Yeniyim ve resimler.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Coyote tarafından 7 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    3 aydır kendi basıma kardio çalışıyorum ve temel egzersizlerimi yapıyorum.

Ancak hiç bir ilerleme kaydedemedim.

Resimlerim

http://www.resimupload.com/ds552783466_dassa.html
    http://www.resimupload.com/ds379159006_dddd.html
    http://www.resimupload.com/ds547942368_dsa.html
    http://www.resimupload.com/ds422582254_fda.html
    Daha önce başarıssızlığa uğradım ama asla vazgeçmeyeceğim. Sizin öneri ve tavsiyelerinizi dinlemeyede hazırım.

50-60 dakika tempolu koşuyu çıkarabiliyorum. Kesinlikle beslenmemde şeker ve şeker ihtiva eden ürünlere yer vermemeye çalışıyorum.
    Mart ayına kadar kendi basıma ve mart ayından sonra ise salon çalışmalarına baslamak gibi bir hedefim var.

Neler yapmam gerekiyor?
    Birde yemek yedikten sonra sürekli açlık hissi hakim vücudumda.

Genelde 5 öğün yemeye çalışıyorum ama inanın sürekli açlık çekiyorum. Nerdeyse delirmek uzere oluyorum bazen kendimi çok zorluyorum öğünlerime dikkat etmek için.

Önerilerinizi dinlemeye hazırım inanın şu an bu durumdan baska birşey dusunmuyorum ve hedefimi gerçekleştirmek için gereken neyse yapmaya da hazırım. Birde belirtmek istiyorum,

1.68 boy oranım ve 80 kg ağırlığım var. Henüz 24 yaşındayım.

saygılar.

Son düzenleme: 7 Ocak 2009
  2. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Öğünlerde neler yediğinizi ve cardio çalışmalarınızı yazar mısınız?

3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sabah kahvaltısı 3 tam yumurta, 2-3 dilim ekmek, biraz peynir, süt, biraz reçel

Ara öğün olarak 50 gram fındık, 100 gram eski kaşar, ton balığı,

Öğlen yemeği : Yemekhanede çıkan yemeklerden mesela, biraz pilav, biraz makarna, çorba, yoğurt, ayran.

Bazen öğlen yemeğinde, haslanmıs tavuk yiyorum, haftada bir defaya mahsus olmak uzere limit koymuyorum ve o gun canım ne isterse onu yiyorum.

tekrar ara öğünde, 50 gram kadar yer fıstığı, meyve ve sebze yemeğe çalışıyorum. Eğer dayanabilirsem cunku gerçekten bu yemeklerden sonra kendimi hakatten hiç bişey yememiş giib hissediyorum resmen miğdemde kara delik var gibi.

Akşamleyin işten cıkmadan evvel, 80 gram beyaz leblebi ve yanında bir ayran iciyorum.

Genellikle antremandan önce 250 mg kadar kafein içeren bir kahve iciyorum ve evde ısınarak, şınav mekik squat çakı ve dumbell ile çalışmalarımı yapıp 40-50 dakika suren hafif şiddet kardio ve bazen interval calısıyorum.

Gece yatmadan önce biraz lor peyniri yiyorum.

Doktora gitmeyi dusunuyorum. Cunku daha evvel gittiğimde sorun olmadığını söylemişti. O kadar dikkat etmeme rağmen hala bi deişiklik yaşamadım.

4. hundaba

hundaba Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üni. öğrenci
    Yer:
    antalya
    coyote arkadaş, anladığım kadarıyla zayıflamak istiyorsun bu yüzden bence ara öğünlerde bol bol kuruyemişlere yönelmek pek mantıklı değil. bu kuruyemişlerin yarısı hatta bazılarının yarısından fazlası yağ. ayrıca kaşar, ton balığı bunlarda yağ içeriği fazla besinlerden. internette ve formda besinlerin içeriği konusunda kaynaklar var. biraz araştırmak yeterli

bu videoda dexter jacksonın kendine hazırladığı yemek var. sana fikir verebilir
    https://www.youtube.com/watch?v=YFzljXz5itk

5. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    hundaba, lutfen diger uyelere sadece nickleri ile hitap ediniz!

Ara ogunlerdeki kuru yemisleri cikarin (ya da sadece bir tanesini tutun). Onun yerine protein alin (yagsiz tavuk, balik, ya da yumurta beyazi formatinda), protein sizi nispten tok tutacaktir.

Eski kasari cikarin, ton baligi yagsiz olsun. Peynir de yagsiz olsun. Sabah 3 tam yerine 6 yumurta beyazi yiyebilirsiniz. Sut urunu kullanacaksiniz yagsiz olanlarini secin, secemiyorsaniz da yemekhaneye yaninizda kendi light yogurdunuzu goturmenizi tavsiye ederim imkan dahilinde ise.

Ayrica aclik hissi ile basa cikmak icin glisemik indexi dusuk kompleks karbonhidratlara yonelin (yulaf iyi bir secim olur). Sitede ornek beslenme programlari var, lutfen arama da yapin!

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar, peki dediklerinizi aynen yerıne getiricem. Krom takviyesi yapmanın, insulin hormonuna etki edeceğini ve aclık krizlerini engellediği doğrumu?

Antreman ve dinlenme benım icin sorunsuz gidiyor fakat kesinlikle bu aclık ataklarının onune geçmek için, glisemik indeksi düsük gıdaları alacağım. Aynı zamanda, krom takviyesi yapmanın ne gibi bir avantajı olur?

7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar bu gun öneri ve araştırmam uzerine, solgar 200 mcg chromium picolinate isimli ürünü aldım. Krom desteği kullanmaya karar verdım.

Bilmediğim bir nokta ise, gunde ne kadar almalıyım ve ne zaman almalıyım?

Gerçekten işe yarar bir ürünmüdür bunuıda anlıcam tabiki. Daha önce kullanan varmı? Varsa günlük alımı ne kadar olmalı?

açlık ataklarımın onune geçmeye calısıyorum o yuzden bu urunun etkili oldugunu öğrendim ve aldım.

saygılar.

8. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    2 kapsul alsan yeter, yemeklerden sonra.
    İstersen ilerde 3'e çıkartırsın.

Coyote bunu beğendi.
  9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Peki ürün etkisini ne adar sürede gösterebilir? Bu konu hakkında bilginiz varmı. Bu arada her yemekten sonra 2 kapsulmu kullanmalıyım? Yoksa her yemekten sonra birer kapsulmu kullanmam gerekiyo? Yada etkisini görebilmem icin ne kadar kullanmam gerekiyor?

Hemen bu gun bir tane aldım. Hatta emilimi hızlı olsun diye çiğnedim.

krom takviyesi hakkında bilginiz varsa paylaşırmısınız?

Son düzenleme: 8 Ocak 2009
  10. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Bence beslenme programınızda köklü yanlışlıklar var. Bir body'cinin beslenme programına benzer bir program hazırlamışsınız.

Fındık ve yer fıstığı kesinlikle programdan çıkmalı. Çok fazla miktarda yağ ihtiva ediyorlar. Konserve ton balıkları çok yağlı. Eğer illede ton balığı diyorsanız yağsız ton olmak zorunda. Sabahları tam yumurtada yememelisiniz. Yumurtanın sarısı bol miktarda yağ içeriyor. Bunun yerine aneximandros'un söylediği gibi 6 yumurta beyazı sizi hem daha çok tok tutar , hem daha çok protein aldırır , hemde çok çok daha az yağ alırsınız. Yok eğer illede yumurta sarısı olsun diyorsanız mesela , 6 yumurta akı yerine 4 yumurta akı 1 de tam yumurta koyabilirsiniz mesela. ama 3 tam yumurta çok fazla. Yediğiniz yemeklerde genellikle zeytinyağı kullanın. Margarinli ve tereyağlı şeylerden kaçının. Süt ürünlerini (peynir yoğurt ayran) kesinlikle yağsız alın. Ayrandada oldukça yağ var.

Yulaf gibi lifli gıdalar tüketin ara öğünlerinizde. Bu çok önemli çünkü sizi tok tutacaktır. Yulaf gerçekten sizi inanılmaz tok tutar. Bence sizin kilo vermenizin sırrı yulaf olacaktır. Ayrıca , hiç doymamanızın bir hastalıktan kaynaklanabileceğinide düşünerek , bağırsaklarınızda bir takım parazitler olabileceğinide belirtmek isterim.

Bunun en belirgin göstergesi , gece uyurken yada derin uykudayken ağzın açık kalması ve tükürük salgısının fazla olmasıdır. Ama illede böyle bir belirti olmak zorunda değildir. Bağırsak parazitleri açlık üzerinde inanılmaz etkilidir. Mideleri bulandırabilir ama insan bağırsağındaki bir tenyanın uzunluğu yokedilmediği takdirde 40 santimetreyi bulabilir ! Bu durumu yoketmenin yolu inanılmaz kolaydır. *Vermazol isimli ilaç bu konuda çok başarılıdır. Reçetesiz satılır. Eczacınıza bunu nasıl kullanacağım diye sorun. Muhtemelen size bir hafta boyunca 2 şer tane almanızı sonra birer hafta aralıklarla bu şekilde kullanmanızı önerecektir. Toplum içerisinde bulunan kişiler için bu ilacı devamlı kullanmak çok önemlidir çünkü bağırsak parazitleri kişiden kişiye çok bir yakınlaşma gerektirmeden kolayca geçebilmektedir yemekhanelerdeki çatal bıçaklardan , bardaklardan.

selamifurkan, Morphling ve Coyote bunu beğendi.
  11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Gerçekten, yarın eczaneye gidip bu ilacı alıp deneyeceğim. Cunku şeker deseniz şeker değil yani kesinlikle canım şeker istemiyor.

Sadece oluşagelen açlık atakları yani. Bu öyle hale geliyorki kendimi yemek yememek için kıvranırken buluyorum.

Sonuç kacınılmaz tabiki. Dayanamıyorum resmen. Ama gram şeker istemiyor canım sadece o dayanılmaz boşluğun yok olmasını istiyorum.

Miğdem resmen bomboş oluyor.

Bu arada, duzenimi değiştiricem. Yeniden bir programa ihtiyacım var. Tam olarak yağdan kacınmak üzerine kurulu bir program kuruyorum.

Bahsettiğiniz vermazol isimli ilacı yarın almaya gidiyorum.

saygılar.

12. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Eğer gerçekten bağırsak parazitinden şüpheleniyorsanız, ilaç kullanmadan önce bir doktora görünün derim ben.
    Ciddi bir konu bu, yağ yakmak için supplement kullanmaya benzemez.

Wolf_Kanuni bunu beğendi.
  13. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Bağırsak parazitide şüphelenilmesi gerekilen bir durum olmalı bence şu anda. çünkü açlık hissinizi hiç gideremiyorsunuz anladığım kadarıyla. sizin "mide kazınması" durumunu yoketmek istediğinizi sanıyorum. bunuda yulaf gibi lifli besinlerle halledebilirsiniz.

14. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bu gun dune nazaran daha iyi hissediyorum. Bunda dun aldıgım crom picollinate isimli krom kapsulunun önemi varmı?

Şu anda beslenmemde yer vermeye çalışacağım:

Karbohidratlar : Yulaf ezmesi, çavdar ekmeği, kepek ekmeği, yulaf, makarna ve pirinc esmer pirinc gibi urunlere yoneleceğim. ( bana bir fikir verirmisiniz tüketmem gereken miktarlar ne kadar olmalı)

Protein alımımı ise: Yumurta akı, haslanmıs tavuk göğsü, yağsız ton balığından karsılamak istiyorum.

Fakat bu sabah basladıgım programım neticesinde örneğin saat 8de uyanarak 3 dilim kepekli ekmek 5 yumurta beyazı yedim ve bir bardak kuşburnu çayı içtim. Bir kapsul krom tabletinden aldım.

saat 10 civarı bir tane muz yedım.

bir yere gitmek uzere iş yerınden cıktım ve araba yerıne yurumeyı tercih ettim. yaklaşık yarım saatlik bir yol.

fakat öyle birşeki, miğdem kazınmamasına rağmen, belki size gülünc gelecek ama beynımde surekli bir sürü tadı guzel ve mukemmel olan yemek istemsiz olarak gozumun onune geliyor. Bu durum beni mahvediyor işte.

Bu arada kardio performansında bir düşüş yaratırmı. Daha evvel 40-50 dakika çok rahat bir şekilde koşabiliyordum ve interval antreman dahil yapabiliyordum o göbekli halimle.

Şu an sanki bir yorgunluk coktu ustume.

Miğde kazınmam azaldı ama bu sefer kafamda turlu turlu yiyecekler geçiyor :(.

bunda sigarayı bırakmıs olmamnında etkisi varmıdır? 4 ay önce daha performanslı antremanlar yapabilmek ve daha rahat nefes almak için sigara kullanımını bıraktım.

fikirlerinize her yonde açığım arkadaşlar. kendimi bir obur gibi hissetmeye basladım. Acıkcası daha fazla kilo almaktan korkuyorum.

Sağlıklı bir şekilde bir çözüme gitmek istiyorum. Yenıden enerjik ve sorunsuzca oldugum o gunlere donmek istiyorum.

yardımlarınız için teşekkür ederim.

saygılar.

Son düzenleme: 9 Ocak 2009
  15. adm78

adm78 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    İlaçla felan olacak iş değil bu sabır işi. Menüne baktım ben senin yediğinin yarısını bile yemiyorum. 1 ayda 3.5. kilo verdim. Günde 200 mekik 100 şinav çekiyorum 10 dakiakda ağırlık çalışıyorum.Ekmeği şekeri ve baharatı azalttım zayıflamaya başladım. Acıktığın zaman 1 bardak su iç karnın şişer zaten, ne kadar aç olsanda canım birşey istemez.

Coyote bunu beğendi.
  16. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123

17. adm78

adm78 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Benim kullandığım bir yöntem var canım tatlımı istedi kendimi şöyle şartlandırıyorum. Bu tatlıyı yemek için 30 şinav çekmelisin yoksa yiyemessin diyorum ve şinav çekip yiyorum. Her sabah kalkınca bir bardak su iç.Akşam yatarkan de su iç bu yöntem yağ yakımını hızlandırıyor.Lahana ye açlığı bastırıyor ve yağ yakmada birinci geliyor. ilaçlara kesinlikle güvenme çoğunda kanserojen etkisi saptandı.

Coyote bunu beğendi.
  18. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    1- Bu beslenme programıyla kilo verilmez. Kuru yemişler çok fazla. Ara öğünler kesinlikle çıkartılmalı. Bunların üzerine sıkı bir kardio yapılmalı.
    2- İlaç ile olacak şey değil bu. Bu tip kilo verdiren ilaçlar bir anda metabolizmayı hızlandırıp hızla kilo verdirtebiliyor. Fakat ilacı bıraktığınız zaman metabolizmanız eskisinden de yavaş hale geliyor ve daha fazla kilo alıyorsunuz.
    İlaç aldığınızda büyük olaslıkla hızlı kilo verme durumu olabilir. Bu deri sarkmasına da yol açar. Zaten kiloyu normal hızla size verdirtiyorsa; beslenmenizi düzenleyerek-sıkı kardio yaparak amacınıza çok daha sağlıklı bir yoldan ulaşabilirsiniz.
    3- Bağırsak kurdundan şüphelenmiyorum. Çünkü kurt bir parazittir ve bu kişi ne kadar yerse yesin, kilo alamaz. İçindeki kurdu besler. Mide bulantısı, halsizlik, doyamama ve makattan çıkan atıklar belirtileri.
    Saygılar

19. adm78

adm78 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Biz en iyisi midemizi kurtla dolduralım ne uğraşıyozki şinavla mekikle. hem hayvanda beslemiş oluruz hemde zayıflarız. :)

20. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Kesinlikle kardio egzersizlerine devam ediyorum. Zaten salona başlayacağım ama şu an için baslayamam. İlaç derken sadece bu kan şekeri için bir takviye olduğunu öğrendim.

Bunun yanında vitamin takviyeside yapmayı dusunuyorum. Aslında iradem kuvvetlidir. Bu işin üstesinden geleceğim.

Sorunumun kesinlikle insulin direnci olduğunu dusunuyorum. Doktora da gideceğim. Pazartesi gunu.

Fakat gerçekten tuaf bir şekilde 1 haftaki halimden eser kalmadı 2 gunde bir değişim olabilirmi.

Beslenme duzenımı deiştirdim.

Sabahları kuşburnuçayı yulaf + yumurta beyazı ile
    baslıyorum glisemik endeksi dusuk besinlere yöneliyorum ve yağ kullanmıyorum.

iş yerım yarım saat uzak ve ben gunde yarım saat yürüyorum geri gelirkende yarım saat yürüyorum ve birde aksamları 45 dakikalık bir kardio calısması yapıyorum. Ben kısa, günü kurtarmaya yonelik hareket etmek istmiyorum. Kalıcı bir yağ oranı kaybetmeye calısıyorum.

Bunun icinde. Gerçekten sabırlı bir insanım. Asla yapmak istediğim şeyden vazgeçmem.

Tahmınımce salona basladıgımda her sey daha iyi olucak.

saygılar.

Sayfayı Paylaş