Zayıflamak için diet önerileriniz.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kuartet tarafından 30 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. kuartet

kuartet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarım
    Yer:
    ‹stanbul
    Selamlar; uzun zamandır forumlarda diet mantigini ve çözüm yollarrını arastirmaya baslamistim.bu forum sayesinde baya bişeyler ögrendim tabiki.Body yapmaya baslayali yaklasık 3 ay gibi bi zaman oldu.Kas yapımı konusunda herhangi bir sıkıntım yok gayet guzel gidiyor.Ek besin olarak creatin ( gunde 2 çay kaşığı) ve protein tozu kullanıyorum (saat dilimlerine yayarak günde 200 gr).Antremanlarım gunde yaklasık 1 saat sürüyor.Tek sorunum yağ yakamıyorum. Boyum :178 kilom: 92 amacım yaglardan kurtulup 75 kilo civarında olmak ve daha define gorunebilmek. Yani hedef 17 kilo gibi birşey oluyor bu durumda. Koşu bandım var sabah 40dk. Aksam 40dk. günde 80dk. cardıo yeterli olacaktır heralde uygulayacağımız dietle? Elinizde denediğiniz gelçekten hızlı bir sekilde kilo verdirebilecek bir protein diet listeniz varmıdır acaba.Anladığım kadarıyla bu tur dietlerde eğer hızlı kilo vermek istiyorsak (3 ayda 17 kilo gibi) karbonhidrat seviyesini baya bi dusurmemiz lazım.Arastırmalarıma rağmen forumda böyle bir diet listesi bulamadım. Varsa eğer hazırcı olduğumu dusunmeyin çok arastırdım benim istediğim gibi birsey malesef yok.Bana yardımcı olabilecek arkadaslar varsa. şahsen kendi deneyip bu seviyelerde kilo verebilmis arkadaslar beni çok mutlu edersiniz.cünkü biliyorsunuzdur kilolu bir insanın 1 kilo bile kaybetmesi onun için büyük bir nimet olacaktır. Herkeze şimdiden teşekkür ediyorum, emeğinize sağlık.

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Öncelikle foruma hoşgeldin.

Beslenme uzmanı olmadıgımdan ve vücut yapımını-metabolizmanı tanımadan sana beslenme programı önermek istemem. O nedenle sana önerim belli kalıplar içindeki programları uygulamak yerine önce bir diyetisyene danışıp vücut yapına en uygun beslenmeyi oluşturmandır.

Yalnız kreatin alımın hakkında bir şey söylemek istiyorum. Anladığım kadarıyla bu sporda yeni sayılırsın ve vücudun yağlı. Bu nedenlerle bu seviyede kreatin almanı önermem. Forumda birçok yazıda yağlı vücutta kreatin alımının etkisiz oldugunu belirtmiş. (çok aradım ama hiçbir arkadaş bilimsel kaynak göstermemiş. O nedenle sana bir makale linki veremiyeceğim) Ayrıca 3 aylık sporcu olarak kreatin alımı için daha erken oldugunu dusunmekteyim. Daha belli sınırları zorlamadan güç artırımı için kreatin almaya ihtiyacın yok diye düşünüyorum.

kolay gelsin

3. kuartet

kuartet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarım
    Yer:
    ‹stanbul
    bonatschi yardimin için tesekkür ederim.

Sayfayı Paylaş