Zer0 Antreman Programım..

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Zer0 tarafından 10 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Allah Allah o kadar cevap verdik yok onlar yanlış dedin verdiğim bilgilere sonrada aynı soruları soruyorsun..

2. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    1- Bench her ne kadar bir itme hareketi olsa da barı yukarıya kaldırış sırasında özellikle dirsek eklemlerine yük binecektir. Hatta hareketi yanlış yapıyorsan omuz eklemlerine de binecektir. Bu da özellikle kemiklerin ekleme doğru uzamasını engelleyebilir.

Belim ağrıyor diye yazdığına göre bench yaparken yardımı belinden alıyorsun ki ileride bel sorunları ve bel fıtığı için birebirdir bu. Eğer 40kg bence yapıp bunu da belinen alıyorsan göğsün sandığın kadar kuvvetli değil. Ancak bunu yanlış anlama dediğin gibi 14 yaşındasın ve Arnold gibi olcak halin yok. Zaten bu yüzden sana bench ve incline bench fazla demiştim.

2- İri olmak istiyorum demişsin sonra da hafifi çalışıyorum zaten demişsin. Bu şekilde çalışma ile zaten irileşemezsin, daha çok fit bir görünüme kavuşursun.

Tekrar tekrar söylüyorum dips+Şınav+Mekik+Barfiks ve düzenli yemek senin çözümün.

3. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Ben de benchten sonra omuzlarım niye ağrıyor diyordum teşekkürler bunun için.Bir de kaslarım degil kemiklerim agrıdı pazartesi günü yapınca meğer sebebi buymuş teşekkür ederim.Bench ve İncline bench yerine hangi hareketi koymamı önerirsiniz çünkü malum hocam da yok.Hareketi düzgün yaptıracak biri de yok.Teşekkürler bunu sölediginiz için omuzuma binnmişti kemik ağrısı oldu bu hafta.O zaman Bench Pressleri çıkarıcam programdan.Hangi hareketi koymalıyım ? Dumbella yapsam sorun olur mu benchi ?

Bir de iri olmak istiyorum da hafif çalışmıyorum.Yani gögüs hariç her yeri zorluyorum artık.Maximum agırlık.Beslenmeme de dikkat ediyorum.Yani iri olamazsam da önemli degil 2 sene sonra olurum.Şimdi fit durayım ve boyum uzasın yeter./B][

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:31 ----------

İçimde korku oluştu yapmasam mı diye ? Bu programı bırakmayı düşünüyorum onun yerine FleXorun verdigi 14 yaş programını yapıcam sanırım ya da bırakıcam tamamen.Sizin de dediginiz gibi şınav,mekik,barfiks,dips yaparım heralde.14 Yaş programını yapsam mı karar veremedim.

Son düzenleme: 21 Ekim 2010
  4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123

M
    hangi spor olursa olsun, 14 yaşında "intensicve= yoğun" antrenman yapılması son derece yanlış bir olaydır...))

14 yaş, kemik, kas oluşunda her türlü kompleks oluşumların gerçekleştiği, son derece uygunsuz bir dönemdir...

yoğun egzerisz yapılması son derece yanlıştır...

ama, her nedense ülkemizde bu yanlış bolca bulunur...

bunun en güzel örneği de "minikler, yıldızlarda "bi sürü şampiyon sporcu çıkmasına rağmen "büyüklerde "aynı derecelerin alınamamasıdır...

sebebi, vücudun erken yaşta tüketilmesi...

tavsiyem:

"bi süre, 2 ay ara ve rolantide vücut ağırlığını n % 20-30 unu geçmeyecekağırlıklar ile yoğun olmayan bir program...ek spor yaparak...
    ama ,yoğun olmayan...)))

Sayfayı Paylaş