Yeni bulk beslenmem (eksiklerim var)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve feritferitxd tarafından 14 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba,bb'ye 3 ay önce %15 yağ oranıyla başladım. Bulk yerine direk diyet ile 88 kilodan 82 kiloya düştüm.Bugünkü ölçüme göre %9 yağ oranım var.Haziran başına kadar bulk ,hazirandada % 7'ye kadar definasyon yapmayı düşünüyorum. İlk bulk beslenmem olucak o yüzden pek bir bilgim yok, siz bilgili abilerimin yorumlarını bekliyorum.

Günlük 2800 kalori almayı planlıyorum.( soru 1 : Clean bulk olucak bu değerlerle yağlanırmıyım? Düşürmelimiyim ?)

Kahvaltı - toplam 575 kalori
    100 gr yulaf ezmesi ( soru 2: tatlandırmak için pekmez kullanabilirmiyim? Bu sporda pekmez kötümüdür?)
    5 yumurta ( 1 tam )
    100 gr lor
    Öğle yemeği
    200 gr bulgur ( Okula yemeğimi kendim yapıp götürücem,kendi ölçülerimle hazırladığımda 200 gr bulgur 400 kalori ediyor 80 gr karb)
    200 gr tavuk ızgara
    + yeşillik ( yeşilliği 5 günlük haşlayıp dolaba atıyorum kabak-karnıbahar-brokoli-biber şeklinde)+zeytinyağı+limon

Ara öğün (2 saat spor öncesi )

Bu öğün hakkında düşünüyorum ne eklemeliyim , ne yemeliyim? Okulda tam saat 3 gibi yiyeceğim bir öğün olucak kolay birşey olursa iyi olur.Bu öğünde protein olmalımı olmamalımı karar veremedim. Fıstık ezmeli sandwich çok duyuyorum ,nasıl olur? Yada tonbalıklı sandwich? Uygunsa 1 muz ve yarım litre süt çok kolayıma gelir..

Akşam yemeği (spor sonrası)

250 gram tavuk ( haftada 2 gün 350 gram dilim somon)
    200 gram mybulgur
    + yeşillik karışımım

yatmadan önce

100 gram lor

2. feritferitxd

feritferitxd Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28

Sayfayı Paylaş