Yeni Başlayan İçin Suplement Önerisi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve HakanYurtsever tarafından 10 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. HakanYurtsever

HakanYurtsever Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    DİPNOT:Vücudum zayıf ama kaslıdır. 5 yıl ağır işte çalışmam sebebiyle , o yüzden ilk 3 ay gereksizdir kısmı benim içinde geçerli mi bilmiyorum.

Forumda konular içerisinden araştırdım fakat kendimle orantılı düzende bir konu açıldığını görmedim.O yüzden bu konuyu açtım.

Yaşım 24 , boyum 1.83 , kilom 54'tür. Çok sağlam bir şekilde yemek yememe rağmen(düzgün yemekler iskender , kavurma , sucuk , aşırı miktarda ekmek) senelerdir kilo alamadığım makul. Spora başladım. Bir arkadaşım yardımcı olacağını düşünerekten MuscleTech / NitroTech Performans serisinden bir protein önerdi ve aldım.Ama forumdaki konuları gezerken ağırlık olarak düzenli yemekten , öğün artırılmadan bahsedilmiş.

Spora başlamadan öncede günlük sabit 3 öğünümü yerdim.Geceleri 12 gibi acıkır , bir öğün daha yer öyle uyurdum.Çalışan biriyim yatıp kalktığım saat değişmez. O halde senelerdir bu haldeyim.Metabolizma hızından kaynaklı bir durum diye düşünüyorum çünkü aşırı hareketliyim.

Spora yazıldım , yukarıdaki ismini verdiğim protein benim spor yapma sürecimde kas oluşumunu sağlayıp vücudun görünüm olarak irileşmesini sağlayabilecek yeterlilikte mi ? Yoksa ekstra olarak ilave etmem gereken karbonhidrat tozu vesaire var mıdır ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılar.
    Kolay gelsin...

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Protein tozu işini görmez, çok yüksek kalori alman gerekiyor, 3 öğün değil 4-5-6 öğün kusana kadar yemen gerekiyor...

gainer gibi ürünler önerilir, ama bence gerek yok. benim bir arkadaşım günde 3 paket makarna yerdi bir dönem mesela...

3. Linea

Linea Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Düzenli spor ve beslenmeyle karbonhidrat tozu işe yarıyor.
    Kilon çok az.
    Günlük kalori alımını arttırman lazım.

Sayfayı Paylaş