Yeniyim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Emnekin tarafından 13 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Emnekin

Emnekin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar 15 yaşındayım 3 aydır Cardio çalışmaları yapıyorum ve 85 kilodan 70 düştüm yağ oranımda %21
    %13 düştü

Şimdi abartılmıçak bi şekilde bücüt geliştirme yapıcam açıkcası bir çoğu kişi kendi ağırlığınla çalış diyorlar örneğin(barfiks şınav squat filan) ama pek çalışmayı sevmiyorum aslında pekde şınav barfiks çekemiyorum şınav max 4 barfiks yarım 4 açıkcası Serbes ve makinalarda dağa zevkli geliyor şimdi size sorum şu

1.Spor sırasında kilo alırmıyım bolça protein ağırlıklı beslenicem
    2.Serbes ağırlıklar örnegin(Dambıl.halter) gibi boy uzamasını durdururmu.
    3Serbes ağırlıklarmı daha iyi yoksa makinelermi vucüt geliştirme acısındanda

Boy:176
    Kilo70

Not:amacım abartılacak bi şekilde değil ama fit bi vücut yapıp onu hep orantılı tutmak ayrıca çok ağırlıklar altına girmeden haftanın 5 günü 35 dk vücüt ve 25 dk Cardio iyimi

2. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Spor sırasında kilo alman beslenmene bağlı normalde aldıgın kaloriden fazlasını alman sana kilo olarak geri dönecektir sanırım, ayrıca yağlı gıdalarla o koloriyi doldurmanı önermıyorum yoksa eski kilona dönebilirsin temiz bi bulk dönemini öneriyorum yani
    Fitness herhangi bir şekilde boy uzamasını etkilemez böyle bir soru kafanda olmasın
    Serbest ağırlık kesinlikle daha iyi oldugunu savunan abileri gördüm.. ama bu sporu sadece kendi ağırlıgınla yapıcagın anlamına gelmiyor açıkcası ben antremanlarımı genelde makinalarla yapıyorum serbest ağırlık her haraket ıcın uygun olmuyor
    ama her antremana en az 1-2 serbest ağırlık koymanın sana ciddi bir yararı olcagını dusunuyorum
    Amacının abartılmıcak şekilde fit bir vucut istediğini sölüyorsun ama vucudumuzu maalesef markette reyondan seçer gibi seçemiyoruz sen antremanını ve duzenlı beslenmeni devam ettir vucudun zaten emeğinin karşılıgını verıcektır
    Başarılar!

3. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    1.Spor sırasında kilo alırmıyım bolça protein ağırlıklı beslenicem

Kilo alirsin fakat bu kilo buyuk oranda kastan kucuk oranda yagdan kaynaklanir. Hatta yag oranini bile dusurebilirsin.

Ama bu sana bagli. Eger duzgun beslenmezsen yagkanabilirsin de

2.Serbes ağırlıklar örnegin(Dambıl.halter) gibi boy uzamasını durdururmu.

Hayir durdurmaz.

3Serbes ağırlıklarmı daha iyi yoksa makinelermi vucüt geliştirme acısındanda

Arkadaslarinin dedigi hareketler daha iyi. Barfiks, sinav, squat. Bu hareketlerle baslayip gelisen makinalara gectiginde daha iyi sekillenir.

Makinayla baslayip makinayla kalan kisinin gelisimi bir sure sonra durur. Bilincli calismazsa vucudunda orantisiz gelisen mekanizmalar olusur.

En iyisi serbest agirlikla bilesik egzersizler.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

berkay7743 bunu beğendi.
  4. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    yağ güç vermez yağ alma clean bulk yap tabi benim gibi 2 yılda yapılacak kolu 1 yılda yapacaksan dirty bulk tavsiye etmem yarışma hedefiniz yoksa bunu 2 kere dirty bulk yaptım bir başındayken biri geçen sene hedefim ikisindede yarışma idi o yüzden clean bulk sizin için en iyisi yağlanmamaya sadece kas almaya özen gösterin

Sayfayı Paylaş