gitmeye deymez diye düşündüm bende. Sonucta gidip bırakıcam.

Sayfayı Paylaş