yumurta zararlı mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve djburakgs tarafından 30 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    arkadaşlar ve hocalrm. geçen gün bi spor salonundaki hocann yanına gittim..biraz konuştuk...egzersiz ile ilgili güzel şeyler söyledi.sıra geldi beslenmeeye..bana beslenme programımı söylememi istedi...
    ben başladım günde 6 yumurta 1 lt. süt tam tavuk göğsü. pilav vs.
    adam ağzı açık dinliyo beni..dediki bana 6 yıllık spor geçmişimde senn gibi beslenmedim dedi.... günde 6 yumurta yenr mi dedi. çok fazla bu dedi. daha yaşın 17 ve 10 aydr çalışıosun dedi. bu senn iççin çok fazla dedi. bana yumurtanın yan etkilerini söyledi. hepsi doğru çıktı. sık sık idrara çıkma sürekli uyku hali vs. dedi. ondan sora ekledii ve dediki spor yapmayan bir insanın günlk alması gerekn prtein 38 gr dedi. bu spor yapanlarda en fazla 50 olmadır dedi. bnde kilosunn başına 2 gr protein alınması gerekio faln dedim. öle bişey yoq dedi... bana bi beslenme prog. verdi. onu sizlere yazıorum.

günde 1lt. süt
    pilav lapası
    150 gr. tavuk göğsü.

bu porg. verdi. bende olr uygalrım dedim çıktım. sizinle paylaşmak istedm. bunları bna söyleyen insan 7 yıldr bu işi yapıo ve muscletech markasınn bişeyinde görev yapıodu...adamn vücut gerçekten çoq güzel. kendi kendime sordum bu adam yemeden nasıl bu kadar oldu diye. 2 kere kür yaptım dedi. adam yemek yemio amino asit , protein tozu, creatin. vs...

bnm bu siteden öğrendiğim ve bu adamn bana söyledikleri uyuşmuyor... lütfen hocalarım cevap verin. kime inanacağıma şaşrdm..:(((

2. follow_me

follow_me Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    ben günde 4 yumurta yiyorum ama sendeki yan etkileri görmedim. yumurtayı pek sevmediğim için sadece midemi bulandırıyor o kadar. ayrıca hocanın verdiği program çok hafif gibi geldi bana. gerçi ben aynı anda kilo da almalıyım ama senin kilo sorunun yoksa normal bir beslenme olabilir. yumurta konusunu bende merak ettim şimdi. zaten zorla yiyorum...

3. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    djburakgs,Hocanın söyledikleri tam bir fiyasko...

Özellikle,günlük protein alımlarıyla ilgili olanlar, bir VG sporcusunun günlük kilo başına 2 gr protein alması şarttır,aksi takdirde hocanın söyledikleri protein miktarlarını göz önüne alıp uygularsan,olanıda kaybedebilirsin..

Yoksa dediğim gibi tam bir fiyasko;)

Sen yine eski düzene devam et...

Son düzenleme: 30 Mart 2008
    joker23 bunu beğendi.
  4. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    gerçekten kafam çoq karışık. kilo problemim yoq. ona göre mi söyledi.bilmiom ama hocalrdan da cevap bekliormm. illaki mantıklı bi açıklamsı vardır....souçta o adamda bir hoca ve çok güzel bi vücut yapmş...bi de dediki bn biraz yumrtaya başladktan sora göbek oldu. o göbeği eritemezsin dedi. çoq şaşrdm. lütfen yardmcı olnnz...

5. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    djburakgs bunu beğendi.
  6. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Benim neler yediğimi duysa kim bilir ne diyecek
    Ben güne 10 yumurta beyazı ile başlıyorum ,:)
    Bu yumurta konusunda hiçbir hocayı hem fikir görmedim,
    Bir türlü şu güzelim Ülkemde,
    Mutlaka birisi itiraz eder anlayıp dinlemeden ,
    Çiğ yumurta zararlıdır,
    Haşlanmış Yumurta beyazının üstüne yoktur,
    BB sporu yapan birisi için
    günde 1lt. süt
    pilav lapası
    150 gr. tavuk göğsü.
    Bu şekilde bir beslenme programı yoktur,
    BB sporunu geçtim,
    Spor yapmayan sıradan yurdum insanı için bile bu şekilde beslenme düzeni olmamalıdır,
    Spor hocalarımız birçogu ,
    Örneğin spor akademilerini bitirdikten sonra
    herşey bitti sanıyorlar ,
    Hiç araştırmıyorlar ,böle örnekler çok gördüm malesef ,
    Umarım bu durum düzelir.

30 ELEMAN KASLIYSA VGYLE İLGİLİ ÇOK ŞEY BİLİYORDUR.
    Genel kanının aksine, 50 cm ko, 80 santim bacak kiimseyi vg bilgi bankası yapmaz. Toplumda görüntü önemli olduğu için bu adamlar vg nin bilimadamıymış gibi muamele görür. Genelde çok gelişmiş kişiler nasıl çok geliştiklerinden bile haberdar değildir.

Son düzenleme: 30 Mart 2008
    djburakgs bunu beğendi.
  7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    peki senin hocan gün içerisinde kaç gram protein aldığının farkında mı?
    protein tozu, amino falan tüketiyor demişsin..

bunun dışında eritilemeyecek göbek yoktur..
    ayrıca yumurta akı tüketerek kilo almak imkansızdır..
    hocan beslenme konusunda çok fazla bilgili ve bilinçli olmadığından zanndersem kilo almasına yol açan faktörleri de iyi analiz edememiş ve yediği yumurtanın eritelemeyen göbek yaptığu gibi bir sonuca varmış..

bu spora gönül verdiysen uzun yıllar içerisinde çok değişik hocalarla karşılaşacaksın..kimileri gerçekten işinin ehli, kimileri ise nası o mertebeye geldikleri belli olmayan insanlar.. (hocanı belli bir kategoriye sokacak bilgiye sahip değilim)

o nedenle her zaman kendi kendinin hocası olmayı öğrenmelisin.. bu ise zamanla, araştırarak, sorarak, öğrenerek, yaşayarak olacak..
    bunun için ilk adımı forumu okuyarak atabilirsin..

Pinky ve djburakgs bunu beğendi.
  8. HELL WATCHMAN

HELL WATCHMAN Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Antrenör,güvenlik
    Okudum ve çok güldümhyper_ kim o hoca yaa hocamı olmuş bide valla çok güldüm bu söylenen şeylere:badgrin:

9. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    garip gercekten bu gunluk 2 gr prtoteini bana koskoca ercan demir dedi ben sadece sabah kahvaltısında 3 sarılı gerisi beyaz 5 yumurtayı tavaya kırarım ustunede bolca lor atarım karabiberşle beraber yerim gece yatmadan oncede 4 yumurtayı haslarım sadce beyazlarını yerim 1 lt sutu bende hep icerim ve ara ogunler paso lor peyniri yerim ne yersem yiyeyim yanında lor peynirini getirip kasık kasık yıyorum :D

10. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    valla o adam nası hoca olmş anlayamdm...bana insann günlk alması gerekn 38 diyince şaşrdm kaldım...bana yumurta yemen için yaşn küçük dedi..bu yumurtanın yaşla alaksı yoq dimi????

11. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    tabiki yok spor yapmayan bi insa elbette biz kadar almamalı cunku fazlası yaga donusturulup depo edilir ama sen yakıcaksın bence hocan az belsenio olabılır ama o gerekli proteini amino protein tpozu vs den alıodur sen dogal alıcaksın

12. HELL WATCHMAN

HELL WATCHMAN Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Antrenör,güvenlik
    Arkadaşım sen doğal alacaksın derken neyi kastettin anlamadım. Protein tozu ve amino asitler zaten doğaldır herhangi bir doping maddesi içermez İLAÇ değildir. Lütfen, foruma girenler yanlış anlar böyle. Yazın da sanki protein tozu ve aminolar doğal değil gibi anlaşılıyor biraz DİKKAT!

13. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    doğal olmamak demek illa ki ilaç demek değil ki. ilaçları nasıl üretiyolar sanıyorsun? belli bir bitkiden gerekli maddeyi alıyorlar ve onu ilaç haline getiriyorlar.

14. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    valla benim arkadaşlarım abi toz işine girsene toz işine girsene diyolar. girince şişermişsin bende dedim birine allahını seversen al protein tozuda şiş malesef ülkemizde çok yanlış biliniyor.

djburakgs açıkcası şasırdım o kadar düşük protein alımı ile bi yere geline bileceğini pek sanmıyorum. bodybuilding.com da da en az 1 gr diyor pound başına (450 gr ) . Sende ona bodybuilding.com u biliyodur büyük ihtimalle orada bile yazdığını söyle

15. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    gerçekten de protein tozunu abartılı bir şey sananlar çok

16. HELL WATCHMAN

HELL WATCHMAN Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Antrenör,güvenlik
    Gerçektenmi! Yaaa nedemek ozaman? Sonuçta içinde kimyasal madde oluyor. Kendi ağzınla söylüyorsun ilaç haline getiriyorlar diye. İlaç demek içinde kimyasal madde var demek

17. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    İlaçlar ile Supplementler bir tutulamaz,bunlar tamamen birbirinden farklıdır,
    Supplementler(takviye,destek) ilaç değildir..

18. HELL WATCHMAN

HELL WATCHMAN Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Antrenör,güvenlik
    Beni yanlış anladınız heralde bende sizin dediğinizi savunuyorum. Tabikide laçlar ile Supplementler bir tutulamaz. Bende supplementlerin ilaç olmadıklarını anlatmaya çalışıyorum dikkat ederseniz

19. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    HELL WATCHMAN, Üzerine alınma, genel anlamda söyledim..

Supplementlerin içindede kimyasal madde olduğuna inanıyorum,yoksa uzun süre sağlam kalamazlar,yani zaman aşımından bozulmasını engelleyen kimyasal madde olduğunu düşünüyorum..

20. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    HELL WATCHMAN supplementlerde de kimyasal madde var. ben aslında supplementleri de doğal bulmuyorum. protein tozu bi nebze ama amino asit, kreatin, yağ yakıcılar.. bunlar doğal değil tatlandırıcısından tut işlenmesine, katkı maddelerine kadar. tabii ki de ilaç değil. yani aslında aynı şeyi söylüyoruz galiba..

Sayfayı Paylaş