Yumurtaya alternatif!!!!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve antititan tarafından 3 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. antititan

antititan Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar sırf yumurta için forumun bu başlığı cidden çok aşındırdım. olmuyor arkadalşaro lmuyor artık yumurtanın adını bile duyunca kusasım geliyor ki şuan bile öğürücem o derece.... bir fikir verin alternatif olarak ne tüketilebliir buna . tamam tavuk var falanda bir fikir verin en ufak yaratıcı şeyler bile akla gelmez bazen ama belki burdan çıkar bir çok şey burdan çıkardım zaten yararı oldu forumun şu yumurta konusunda kardeşinize bir yardım....

mustafamert1907 bunu beğendi.
  2. pasak

pasak Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    yumurta akı tozu kullanıyorum ben, yumurtayla ugraşacak vaktim olmuyor.
    400-500 ml içine bi splenda, bi kaşık neskafe ve 4 kaşık yumurta akı tozu katıyorum, tadı kahveli oldugu için yumurtayı çok anlamıyorum. güzel oluyor.

3. Berk06

Berk06 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    selam beyler ben yeniyim konuyla pek alakası yokta konu açmama 1 gün süre daha var. Bir sorum olacak vücut yağ oranımızı nasıl hesaplıyoruz bide internetteki hesaplamalar doğru mu ?

4. antititan

antititan Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    yahu öylede herşeyimiz toz toz toz nereye kadar oda var ... bilmiyrm napıcaz artık. bir denicem ama yumurta akı tozunu. yan etkileri falan kötü mü nası memnun musun ? az bilgi rica edeyim.

5. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    rahat ol bu öyle tozlardan değil saf toz katkısız..

6. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Sayın Berk06;

Yağ oranını; koşu bandı, spor salonu, internet üzerinden öğrenemezsin. Yalan yanlış bilgi almış olursun. En iyi ölçümü diyetisyen yapabilir.

Sayın antititan;

Öncelikle bu sporda bir yere gelmek istiyorsanız, bence yumurtaya alışmalısınız. Ama her öğünde tüketmek zorunda değilsiniz. Bunun dışında; et, balık, tavuk, hindi tarzı besinlerden protein alabilirsiniz. Çeşitli düşük kalorili soslar ile yemeğinize lezzet katabilirsiniz. Vücudumuzun, hayvansal proteinler kadar, bitkisel proteinlere de ihtiyaç duyduğunu unutmamanızı dileyerek, kolay gelsin diyorum.

Saygılarla,

7. silyum

silyum Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    bnde oyle yumurta yemek ıstemıyorum artık ama bu sporu yaptıgımdan mecburen yıyorum sabahları 3 tane. 4.su olmuyor yanı gıtmıyor.10 tane fln yıyenler nasıl yıyor anlamıyorum.bır olcek proteın tozu ıcıyorum sabah uyanınca sonrada 3 yumurta yıyorum :/ bazen onuda yapmıyorm 2 olcek toz ıcıp tost yıyorm.

Zapo bunu beğendi.
  8. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Protein tozu tabiki olabilir, uygun. Fakat tahmin ettiğim üzere zaten idman sonrasında 1 ölçek içiyorsun, aynı zamanda sabah 2 ölçek içmene gerek yok..
    Ben sabahları 5 tane, idman sonrası 6 ve yatmadan 4 tane yumurta beyazı yıyorum. Bunların yaklaşık 3 ü tam. Supplement kullanmıyorum. Olay midede değil, beyinde bitiyor. Beyin kabul ederse, midede kabul eder. Kendinizi bu konuda motive etmelisiniz...

the admiral bunu beğendi.
  9. antititan

antititan Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    yumurtaya alışmak sevmekten daha zor gelyor... şaka bir yana. zaten yemek durumundayım bu bir gerçek.birşey sorucam hindi eti ne kadar yarım kilo faln bir kilo bir bilginiz varmı birde tavuktan dahamı protein li ?

10. serrori

serrori Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    ankara
    arkadaşlar forumda ve diğer kaynaklardan edindiğim bilgiler dahilinde şunu söyleyebilirim yumurta anne sütünden sonra besin olarak alınabilecek en önemli gıdalardan biri.bunun bir alternatifi olacağını da sanmıyorum.gerçekten başlı başına bir mucize yumurta.bence alternatif arayacağınıza yumurtayı farklı kombinasyonlarla yemeye çalışın.mesela menemen ,lorla beraber az yağda pişirerek, haşlayıp üzerine bir miktar yoğurt ekleyerek ya da salataya ekleyerek.böylece halis yumurta kokusundan ve tadından bir nebze uzaklaşırsınız.ben yumurta tozunun kullanımına karşıyım çünkü bence en önemli öğün kahvaltı ve kahvaltının en önemli yerini bende yumurta oluşturuyor.o yüzden öğünlerin yerine supplement kullanımından pek hoşlaşmıyorum.sadece destek olmalı.

11. bugraysl95

bugraysl95 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Baskn35 arkadasıma katılıyorum bende 1 yıldır yapıyorum ve henüz supplement kullanmadım yaklasık 20 30 yumurta yiyorum günde ve ölçülerim yeterince iyi bencede olay beyinde bitiyor ve bu işi usulünce yapamayacaksanız yapmayın sizin kullandıklarınız sadece supplement yani ek besin sizin yediğiniz yumurtanın etin yerini asla tutmaz saygılar :)

12. silyum

silyum Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    bu ısın usulu 20 30 yumurta yemekten mı gecıyor? mıde almıyor 4ten fazlasını.bu spora baslamadan once haslanmıs yumurtanın kokusuna bıle gelemezdım.senın mantıgına gore soylersemde gunde 3 tane yıyorum olculerım bana gorede ıyı.

13. antititan

antititan Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    beyler gece gece aklıma bir soru takıldı. başlık açmayayım dedim. lor peyniri yerine yoğurt yemek alternatif olur değilmi sonuçta yoğurtta kazein ihtiva ediyor ?

14. zippo

zippo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    TURİZM
    Yer:
    ISTANBUL
    Yumurtanin en iyi besinlerden oldugu tabi ki tartisilamaz ama benim gibi yumurta alerjisi olanlar icinde elbet bi alternatif gidalar vardi. Bu is tozla supplementle olacak is degik ne migde ne karaciger ne cuzdan dayanir o islere..

15. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Bıktığına göre abuk subuk besleniyorsun.Büyük ihtimal şu günde 150-200gr protein almalı diyen elemanlardan etkilenmişsin ve saçma sapan komedi işlere girişmişsin.Abuk subuk beslenmedikçe veya istisnai bir antipatin olmadıkça yumurtadan bıkmanın imkanı yoktur.Çok lezzetli bir gıdadır.Soğanlı maydonozlu salatasına bayılırım.Her gün yumurta yerim hiçbir zaman da bıkmadım.
    Öte yandan illa yumurta yiyeceksin diye bişey de yok.Yumurtada aman aman vazgeçilmez bi özellik yok.Alternatifleri de söyleyeyim : süt ürünleri ve etler.
    Yumurtayı günde 1-2 taneden fazla tüketmenin bi alemi yok.Haftanın 3-4 gününe koy diğer günlerin yumurtasız olsun.Yumurtanın aminoasit dağılımıydı cartıydı curtuydu diye kafaya takma.Peynir ye et ye süt iç.Yumurtadaki araşidonik asidi ise yağlı incik tavuk etinden alabilirsin.Tavuk göğsüne göre daha pahalıdır fakat çok lezzetlidir.
    Kaç kiloysan günde o kadar gr protein alman, bunu gün içine yayarak parça parça alman yeterlidir.

Sayfayı Paylaş