yuzme ve vucut gelistirme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Marko Pasa tarafından 6 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Marko Pasa

Marko Pasa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba sorum çok kısa . vg ve yuzme aynı anda yapilirmi yapılırsa bana ne katkısı olur? Mesela haftada 4 gun vg gidiyorsam dinlenme günlerinde yüzmeye gitsem nasıl olur?

2. Brewmaster

Brewmaster Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Çok güzel olur. Kardiyo seçenekleri arasinda en etkilisi ve sağlıklısı yüzmedir. Herkesin her gün deniz, havuz vs imkani olmadığından pek tercih edilemiyor ama imkan varsa off günlerinde aktif dinlenme amaçlı olarak yüzme çok iyi olur.

3. Marko Pasa

Marko Pasa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Ama ben kilo almaya çalışıyorum ve baya zayıf sayılırım yinede yapmam doğru olurmu ?

4. smcro

smcro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bende çok zayıfım. 4-5 ay yüzdüm.
    yüzmek her açıdan çok iyidir ama kilo alma konusunda yararın aksine zararı olur gibi.
    biraz vücudu toparladıktan sonra yüzmeye başlasan daha mantıklı olur bence.

5. Marko Pasa

Marko Pasa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Eyvallah sagolasin :)

6. Brewmaster

Brewmaster Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Kilo almanin yolu kalori fazlası vermektir. Yani gunluk ihtiyaciniz olan kalorinin 300-400 kadar uzerine cikmaniz gerekir. Sporsuz gunluk ihtiyaciniz 2000 kalori ise, 2400 alirsiniz, yuzme ile gunluk ihtiyaciniz 2800 kaloriye cikiyorsa 3200 kalori alirsiniz ve kilo almaya devam edebilirsiniz.
    Temel mantik yaktigindan daha fazlasini almaktir. Clean bulk denen sekilde saglikli besinler ile bu kalori miktarini alir ve spor ile desteklerseniz guzel bir sonuc olur. Yoksa abur cubur gainer seker kola ekmek vs ile kilo alip spor da yapmazsaniz direk yağ depolayıp sagliksiz bir obez adayi olursunuz.

7. kimyamuh

kimyamuh Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    tabiki faydalı olur. kardiyolarını antrenman yaptığın güne sıkıştırmak zorunda kalmazsın. özellikle üst vücut gelişimi için etkisini de görürsün. inatçı omuzları geliştirmek için etkili olabilir. kilo almak için kalorini sağlıklı şekilde artırman lazım. yüzmeye gittiğin günler normal günlerden biraz daha fazla kalori alabilirsin.

Sayfayı Paylaş