Çalışmak ya da Çalışamamak, İşte Bütün Mesele Bu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Pretended tarafından 3 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Pretended

Pretended Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vanesy, harika bir bilgilendirme olmuş. Bilgin, özverin ve vaktin için çok çok çok teşekkür ederim.

Finspor'u aradım biraz önce. Tavsiye ettiğin Body Solid SID50 için 610$+KDV gibi bir fiyat biçti. Ki daha barıdır, ağırlığıdır, besinidir, kıyafetidir şudur budur derken başka şeylere bütçe bırakmayacak bir rakam. Zaten alet pro imiş. Evde kullanacağım deyince Super GYM 6011 diye bir aleti tavsiye etti, Finspor'un elemanı. Fiyatı KDV dahil 400 YTL. Bu erişebileceğim bir seviye. Satış elemanının mailime, size danışmak amacıyla atmasını istediğim potpurinin içinde bunlara ilaveten BODY SOLID GFID-71 FID BENCH ve HOIST HF-4165 MULTI POSITION ürünleri de var. Tabii ki fiyat olarak Super Gym'inki bana en makul olanı. Ama yine de diğer ürünler için de fikrinizi öğrenmek isterim mümkünse.

Sonuç olarak da "Super Gym'i alacağına Marcy'nin ürünlerinden al" mı dersiniz, onu da öğrenmek isterim. Ama fiyatı itibariyle (en azından bana göre) çok da kötü bir ürün değilmiş gibi duruyor, siz ne dersiniz ?

kaldıray, cümlenin düşüklüğünden ötürü ne demek istediğini anlamadım. İzah edersen cevap verebilirim.

2. Pretended

Pretended Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir soru daha var. Ben Life Time'dan hocalık hizmeti satın aldım. Hatta bench press, incline press, dumbell fly ve adını hatırlamadığım bir dumbell hareketi daha çalıştırdı. Hareketlerin nasıl yapılması gerektiğini gösterdi, gece göğüsüm ve kollarıma kadar ezilmiş (bütün gece kolunuzun üstüne yatarsanız oluşan sızı) gibi bir ağrı oluştu falan. Zaten ağrıdan sızıdan derdim yok, hoşuma bile gidiyor.

Sormak istediğim şu. Dedi ki "Göğüs 25'ine kadar genişleyebilir". Yaşım 25 deyince "1 senesi falan daha var" dedi. Ne kadar doğrudur ?

3. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    konuyu uzun uzun tartıştık, artık meseleyi kavramış olduğun sorularından belli. kendi koşullarını en iyi sen bildiğin için artık en doğru kararı sen verirsin.

burada super gym sehpayı 200$ a satan biri var. belki pazarlık da yapar. 200$, 315 tl ediyor. bir de bu var benzer ürün ama ikisinin de kalitesini bilemiyorum.

alacağın aletin taşıma kapasitesini öğrenmeyi ihmal etme.

25 yaşın bazı dönüm noktası özellikleri vardır ama 25 ten sonra o kas gelişmez bu kas gelişir demek doğru değil.
    hiç kafana takma, beslenmene dikkat eder, sakin, akılcı, emin adımlarla çalışma sürdürürsen 3-4 ayda ne kadar geliştiğine sen bile şaşırırsın.

Son düzenleme: 14 Nisan 2009
  4. sedanter

sedanter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    Dostum merhaba,

Bende seninle aynı sebeplerden dolayı ve aynı mantıkla uzunca bir süre araştırma yapmıştım ve sonunda arkadaşların da sana önerdiği gibi Marcy SM4000 de karar kıldım.

Gerçekten evde kullanmak isteyenler için süper bir ürün, özellikle bizim gibi salona gitme şansı hiç olmayanlar için.

Tabii biz ürünü 2 ev arkadaşı ortak olarak ve bir siteden ikinci el olarak alığımız için fiyatı bize çok koymadı açıkcası.

Şu an ürün satılık istersen bakabilirsin: http://www.sahibinden.com/marcy_sm4000_agirlik_calisma_istasyonu-94WQQaXQQ13664066WQQpXQQdisplayitem

edit: kişilere nickleri ile hitap ediniz..

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Mayıs 2009
  5. Pretended

Pretended Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar tekrar,

vanesy, lütfen bu başlığa tekrar tıkla.

Ve lanet squat ve bench rack 'midir nedir, nereden bulabileceğime dair bana yardımcı ol rica ediyorum. FinSpor 'u aradım, aptal oldular, geri dönelim bakalım dediler, dönemediler. Onu geçtim spor hocamın bile bu zamazingonun tam olarak ne olduğunu anladığından emin değilim.

Bir yol göstersen, "bak burada squat ve bench rack var, al bunu" desen de şu dertten kurtulsam. Yemin ediyorum sırf şu yüzden aksadı da aksadı.

Teşekkürler.

sedanter, aklıma karpuz kabuğu düşürüyorsun. ^^

6. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    rack bulmak gerçekten zor ama ben sana birkaç link veriyim. fin spordan da neden cevap veremediklerini anlamadım, katalogları rack dolu. sitelerinden modellere bakıp arayıp fiyat ve stok durumunu sorabilirsin. interspor, esjim, fin spordan yardımcı olabilmeleri lazım.

rumeli spor
    1
    2
    3

fin spor
    fin spor

spor fırsatı

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    finspor ile aynı sorunu bende yaşadım..koskoca bir salon kurmak için makinelerin teklifini istedim..ama dönmediler..sanırım pazarlama tarafında bir sorunları var..

8. Pretended

Pretended Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Birisi bana bakkal dükkanı rafı geometrisine sahip rack denen demir parçalarının nasıl bir sehpadan kat kat daha pahalı olduğunu açıklayabilir mi ?

vanesy'nin "fid sehpa + bech-squat rack(kafes tipi olursa daha iyi)+ barbell + 2 dumbell + ağırlıklar" formülündeki rack'(ler)den bahsediyorum.

Sayfayı Paylaş