Yeni bir program.Yeni bir hedef için yardım(ss var)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Scott Adkins tarafından 17 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Hedefime ulaşabilirmiyim

Anketin kapanma tarihi 18 Ağustos 2011.
  1. Zor ama imkansız değil

oy sayısı 5
    27,8%
  2. Bırakmassan yapabilirsin

oy sayısı 10
    55,6%
  3. Protein tozu vs gibi destekler alman lzm.11 ay az

oy sayısı 3
    16,7%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Evet daha önce bir konum vardı.Scott Adkins'e benzer birşey istiyordum.Ama o günden bu yana çok şeyler değişti.O konuyu açtığımda 82.5 falandım şuanda 77 kiloya düştüm.
    1.85 77yim
    Ölçü almadım ama resim koyacağım.Besyoya hazırlanmayı düşünüyorum seneye.Yakında işe başlayacam bu sebepden dolayı spor salonu belli bir süre olmayacak.Yaklaşık10-11 aylık bir programım olacak Besyo için

Şimdi resimlerde görüldüğü gibi 77 olmama rağmen göbek belirgin şekilde var ama ışıkta bakıldığında karnı kasınca 6 karın kasıda gözüküyor belirgin şekilde.Şimdi kendime yine hedef bir vücut belirledim.Ama Scott gibi fikir değişmem imkansız çünkü işin içinde sınavlar ve iş hayatı var.Bu zaman zarfında yaklaşık 6 ay evde antrenman yaptıkdan sonra 5 ay spor salonu hedefim.Evde dumbell halter falan var bunun için program isteyecem gerekli bölümde ve sıkı bir diyet.En son istediğim şekildeki resmi koyacam hedefime bu zaman zarfında ulaşırmıyım ve önerileriniz neler.
    Mesela şuan tahminimce omuz 118 falandır bunu 125 yapabilirmiyim gibi kafamda sorular var

Özel bir soru:3.resimde sizce bende hafif bir kamburluk varmı boyun biraz ilerde gibime geliyor

[​IMG] [​IMG]

buda bu zaman zarfında hedefimdeki vücut.adamın mesleğini boşverin :D vücudu mükemmel bence bundan biraz daha kaslı olabilir

önerilerinizi bekliyorum napmam gerekiyor bu uzun yolda.tavsiyeleriniz thums:

2. yasinerkan

yasinerkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    2 senede yaparsın çünkü adam parçalamış kası süper duruyor

3. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Tüh ilk yorum iyi gelmedi ama sağol gerçekçi olmak lazım.5 seneysede 5 senedir bu işler böyle :) eğer herkes bu görüşde olursa en azından %kaç bu kişiye yaklaşabilirim.Tahmini birşey söyleseniz yeterli kafamda sorular kalmasın sonra takıntı oluyor :)

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bu keltoşun işi Brazzersda kadınları ayartıp video çektirtmek asdsadasd
    Çalışmak ile herşey olur.Dostum düzenli bir antreman programı ve beslenme programı yap sonrası gelir zaten protein tozu , suplement yerine doğal kaynaklardan yararlan tavsiyem...

Son düzenleme: 17 Ağustos 2011
    Andrea ve R10 bunu beğendi.
  5. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Şuan ameliyatlı olduğum için 2 hafta daha beklemedeyim.Zaten Eylülün başına hazırladım bu programı

Yarın diyetisyene gitcem detaylı birşey isticem.Evdede program falan hazırlıcam bakalım ve sabah 1 saat orta tempo koşu

6. korsan01

korsan01 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    johnny sins aka brazzerstaki kel adam benimde hayalimdeki vücut.Acaba adamın boy-kilo kaç :D

7. dehset1010

dehset1010 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    adamın ismi johnny sins 183 cm boyunda 79 kg

8. GnCy

GnCy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    haahaha brazzersdaki kel degil mi bu :D :D kardeşim bence o adam performans için kas yapmıs yani şişirmemiş kasları şişirmemiş scott adkins gibi sana önerim az kiloyla çok tekrar yapman ama uzmanalrada danıs

9. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    bu vucudu gerçekçi olalım evde yapman imkansız ama evde güzel bi alt yapıdan sonra 1 yıl spor salonun da iyi bi suplement kürü ile ulaşmaman için bi sebep yok

10. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    mesleğini düşündüğümde o adamın o vücut u body yaparak yapmadığı kanaatine varıyorum :)
    Şaka bir yana açık konuşayım sende cevaplardan tatmin ol
    Bu iş zor arkadaşım evde dahada zor
    1. si iyi besleneceksin ( protein ağırlıklı beslenceksin karbonhidratıda eksik etmiyceksin badem,fıstık,peynir bol bol yumurta 6 ay sonra protein tozu olmazsa olmazların arasında yer alacak)
    2. si iyi çalışacaksın ( her ay antrenman programını değiştireceksin squat yapmaktan vazgeçme derim)
    Deneme yanılma ile zaman kaybetmemek adına forumuda baştan sona okumanı tavsiye ederim ( gereksiz mesajlar dahil )
    saygılar.

11. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Diyetisyene gittim.Yağ oranım 15.9 çıktı bakalım başlıyoruz yavaş yavaş.

12. kingdoom

kingdoom Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    brazzers daki kel adam degilmi bu :D:D

edit:

onceki yorumları okudumda forumda ne kadar p.rno cu varmış :D

2. edit:

gelelim senin soruna 2-3 sene spor salonunda çalışırsan böyle olursun. vücut yapına baglı ama en az 2 sene bence.

Son düzenleme: 26 Eylül 2011
  13. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    bana kalırsa çok ta zor değil bu vücudu yapmak , adam çok iri göğüs yapmamış , ama omuz kasları ve bicepsleri iyi duruyor ve karnıda

omuz kaslaını evde yapmak zor , en azından dumbell sız
    ama karnı ve göğüsü yapabilirisn ama kol ve omuz için ağırlık almalısın

14. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Bence bi salona yazıl.O adamın vücudunu yapmak çok kolay bir şey değil.Foruma bak yani bu adamın vücüduna ulaşan çok az kişi var.Bunu da evde yapman evet gerçekçi olalım imkansız.İyi bi salon profesyonel destek ve düzenli beslenme,uyumayla ulaşılabilir tabiki.

15. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 6 ayda 95den 72ye düştüğümde böyle olmasada dümdüz bir vücudum olmuşdu.Şimdi kafamda gereken şeyleri uygulamaya soktum.Ben inanıyorum yapacağıma.Tamamen böyle olmayabilir ama zaten kafamda mma olduğu için 85 kiloyu da geçebilirim gerekirse.Hedef tam böyle olmasada 1.85 boya 80 kilo ile fit vücut ve önümde ki zaman iyi.Herkese başarılar :)

herşey iyi giderse inş.2 ay sonra yazılmayı düşünüyorum salona+yüzmeli :)

16. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sayın üye çoğu kişi 2 senede ulaşırsın demiş ama sen bence çoğuna takılma 1 senelik düzenli bir çalışma ile bu vücudu elde edebilirsin.Adamın pek birşeyi yok sadece yağ oranı biraz az %7-8 dir en fazla ama boyunu bilmediğimden yanlış tahmin etmişte olabilirim.Yağ oranını azaltıp kas kütlesini artırmaya yönelik çalışırsan ikisi bir arada yapılabilir ama antrenör eşliğinde düzgün bir antrenör tabi ki eşliğinde 1 senede rahatca ulaşırsın diye düşünüyorum.Ama istersen evdede bu vücuda doğru program ile ulaşabilirsin ekipmanların varsa tabi.Onların 2 sene yazdığına bakma :)(

17. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43
    evde çok fazla antrenman yapmadim fakat mecbur kaldigim zamanlar oldu. ben duzenli salona giden birisiyim, fakat geçen sene 2 isim vardi, sabah 7 de ise gidiyordum aksam 5 te bitirip 7 de tekrar 2. isime gidiyordum ve 10 da geliyordumm, dolayisiyla salon bu saatte kapaniyordu ve benim en azinda formumu korumama gerekiyordu. hemen bir halter seti aldim. 35 sagda 35 solda olmak üzere sadece iki adet halter ve bir barfiks bari. (kapiya asilandan) tam 6 ay boyunca halterler ile 15 tekrar olmak üzere bench yapmak zorunda kaldim. aksam saat 10 dan sonra evde yarim saat 4x15 yapiyordum. alt yapi zaten vardi fakat formumu korumak ti amacim. ve isler yoluna girdiginde yeniden aksamlari salona gittigim zaman bench pressde hiç bir sey kaybetmedigimi hatta neredeyse ilerledigimi fark ettim.

(hey gidi gunler neydi be, halterler ile dolu bir valizin üzerinde bench press yapiyorudm.) bu spor insana herseyi yaptiriyor. azim olduktan sonra herseyi yapabilirsin. kolay gelsin

18. Andrea

Andrea Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Anıl
    Yer:
    İstanbul
    Brazersdaki adam deilmi :D

19. ahmet53100