Yeniden Başlamak..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ignashov tarafından 26 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Ignashov

Ignashov Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben de bu sporda eski değilim ve sizinle paylaşmak istediğim birkaç konu var. Spora yeni başlayip da hemen sorular soran sıkıcı arkadaşlardan biri olmak istemem ama değerli tavsiyelerinize ihtiyacim var.
    Bundan önce bu sporu yaklasik 6 ay - 1 yil arasi yaptim, 2 tane salon değiştirdim, 2 tane hoca ve biraz arkadaş gördüm, whey protein, gainer vs gibi supplementler kullandim. Tüm tecrübem bundan ibaret. Son 1 yılı aşkın süredir de işimden dolayi yapamiyorum.
    Boyum 200 cm ve 113 kiloyum, yaşim 34. Şu an yağ oranim yüksek. Bu spora başladiğimda oldukça hizli ve çok kilo almiştim. Vücudum ağirlaşti ama kas yapisi ayni ölçüde gelişmediği için uzun yillar voleybol oynamiş olamama rağmen daha önce hiç olmadiği gibi, 1 tanesi defalarca hastaneye gitmeme sebep olan ve 3 ay iyileşmeyen 2 farkli sakatlik yaşadim.
    Şimdi merdivenleri çikarken çok çabuk yoruluyorum ve çok çabuk ve bol terliyorum. Bu spora da yeniden başlayacağim inşallah. Amacim form tutmak vs degil sadece tabi ki, mumkun mertebe fit ve kasli bir vucuda sahip olmak, güç kazanmak, aci veren sakatliklardan kaçinmak. Kabaca ilk etapta nasil bir çalişma ve beslenme önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bir diyet programı gerekli 113 kilo fazla bir kilo.Forumda Karatay Beslenmesi diye bir konu var o konuya göz at istersen.Antreman için salonda yapıcaksan antrenörün yardımcı olur.Salonda yapmıyıcaksan ekipmanlarına göre söyliyebilirim.Ama cardio yapman gerek bu kesin.

Ignashov bunu beğendi.
  3. Ignashov

Ignashov Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    SALONA BASLADIM VE BIR SUREDIR CARDIO YAPIYORUM. CALISMANIN YANINDA BESLENME KONUSU DA TABI KI ONEMLI VE WEBDEN ARASTIRARAK KENDIME GORE DERLEME BIR DIET CIKARDIM. YAPILACAKLAR VE YAPILMAYACAKLARI YAZDIM. BOL PROTEINLI, YAGSIZ VE KARBONHIDRATSIZ BIR SEYLER DUSUNDUM. KARBONHIDRATI SADECE ANTRENMAN GUNLERI ALABILIRIM DIYE DUSUNUYORUM. ASAGIDAKILERIN ARASINDA OK VERMEDIGINIZ VARSA YA DA ILAVE, BEKLIYORUM..

YENECEKLER

- TAVUK HINDI GOGSU

- YAGSIZ DANA ETI

- DANA DIL

- DANA CIGER

- YUMURTA BEYAZI

- DANA VE TAVUK JAMBON

- ALABALIK LEVREK

- DIET KOLA

- TAZE FAULYE TAZE BAKLA

- ISPANAK KARNABAHAR PATLICAN SEMIZOTU

- MANTAR

- TURSU

- DOMATES SALATALIK

- DRY SARAP VOTKA CIN (ALKOL ALANLAR ICIN)

- SADECE IZGARADA PISIRME

- BOL SU

- AMINO 2222 SOFTGEL

YASAKLAR

- EKMEK

- BAKLIYAT (KURU FASULYE PIRINC BULGUR VS.)

- SEKER (TATLI MEYVE DONDURMA VS.)

- PEYNIR YOGURT SUT

- YUMURTA SARISI

- KURUYEMIS

- SALAM SOSIS SUCUK

- KIZARTMA VE ILAVE YAG GEREKTIREN DIGER PISIRME YONTEMLERI

- YAGLI SALATALAR

- SEKERLI MESRUBATLAR

- BIRA

- CIPS

- PATATES

Ekli Dosyalar: