Yeni başlayanlarda Supplement (protein,aminoasit vs) kullanımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 555 üye.
  1. mert90

mert90 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya üç gündür deli gibi forumda okumadığım yer kalmadı. işim gücümde olmadığı için sabah kalkıp salona gdiorm döndüğümden akşama kdr üç gndür siteyi ezberledm. o kadarki megamass 4000 in içeriğini aklımdan söyliebliorm:D:D

şimdi supplement başlığı altına tüm öğrendiklerimi derleyerek son durumuma dair bi konu açtım bakalım yorumlar n olucak. umarım sonunda başarmışımdır. sende bi bakarsan sevinirm. çok saol yardmlarn içn. grçektn çok yrdmcı oldn.

2. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Yeni başlamış birine en önemli tavsiyeM;

YEMEK,YEMEK,YEMEK.

Supplementler tek başına mucize yaratamaz.Aynı şekilde ilaçlarda öyle.Protein ağırlıklı beslenmezseniz kas kütlenizin artması çok zor olur.

Kg alınmak isteniyorsa yapılacak şey basittir.Karbonhidrat alımını çoğaltmak.Bol bol makarna,pilav,patates ve günlük ihtiyacımız kadar proteini almak içinde tavuk,kırmızı et,balık,yumurta,süt,ayran.

3. Evet

Evet Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    spora yeni başlayan bi kız arkadaşım (fitness'a yönelik) hocanın kendisine omuz aminoasidi verdiğinden bahsetmişti laf arasında (belkide yanlış anladım), bende ayrıntısını soramamıştım. Bunun gibi, kas gelişiminde bölgesel etki yapan supplement var mıdır? Yeni başlayanlar kullansa fayda görür mü?

4. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Hayir öyle bir ürün yoktur.

yank01 bunu beğendi.
  5. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    ben 3 aydır vicut calısıyorum ama 2 saat kardio yapıp ardından 1 saat filan vicut calısıyorum spora baslamadan once 115 kiloydum suan 97 kiloyum 85 kilo olmaya calısıyorum ama antremenlarda cok fazla yoruluyorum ilk 2 ay antremanlardan once koyu sade kahve icerdim cok farkederdi yorumla konusunda ama uyku sorunu cekitim ve kahveyi bıraktım ben suan hardline kreatin almayı düşünüyorum siz nedersiniz? (ben 85 kilo olunca 2 saat vicut 30 dakka kardio yapmaya başlamayı düşünüyorum + hardline amino 900 kullanıcam diye düşünüyorum sizce iyimi?) ceveplarınızı beklerim !

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Arnold creatin genel olarak patlamalı güç ihtiyacını gidermek içindir..örnekle açıklamak gerekirse maraton koşucularına değil 100m sprinterlerine gerekmektedir..yaptığınız ilk hata 2 saat vücut çalışmaktır..sonra tabiki kardio için takat kalmaz..vg. antremanlarınız 1 gibi makul sürelerde olmalıdır..Bu hem kas kaybını önler hemde kardio için enerji kalır..

diğer bir hususta antremanlardan 2 saat öncesine kadar komplex sınıfta karbonhidratlar almanız..bu size uzun süre enerji verecektir..basit şekerler antreman öncesine alınmamalı..kan şekerinin birden artması ve kısa sürede hızla düşmesi ant. öncelerinde istenmez..

motig bunu beğendi.
  7. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    saol diez soylediklerini dikkate alıcam

8. masy

masy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    merhaba arkadaşlar

Nerdeyse tüm soru ve cevapları okudum.cevap veren hocaların tavsiyleri aklımda yer edindi.
    Bende spor çalışmalarına başlayalı yaklaşık 21 gün oldu, onun öncesinde de 2 ay kadar kendi çapımda-herhangi bir programa dahil olmadan çalışmıştım, tabi vücut gelişimi olarak bir işe yaradığını söyliyemeyeceğim.
    Şimdi spor salonunda hocamın gözetiminde kilo almak için çalışıyorum.60 kilo, 1.77 boyundayım.başlar başlamaz hocamın tavsiyesiyle "vitalife amino 4600" kullanmaya başladım.onun yanında akşamları da ek olarak "apikobal vitamin" alıyorum.vitalife ı yarım kutu aldığım için şu an bitti.ancak daha 1 kilo bile alamadım.acaba kilo alamamam yanlış ürünleri yanlış zamanda kullanmamadan dolayı mı gerçekleşiyor.yoksa zamanla mı sonuçlarını göreceğim?diğer sorum bu ürünü tek başına tavsiye ediyor musunuz veya başka ürünler mi kullanmak yerinde olurdu?daha yeni olduğum için beslenme-gelişim arasındaki bağlantıyı çok iyi göremiyorum.bilgisi olan hocalarımdan cevap bekliyorum sorularıma.şimdiden teşekkürler.

9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    daha erken simdilik yemege yuklenmeye calis,esas benim aklima takilan nasil yarim kutu amino alabildin?

10. masy

masy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    :)
    bilmiyorum bende.200 adet vardı.sanırım maddi yönden kısıtlı olan bi arkadaş yarım aldı diğer yarısını da ben aldım.tabi aminoların da temiz olarak aktarılması lazım.şimdi aklıma bı takıldı.!
    öte yandan, vücudumuzn ağırlık kazanması ileride mi ortaya çıkıyor?yani kulanımından bir kaç ay sonra mı?

11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    tanimadigin kisilerle bu tur alisverise girme,icinde hersey olabilir,kakoo ve nisastayi protein tozu diye icersin.

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    kesinlikle ağzı açık ürün almayın keşke saydam sadece nişasta süt tozu ve kakao karıştırsalar çok daha sağlık bozucu katkılar kattıklarını duydum

13. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    benim dedigim biraz daha kaliteli salonlarda oluyor flexor,seviyenin daha dusuk hatta bayrampasa taraflarinda neler koydugunu artik hayal bile edemiyorum.

bizim salonda eskiden bir hoca vardi,13-14 yil evvel,bana 120 dolara amino 3001 satmisti,baska uyelere de bu sekilde yani yapay protein tozlari satiyormus,o zaman 1-2 ay felan gitmistim anlamamistim ve bunlari sonra ogrendim,elime bir gecirsem acisini cikarticam ama suan da amerika da hapisteymis,4 gozle tahliyesini bekliyorum.

14. terminator7

terminator7 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben balık yagı hapı kullansam hem boy hem kilo yapıyormu?
    veya balık yagı hapından daha iyi ama SAGLIKLI bir hap biliyormusunuz_?

15. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    terminator her baslikda balik yagi sormussun,kurallari oku.

16. terminator7

terminator7 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    afedersiniz üzgünüm

17. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    arkadaşım kusura bakma ama hoca seni söyüşlüyor argo tabiri ile. spora yeni bşalayan birisi olarak suplement alımı gereksiz. diğer arkadaşlar da bunu belirtmişler. eğer kilo almak istiyorsan ilk zamanlarda suplemente vereceğin parayı beyaz ve kırmızı ete verip bol bolda karbonhidrat içerikli gıdalardan alsan emin ol vücudundaki gelişime çok şaşırırsın...yapman gereken sadece yemek yemek.....

18. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0

kaliteli karbonhidrat ve proteinler içeren besinler almalısın , forumda beslenme bölümünü mutlaka ziyaret et , hocaların hazırladığı harika programlar mevcut , yeni başlayan birisi bu forumdakileri okusa 1 yıllık bodyci kadar bilgiye sahip olur çünki yazılan herşey denenmiş yaşanmış ve test edilmiş şeyler

19. terminator7

terminator7 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar anlamadıgım degerli hocalarımıza soruyorum suplement olarak ben hem kemiksel gelişim (boy) hem kilo kas olarak hem enerji seklinde bi suplement düşündüm sizce en mantıklısı hangisi olabilir_?

20. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    suplament seni hem kemiksel hem kilo hemde kas olarak geliştirmez sadece bu anlattıkların gelişimi için sen çabalarken yükünü hafifletir yardımcı olur bence biraz suplamentlerin ne olduğunu neye yaradığını hangi hallerde kullanıldığını suplamentler böloümüne girip oku

Sayfayı Paylaş