Çalışmadan sonra bitkinlik

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve uygarkoc06 tarafından 2 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. uygarkoc06

uygarkoc06 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara, Turkey
    Değerli abilerim kardeşlerim spor salonuna başlayalı 1 ay oldu salondaki hocamın verdigi programa göre çalışıyorum harketlerim genelde 4x12 şeklinde oluyor. Antremanda bitkinlik antremandan sonra bitkinlik yaşıyorum normalde 1 gün çalışıp ertesi gün dinlenmem gerek ama ben çalışıyorum 3 gün dinlenmeden kendime gelemiyorum salona gitsem hiçbişey kaldırıp yapamıyorum bunun nedeni nedir beslenme eksikligimi yoksa yanlış program mıdır ? şimdiden teşekkürler

2. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Büyük ihtimalle beslenmenin yetersizliğinden dolayı böyle durumlar. Ayrıca sana 4x12 yapmanı değilde 3xmaximum yapmanı öneririm. Sevgiler.

3. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    antrenmanlar ağır gelmiş, beslenmen yetersiz kalmış, uyku düzensizliği, yetersiz su tüketimi gibi birçok neden ortaya bu sorunu çıkarabilir. Antrenmandan 2-3 saat önce bir ana öğün yemiş ol çok halsiz hissettiğin günlerde antrenmandan yarım saat önce içeceğin 1 tatlı kaşığı kahve içindeki kafein biraz olsun iyi gelicektir fakat her zaman tüketme vücudun kafeine adapte olmasın.

4. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    4x12 anteman yıpratıcı olur böyle bir çalışma için iyi besleniyor olman gerek antremanda vucutta ki glikojen miktarı azaldığında vucutta halsizlik belirisi direk olarak gösterir antremandan önce karbonhidrat ağırlıklı protein destekli antremandan sonra da protein ağırlıklı karbonhidrat destekli beslen ve ara öğün kesinlikle tüker gün içinde

5. Almclskn

Almclskn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Gerekirse 3x8 yap ama kaslarını iyice hisset. Yani 5 kiloyla 4x12 yapacağına 10 kiloyla 3x8 yapsan daha iyidir. Yapabildiğin kadar ağırlıkla yapmaya çalış tavsiyem. Ben öyle yapıyorum:)

6. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Antrenmanlara, uyku düzenine alışana kadar bir power programı uygulayabilirsin. Bu kadar yıpratıcı acılı olmaz. Beslenme yazmadım, power uygularken ayrıntılı beslenmeye ihtiysscın yok.

Calisthenics Athletics

Sayfayı Paylaş