Çanakkale Savaşı, Seyid Onbaşı

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve deku tarafından 20 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. Genco1907

Genco1907 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    geçmişini unutan geleceğini bulamaz çok güzel sözdür ve herkesın ibret alması gerekir çanakkale .o nasıl iman gücüdür o nasıl imandır Allah herkese öle imanlı olmayı nasip etsin türk olmak ondan önce müslüman olmak ne yüce dir. A.türkeş ' in bi sözü var türklük bedenimiz islamıyet ruhumuz ruhsuz beden ceset olur .....
    2-3 resımde benden

Ekli Dosyalar:

• 52ia.jpg
      52ia.jpg
      Dosya Boyutu:
      71,4 KB
      Görüntüleme:
      454
    • 52pi.jpg
      52pi.jpg
      Dosya Boyutu:
      117,5 KB
      Görüntüleme:
      475
    • 70gr.jpg
      70gr.jpg
      Dosya Boyutu:
      77,6 KB
      Görüntüleme:
      454
    Son düzenleme: 29 Eylül 2008
  2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Konu dışı bölümü de forum kurallarına tabiidir.

saydam bunu beğendi.
  3. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    Arkadaşlar o iki askerin olduğu fotoğraf,daha doğrusu öyle meşhur olan fotoğraf aslında bir havaalanı inşaasında çekilmiş ve ordakiler de inşaatta bulunan işçiler.
    Bir gazetede olayla ilgili bir haber vardı,oradaki işçilerden birinin oğlu konuşmuş,şu benim babam ve fotoğraf şu yılda çekildi diye.
    Anlattığına göre o işçi Çanakkale Savaşı başladığında daha 4 yaşındaymış...
    Ayrıntılı olarak haberi bulan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

4. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bu fotoğrafın sahte olduğunu kaynaklarla açıklayan aşırı milliyetçi, illegal (o yüzden site ismi vermiyorum) bir site vardı, bu fotoğraftaki şahısların asker değil bölgede tesadüf eseri gezen kişiler olduğunu söyleniyordu. hatta bu fotoğrafı fırında gören bir adam bunun yanlış olduğunu çünkü fotoğraftaki şahsın kendi büyükbabası olduğunu (aynı fotoğrafın orjinali kendisinde) ve büyükbabasının askerlik fotoğrafı değil işte çalışırken çekildiğini söyledi...
    bunlar propagandadır 275kg lık topu yerleştirme felan çünkü araştırın, onlarca ok saplanmasına rağmen surlara ok diken Ulubatlı Hasan'ın uydurma olduğu da kaynaklarla açıklanıyordu...tamam Allah'a şükür Türküz müslümanız ama sonuçta insan doğası var, sınırı var...
    O kadar güçlü bir milletiz ama olimpiyatlarda nedense ne güreşte ne halterde başarı sağlayamadık diğer branşlara girmiyorum bile bu durumda sözüm ona Ruslar nasıl oluyor da her tür alanda iman gücü olamadan üstün olabiliyor? sorusu aklıma geldi...

Türkün Türke propagandasına dönmüş ortalık maalesef gerçekler öyle değil...torpili, hemşericiliği, adam kayırmacılığı bitirmediğimiz sürece iman şu bu hikaye...

konu ile ilgili bilgi isteyen arakadaşlar;

Son düzenleme: 11 Ekim 2008
  5. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Müslümanız dediğine göre şunuda unutmazsın "hiçbir evlat babasının günahından yargılanmaz". Bu nedenle sende geçmişte yapılanlar yüzünden şimdikleri suçlama lütfen.
    Ayrıca banada bazen bunlar uydurma geliyor. Uydurmadan kasıt; bazen yalan, bazen çarptırılmış. Yani kendi kendimize hava atıyoruz.
    Allah onlardan razı olsun bizim için sevdiklerinden, hayatlarından vazgeçtiler.
    Ama castorpollux'unda dediği gibi boy ortalaman avrupa'nın altında, en güçlü sporcuların "e"sine bile girememişsin. Ee adama gülerler böyle bir yerden gönüllere girmeye kalkarsan.
    Benim anlayamadığım neden tüm Türkiye'yi kapsayan bir savaşı anarken böyle dar kalıplara girdiğimiz.
    Ben liseyi yeni bitirmiş biri olarak eğitim sistemini en iyi hatırlayanlardan biriyim sanırım. Hem okulda hemde genelde hep aynı şeylere dikkat çekiyorlar. Yani bir eşi/babası savaşa giden 7000 Antepli ana-çocuktan bahsedilmiyor, Maraş neden Kahraman, Urfa neden Şanlı, anlatılmıyor. 90.000 kişiye sarıkamışta ne olmuş söylenmiyor, dile kolay 90.000 kişi. Ben bir kere Ali Kırca'nın programında kapsamlıca anlatıldığını gördüm. İtalyanlar ülkemizin bir bölgesini almış ne yapmışlar oralarda, sorulmuyor. Rus komutanların raporlarında yazan savaş zamanı "katliam" yazıları gündeme gelmiyor.. Hala "Kurtuluş Savaşı" deniyor, yav biz ne zaman esir düştükki kurtulalım? "Milli Mücadele"dir bunun adı!!!...
    Herşeyi geçtim, sen neden gidip savaş anında kendi askerinin en kötü halini gösteren fotoğrafları insanın gözüne sokuyorsun, acındırmak için mi? "O zamanı görde haline şükret" geyiğini ise hiç gerek yok. Zamanında trende Atatürk'ün yokluktan içmediği iki fincan kahve benim beynimde kıvılcımlar yaratmıyor arkadaş. Ben Atatürk'ün davasını anlatırken karşısına çıkan güçlükleri Madımakta tekrar görünce "1 asır öncesinden biliyormuş" diyorum...
    Yanlış anlaşılmasın politika değil bu, 37 kişinin yanarak öldüğü bir vakanın içinde ne siyaset nede politika olur...

6. noghay

noghay Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Seyit onbaşının olayı uydurma falan değil arkadaşlar. Gerçekten Türkün gücü tarihte emsalsizdir. Bunu imanıda çok etkilemiştir. Şimdi ise bizim kendimize imanımız kalmamış ki dünyaya gücümüzü gösterelim. Tabi ki saf iman gücü ile büyük başarılara imza atmak pek mümkün olmaz. İmanla çalışmayı sistemli çalışmayı disiplini birleştirmek lazım. Atalarımız bu yüzden 3 kıtada at koşturdular,yenilmez pehlivanlar çıkardılar.

Olimpiyatlarda,dünya şampiyonalarında yüksek dereceler için öncelikle,sporcuaraştırma merkezleri kurulmalı. Doğuştan istidatı olan çocukları gençleri bulup onları yetiştirmek lazım.

gaddarkemal bunu beğendi.
  7. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Hakikaten ya, bizim futbol dışında hangi spor dalında CİDDİ tesislerimiz, imkanlarımız var? Bir tane örnek verin?
    Olimpiyatlardaki başarısızlığımız, bu sebebin bir sonucudur, güçlü olmamamızın sonucu değildir.

8. pssakal

pssakal Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    2007 yılında vefat eden, Seyit Onbaşının kızının babası için söylediği sözler;
    Babam çok iri bir insandı, apıştığı zaman altından bir eşşek geçebiliyordu! (Çanakkale ve Sonraki Günler adlı kitaptan) aynı bölümün devamında yazan bir paragrafı da paylaşmak istiyorum;
    Muhakkak ki Allah, o mermiyi böyle bir insana kaldırtmış.Cılız bir insan onu kaldırmış olsaydı, imtihan sırrı bozulabilirdi..
    Ayrıca Koca Seyit'in kızı Ayşe teyze devlet tarafından kendine tahsis edilen bir evde kalmaktaydı...

9. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    castorpollux forum içinde olmasak cidden cok agır konusurdum.
    Mestano nunda şu lafında çok ama çok haklı "Müslümanız dediğine göre şunuda unutmazsın "hiçbir evlat babasının günahından yargılanmaz". Bu nedenle sende geçmişte yapılanlar yüzünden şimdikleri suçlama lütfen."
    Eski Türkiye değil artık. Olimpiyatlarla ne alakası var bu durumun. Olimpiyatta kazanamayınca Türkiyeyi kaybetmiyoruz. Ama Çanakkalede Türkiye söz konusuydu. Burda milyonlların bıldıgı ama herkesın soylemekten korktugu seylerı soylerdım ama halıyle ulu orta soylenecek şeyler degıl bunlar. Ama şunu söyleyeyim bunu tum dunya kabul etmıstır. "Kur'an-ı Kerim oldugu sürece türkler yenilmez." bu sözü çok ünlü bir Alman adamı söylemiştir kım oldugunuda soylemıyorum cunku bunlar gızlı şeyler ben bı olaydan kesit olarak soyluyorum bunu.

Şimdi Türkiye ye bakarsan ne demek ıstedıgımı daha ıyı anlarsın. Çok önemli bir toplatında Demiş ki Kur'an-ı Kerim'i eline alarak bu kitaba inandıkları, uydukları sürece biz onları yenemeyiz. ve son kez birşey söylüyorum Bunu söyleyen adam çoğu kişi deccal oldugunu soyluyor.

Sporla ılgılı bır forumda buralara getırdınız konuyu helal olsun ama soyledıklerınız karsısında susamazdım. Gulup gececeksınız dedıklerıme cunku ben de forumlarda goruyorum adamlar konusmus sacma goruyorum adam atmıs dıyorum noob dıyorum ama bu konuyuda oyle gorenler olacak ama ben kendımı bılıyorum ve bu konuyuda bılıyorum.

Kolay gelsın

10. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    Ruhları şad olsun.TÜRKLÜK ve İmanı sağlam olan kişiler daima güçlüdürler.Bir örnekte KOCA YUSUFTUR.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Sayfayı Paylaş