Çalışma sistemim + yardım lazım !!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Edizemre tarafından 8 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Edizemre

Edizemre Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İyi günler yaklaşım 6aydır spor yapıyorum 1.76 boy 68 kg ım, son 1 aydır programımı değiştirdim buna göre ;
    1.gün : Göğüs - Triceps
    2.gün : Sırt - Biceps
    3.gün : Bacak
    4.gün : Göğüs - Omuz
    5.gün : triceps - biceps
    Ç.tesi - Pazar : off
    Programın işleşinden memnun gibiyim yalnız düşüncelerinizi duymak isterim bacak günü ve hafta sonları koşu yapıp karın çalışmayı düşünüyorum asıl merak ettiğim aslında karın çalışmalarını ne zaman yapmam gerektiği yardımcı olursanız sevinirim .

2. byfıtnees

byfıtnees Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    programın kım yazdı bılmıyorum ama çok saçma
    1.gün : Göğüs -
    2.gün : Triceps - Biceps
    3.gün : kanat
    4.gün : omuz
    5.gün : bacak :Bacak haftanın son gunun her zaman ıyıdır ağrıların geçmesı ıcın 2 gun dinlenirsin cumartesi pazarda kendıne ufak bır karın programı hazırlayabılırsın.
    Ç.tesi - Pazar : off

3. Edizemre

Edizemre Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Jeff Seid in bir videosunu izlemiştim yeterli supplementi alabilecek olan zayıf sporcular için çalışma programı diye geçiyordu cılız bir yapım var çok ağır çalışamıyorum o yüzden bende haftayı dolu geçirmek adına bu programı seçtim karın haftada 1 gün az değil mi sanki bilmiyorum yine önerilerini dikkate alacagım öğrenmek için soruyorum bunları ?

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Ben antrenor vs degilim. Antreman programi konularinda tecrubeli de degilim. Sadece kimse yazmadigi icin kjsisel fikrimi soyluyorum.

Program klasik bolgesel program. Sacma oldugunu dusunmuyorum. Hatta byfitness senin onerdiginden daha islevsel bir program.

Kol, kucuk kas grubu oldugu icin haftada 1 gun daha yazmis. Bence mantikli. Ctesi pazar off gunleri.

Eger ornek veriyorum ctesi gunu antreman yapma imkani varsa, off gununu ctesiden 3uncu veya 4uncu gune tasimak da dusunulebilir.

Tamam bolgesel.oldugu icin her kas grubu dinlenmis oluyor ama vucudun genel dinlenme halini de goz ardi etmemek lazim. 3uncu gun off olursa vucut ve sinir sistemi kendini toparlar ve glikojen depolari fullenmis olur diye dusunuyorum.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. byfıtnees

byfıtnees Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yeterli derecede beslenemediğiniz sürece isterseniz dünyanın en iyi programını uygulayın yınede cevap alamassınız oyuzden bu program olayına pek takılmayın burda hiçbirimiz jeff yada ronnıe değiliz bu kadar extrem programlar arayışında bulunmayın ben bu işin içinde olan biri olarak bunu söylüyorum bizzat her programı kendı uzerımde test ettım benımkisi sadece öneri ister dikkate alırsınız istersenız kendı bıldığınızı yaparsınız

6. Edizemre

Edizemre Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bence verimli bir program haftayı dolu geçirdiğimi düşünüyorum bu şekilde diğer türlü sanki tatmin olamıyorum yine çok tecrübesiz biriyim önerilerin için teşekkür ederim ilerleyen günlerde bir etkisini göremezsem senin söylediğin programa yada full vucut güç antremanına geçebilirim . Karın konusunda hala nasıl bir yol izlemem lazım bilmiyorum yalnız

7. Marko Pasa

Marko Pasa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Herkesin genetigi yapısı farklı kiminin triceps 2 hareket girmesi yeterli olur kimisi ise 3 hareket girmesi gerekir. Herkesde öne çıkan belli bir bölge vardır ve tam tersi zayıf olduğu bir bölgesi vardır örneğin benim kollarim zayıf. Bunu belirleyerek zayıf olan bölgenin üzerine gidilmesi Daha çok çalışılması gerekir diye düşünüyorum. O yüzden birinin verim aldığı bir programdan öteki verim almayabilir . tabi byfitnees abimin dediği beslenme en önemlisi.

Sayfayı Paylaş