yeni idman programı jarhead

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jarhead tarafından 30 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. cokcu

cokcu Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Mesajınızın sonuna eklemişsiniz sistemi, sistemin adı gözümden kaçmış olacak.

jarhead bunu beğendi.
  2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    itiş hareketlerinde agır basacagın için tricepslerin yeterınce gerilim alacak, nitekim sırt-kanat çalışmasında da çekiş hareketlerinden elde edecegin biceps çalışması yeterince tatminkar düzeyde olacaktır. Eger büyük kas gruplarında sıkıntı çekseydin, o zaman haftada 2 gün o bölgeyi FST-7 uygulayarak çalıştırabilirdin, ama küçük kas grupları her halükarda yapılan çalışmalardan etkileniyor.

Beslenmeyi artırmak çok önemli ama önemli olan dinlenmeyi de dogru ayarlamak. Vücut, kasların yenilenmesi ve gelişmesi adına dinlenme anında çok besin taşır, ama o bölgeyi cok fazla çalıştırırsan, yenilenme geç bitecegi için, o bölge daha gec gelişmeye başlayacaktır, özellikle küçük kas gruplarından bahsediyorsak.

mady44 ve jarhead bunu beğendi.
  3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Evet ben de 7 tekrar diye seti kastetmiştim zaten tekrar sayıları 12-8 arası değişiyor. Yanlış yazmışım. Denemek lazım böyle şeyler aslında 3-4 yıldan sonra değilse vücut monotonlaşıyor. Bilgilendirdiğin için teşekkürler.

jarhead bunu beğendi.
  4. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    bakalım pazartesi yeni salonda yeni aletlerle bu programa başlayacam nasıl gider acaba.

TosSsi bunu beğendi.
  5. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    dün ilk idmanımı çıkardım fst7 de ya bu sistem işe yarayacak gibi. dün ilk fst7 de biceps ve triceps idmanını çıkardım bugün sınava zor gittim okula kollarım kopuyor resmen bükükken birşey yok ama açamıyorum resmen feci bir acı gerilme bu beni çok mutlu etti valla uzun süredir özellikle bicepsde böyle bir acı hissetmemişdim resmen ben buradayım diyor. şu an tricepsde aynı şekilde feci bir acı var. son fst7 deki hareketi iyi ayarlamak lazım kolları şişirdikden sonra bunu yapınca kol davul oluyor resmen ki biceps ve triceps i de aynı gün yapınca kol kapanmıyor:D iyi başladık hadi hayırlısı. not: bu arada yazdıklarımı okuyarak mazoşist felan sanmayın bodyde acı = gerilim overtraining olmadıktan sonra:D

Son düzenleme: 3 Kasım 2009
  6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    işine yaradığına sevindim.son cümlene dikkat et.hassas bir program biliyorsun.

7. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    bu 2. haftam fst7 sisteminde. size sadece şunu söylüyorum daha önce denememiş arkadaşlar varsa büyük bir şiddetle öneririm. şimdi benim bu sistemde dikkatimi çeken şu oldu. herhangi bir sisteme geçip vücudu şaşırtmak istediğimde bu zamana kadar hep ilk idmanda ilgili kas grubu ağrır 2. idmanda ise gıdım ağrı acı vs. olmazdı. ama bu idmanda böyle değil resmen 1.5 haftada vücut baştan aşağı şok oldu. özellikle biceps bundan çok nasibini alıyor. biceps kasını pek ağrıtmak mümkün olmazdı bu 3. biceps idmanı ve yine acı var. kesinlikle sonuç alınabilecek bir idman.

8. emregurses09

emregurses09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Jarhead omuz idmanındaki setler dikkatimi çekti bana göre omuzların çok fazla ağır kilolarla girmeden daha fazla tekrar yapılarak çalışılması lazım omuzların uzun süren gerilim istemesinden dolayı,yani 12 veya 14 tekrar yapılarak setlerin tamamlanması gelişim açısından daha iyi olur diye düşünüyorum

9. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    yorumun için sağol ama benim omuzlarımı benden başka tanıyabilecek kimsenin olduğunu düşünmüyorum. omuz deyince vücudun en iyi bölgesi ne yapdığımı bilirim. omuz a 4 tekrar bile girsem tepki veren bi omuz yapım var ama en iyi omuz tekrar aralığı denemelerimce 8 10 tekrar arası gerekirse cheatingli çok ağar kilo davul yapıo omuzları.

10. emregurses09

emregurses09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde eski idman sistemimde 8 yada 10 tekrar aralığı vardı ama forumda araştırdım biraz,tavsiye edilen tekrar seviyelirinde artış ypılması öneriliyor,tabiki herkesin vücut yapısı farklıdır sende az tekrar çok ağırlık gelişimde daha iyi sonuç verebilir,önemli olan gelişmek:Dneyse dediğin gibi kendini en iyi sen bilirsinn,çalışmalarında başarılar:D

jarhead bunu beğendi.
  11. KDTT

KDTT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Jarhead bende benzer bi program yapıorum sana danısmak istedim kolu haftada 1 mi 2 mi giriyorsun?

12. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    sadece biceps i haftada 2 kere giriyorum birde göğüs ü. triceps itiş hareketleri fazla olduğundan 1 kere girmek yeterli oluyor.

KDTT bunu beğendi.
  13. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    fst-7 ile ilgili ben de nette biraz araştırdım..
    yabancı forumlarda deneyenlerin çoğu verim aldığını belirtmiş.
    sistemde son hareket önemli ve daha çok izole bir egzersiz
    tavsiye ediliyor..
    denemekte fayda var

14. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    FST7 ye bende baslamis bulunuyorum.
    Haydi hayrlisi antreman rutinini yazacagm brzdan

15. marquesdeard

marquesdeard Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yine bu sitede okudum göğüs ve triceps çalışmanın daha doğru olacağı yazıyodu yanılmıyosam bi dökümanın türkçeleştirilmesiydi itme olduğu için hatırlatma istedim taktir senin :)

16. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Bu idmanda 2. hatami bitirdim, gercekten sunu rahatlkkla soyleyebilirmki bu idamani denemeyen varsa mutlaka bi denesin cunku harika gercekte. vucudunuzn her bolgesini ozel olarak dehset birsekilde sisiriyorsunuz.
    2 hafta gibi kisa surede olcu alabildigimi hic hatirlamiyorum daha onceden ama idman sayesinde ilk defa bu gerceklesti.
    Bunun disinda sadece kol da bu idmani uygulamiyorum cunku kolaa biraz agir kacar gibi gelio bana. zaten arastirinca bu progrmai genelde kol icin bir calisma onermemisler bu sistem icin. omuz sirt ve gogus icin cok ideal bir sistem. ozellikle vucuduna bir sok uygulamak isteyen kisiler icin hariak olacaigni dusunuyorum.

uyguladigim sistemi kisaca belriteyim.
    gogus
    incline bench press 4 set tekrar sayilarima pek dikkat etmiyorum aslinda genelde 12-8ve ya 12-7 arsinda degisen tekrarlar oluyor
    dumble incline press 3 set bunu giriorm bu da ayni sekilde
    dumble bench press 4 set
    cable crossover 7

omuz neckpress 4 set
    dumble shoulder pres 4 set
    lateral yanlara acis 3 set
    cable yukari cekis. 7 set

sirt
    t bar rowing 4 set
    lat pull down 4 set
    pullover 3 set
    rowing machine 7 set

her bir antreman 35 dakika civari suruor, muthis bir agriyla donuorm spordan. oyleki omuz antremanlarimin sonunda suyu kaldirip icemiyorum.
    beslenme de jarheadin deidigi gibi cok oenmli overtraining olma ihtimaliniz cok yuksek eger iyi beslenmezseniz.

17. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    fst 7 yanılmıyorsam son harekete kadar 3*8 öneriyor ve ara dinlenmelerde 1,5 dakika civarı.senin uyguladığın şekilde daha zor olmalı çunki kısa sürede idman bittiğine göre hem ara dinlenmeleri düşürmüşsün hemde tekrarların yüksek olduğu için yağlanma ihtimalin daha düşük.

18. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    guardboy,benim cikis noktam
    http://www.bodybuilding.com/fun/fst-7-training-program-test-drive.htm
    linkindeki ornek oldu. Ordaki adamin da ortalama bitis suresi 35 dakika felan.
    Ornekteki repsayilari da genelde 12-8 bazende 7 arasi degisiyor. ASlinda ben tekrar sayilarina cok takili kalmiyorum. O aralikta cikarabilecegim agirligi alik max hissetmeye calisiyorum.
    Sence benim yaptigim hacim acisindan nasil? Simdi fst7 nin 7 kismini cikarinca 4+4+3= 11 set yapiyoruz. Her ahreketin yapilisi 1 dakika surse 11 dakika yapiyor.11 setinarasinda 10 boslk herbirinde 1.5 dakika dinlensem 15 dakika
    7 set yaptiigmda her hareket 45 saniyesuruyor 30 saniye dinlenme315 saniye hareketler icin 180 saniye de dinlenme icin yaklasik 8 dakika da son hareket icin gidiyor.
    Yani 11+15+8= 34 dakika.
    Aslinda cok da hizli yapiyorum sayilmaz. Hacim almaya calisan biri icin sence yaptigimda bir yanlislik var mi?

19. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    sistemin zaten asıl vurucu kısmı sondaki fst 7.o kısıma gelinceye kadar amaç maksimum kuvveti ortaya koymak.ben çift kas grubu girdiğim için sürem biraz daha fazla uzuyor;başka seçeneğim yok.bu yuzdende ilk 3 hareketi 3*8 dışına çıkamıyorum.
    tek kas grubu için yaptığın mantıklı.

20. Niaterim

Niaterim Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Antrenman sistemi çok güzel. Ama 6-12 aydan önce bu sistemi uygulanmaz heralde değil mi?

2. sorumda kullanım süresi. Sadece kasları şaşırtmak için kısa bir uygulama mı bu, yoksa antrenman rutini halinde birkaç ay kullanılabilecek bir sistem mi?

Sayfayı Paylaş