Zayıflarken Vücut Çalıştırmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Neshter tarafından 10 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Neshter

Neshter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selamın Aleyküm Abilerim Kardeşlerim
    bundan 3 hata önce vucut geliştirmeye başlayacaktım
    ama 20 kg fazlam varmış suan 95 kgdayım hedefim 75 kg düşüp vucut geliştirmeye başlamak ama dediğim gibi 20 kg fazlam var bunun için çok sıkı bir diyet uyguluyorum hergun 45dk 6.5km hızda yürüyorum 2-3 dakkada 12km hızla koşabiliyorum en fazla. Ve 15 dakika bisiklette çalışıyorum 100 adet mekik çekiyorum sonra 50 adet bacakları karına çektiğimiz hareketleri yapıyorum bunları sadece zayıflamak için yapıyorum ve hocamız bana göre fazla birşey bilmiyor vgden söz açtıgımızda ben ondan çok şey bidigimi anlıyorum...Neyse asıl sorum bi arkadaşımız buradan vgye başlama kilo vermen zorlaşır demişti dun salonda hoca bana agırlık çalıştırtı gögüsteki yagların parçalanması lazım diye bacaklarımada agırlık çalıştırıyor acaba agırlık çalışırsam kilo vermem zorlaşırmı yoksa agırlık çalışmamın bana buyuk faydası olurmu? verdiğiniz bilgiler için simdiden teşekkurler...

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    ErtGrsl bunu beğendi.
  3. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Ağırlık çalışman kilo vermeni zorlaştırmaz, bilakis doğru çalışırsan bazal metazbolizma seviyeni, oksijen kullanma kapasiteni arttıracağı için kolaylaştırır. Ayrıca hacmi artan glikojen depoların sayesinde aldığın karbonhidratların yağa çevrilmesi daha zor olacak.

ErtGrsl ve draft bunu beğendi.
  4. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Yüksek ağırlıklara girmemek şartı ile işe yarar.Mesela Bench press maximal in 70kg dir 8 tekrar yapabilirsin.Ama senin 50kg de 12 15 tekrar yapman daha fazla işini görür bu şekilde.Fakat 1seti gecme hareketlerinde.

Hacimlenmeye çalışırsan ağır kaldırarak o zaman kilo verme hızın düşer.

Son düzenleme: 11 Aralık 2010
    ErtGrsl bunu beğendi.
  5. Neshter

Neshter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sizin verdiginiz bilgiler doğrultusunda ben şunları anladım ağırlık az tekrarlar daha çok olacak metabolizmayı hızlandırıp kas yogunlugu artıyor ve yag yakımı gerçekleşiyor peki bi soru daha geldi aklıma bu hareketleri yaparken agırlıklar ne olmalı ve kaç set olmalı şu anda hacim için ugraşmıyorum sadece zayıflamak için ugraşıyorum bana en yüksek faydayı saglayacak yöntemleri söyleyebilirseniz sevinirim

6. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Her kardiyodan sonra Bütün vücudunu çalıştıracak bir program secmelisin.Her hareketin 1 set orta ağırlıkta ve 12-15 tekrar arası olmalı.Antreman için bilgiler bu kadar :)

ErtGrsl bunu beğendi.
  7. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Aslında benimde zayıflamak için uyguladığım yöntem farklı. Bende spora ilk başladığımda +90kg idim. Daha sonra 75kg ye kadar düştüm. Bende yukarda arkadaşların dediği yönteme katılıyorum ama onu uygulamadım. Ne kadar ağır çalışırsam kaslarım o kadar gelişecek, gün içinde durduk yere büyüyen kaslar kalori harcayacak diye düşündüm. Bunun yanında ağır idman yapmak vücudun büyüme ve testesteron seviyesini tetikleyeceği için hormonların bile gün içinde durduk yere yağ yakmanı sağlayacaklar. Çoğu kişinin aksine ben bunu denedim ve gayette işime yaradı. Tabii bunun içi çok sıkı bir diyet şart. bilmiyorum nasıl bir diyet uyguluyorsun ama sana tavsiyem forumda da araştır "Caveman" diyeti. Bir erkek için oluşturulabilecek en iyi diyet. :)

8. Neshter

Neshter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    2. ögretim oldugum için yaptıgım diyeti söyle açıklayayım 12 de kalkıyorum yarım dilim ekmek yarım domates 1 kibrit kutusu yagsız peynir sonra hiç birşey sokmuyorum agızıma şeker yag un tuz tamamen kesitm çayı falan şekersiz içiyorum gunde 1 demlik yeşil çay içiyorum sonra okuldan gelince akşam yemegi yerine metabolizmam hızlansız diye 3-4 mandalina yiyorum sonra spor salonuna gidiyorum saat9 gibi 11 ekadar çalışıyorum 1 saat koşubandı ve bisiklet sürüyor zaten geri kalan 1 saattede mekik kelebek twist ve bir 2-3 tane daha hareketler var onları yapıyorum ama kollarım ve omuzlarım fena agrımaya başladı elbiselri bile zorlanarak giyiyorum et bolunmesi olmuş heralde

9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Hocan nasıl birşey bilmez, bilmiyorsa nasıl hoca olmuş. antrenör Lisansı varmı. bu konu ile ilgili bir eğitim almış mı. Yoksa sıradan bir body building çalışanımı. Bunu bir sor hocana. Lisansının olup olmadıgını öğren. Yoksa o adam hoca falan değil şarlatandır.

ikincisi yanlış yoldasın. Yağları kesmemeni öneririm. Besinlerle alınan yağların vücut yağı ile ilgisi yok. bütün karbohidratları çıkar hayatından.

30 gün boyunca protein ve yağdan zengin karbohidrattan fakir ama doğru karbohidratlarla beslen. Önce kan sekerini bi adam et.

sana buradan uygun meyvelerin listesini veriririm. Mesela öğrencisin bunun için bol bol siyah çekirdekli kuru üzüm yiceksin.

dozunu kaçırmayacaksın tabi kendını yeterli yemiş kadar hissedene dek yiyeceksin ne kalori tablosu ne liste hiç birşeye gerek yok.

Bol bol yürüyeceksin. Kendi vücut ağirlinla çalışacaksın ve sıkıntı yapmayacaksın.

yoksa böyle depresyona girer sürekli kilo verir devamlı kilo alırsın. Anokreksia hastalığı ortaya çıkabilir hayatın kaliten berbat durumda olur.

Sağlığa olan zararlarını saymıyorum bile.

Öncelikle protein ve yağları kullanacaksın. buna mecbursun. Yağı kesmek depresyon yapar. Yağlar vücuda gelmeye başladıgında daha kolay yağ yakılır.

ister 2 öğün ye bundan sonra ister 3 öğün.

Aralarda atıştırma yaparsın doğru besinlerle cok sağlıklı bir biçimde yağ atmaya başlarsın.

Şok diyetler kimseye fayda getirmez.

draft bunu beğendi.
  10. Neshter

Neshter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hoca dediğim spor salona gitmiş zayıflamak amacıyla sonra oranın sahibi benim işim var burada sen dur demiş oda orada duruyor gibi birşey hiçbir belgesi yoktur yagı kestim dedim ama kızartma yemiyorum yağlı yiyeceklerden uzak duruyorum normal yemeklerin içinde ne kadar yag varsa onları alıyorum yag olmadımı depresyona girildiğini duyunca şaşırmadım çunku 3 gunder beri biri bir şey desee alayacagım o durumdayım

11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    arkadaşım yanlış yoldasın. yahu bir erkeğin en büyük zenginliği testosteron.

Anlata anlata dilimde tüy bitti.

Önce herşeyi bi kenara bırak.

beni bi dinle.

Bir isyan et hayata ve git şöyle tereyağında 5-6 tam yumurta pişir ve ye. içerisine bolca peynir at.

Butun tereyağını ye. sakın ziyan etme.

Bol tereyağlı böyle inanılmaz tuz atma ama.

Sonra bak bakalım ne kadar zamn sonra açlık hissi ortaya çıkacak.

Daha sonra neler hissetiğini burada paylaş.

korkma bi günde 20-25 kilo almadın.

varsın bir 1 kiloda benim için al.

ama mutlaka dediğimi yap.

sonra sonucları bize bildir. kaç saat sonra açlık hissi meydana geliyor bi görelim.

Canın ne zaman tatlı isteyecek onuda yaz.

neler hissedeceksın aynen anlat bunları yapıp.

karnın ne zaman acıkacak bende merak ediyorum.

ama karbohidat almıcaksın. Karnın acıkana kadar bekliceksin. Acıkmadan sakın yemek yeme.

Önce bakacaz bakalım nasıl sonucları çıkıyor.

Sayfayı Paylaş