Yeni Başlayan İçin Program Tavsiyesi (Durum Biraz Farklı)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve YeniÇeri tarafından 6 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. YeniÇeri

YeniÇeri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhabalar herkese.Bu site ile tanışmam bir arkadaşın vesilesi ile oldu daha doğrusu bir abi vesilesi ile.Kendimden bahsedeyim;
    Adım Yusuf, başlıkta farklı bir durum dedim farklı olan yaşımın 13 olması.Bu sebeple yeni konu açtım.Diğer konuları açanlar hep yetişkin insanlar.Umarım yönetici abiler beni mazur görür. :)

1.62 uzunluğunda 50 kilo net varım :) Baldırlarımda çok tombulluk var.göbek az bir şey var.Ve benim yaşıtlarım da çok iyi kaslar var ve bende yok. Bunun için sizlere danışma gereği duydum.

Öncelikle nereden başlamalıyım? Dumbbel alarak mı ? yoksa halterciler gibi halter alarak mı ? Yoksa şınav ile mi yoksa mekik mi? Hangi haraketleri kaç tane ve kaç set yaparsam yaz tatilinin ardından demir gibi olurum ? Kaslarım nasıl devasa boyutlara ulaşır. Şimdiden söyliyeyim çok hevesli ve istekliyim. Her türlü zorlukla mücadele etme kararlılığım var. Bir takım haraketler duydum tricles bickes gibi. Tam doğru söylemiyorsam kusura bakmayın :(

Kısaca yeni başladım ve yaşım 13 nerden başlamalıyım beslenmem uyumam çalışmam nasıl olmalı.?

Çok Teşekkürler
    Yusuf

2. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Gençkardeşim öncelikle bu hırsını bence öncelikle derslerine yansıt.
    Öncelikle ne yaparsan yap tatil sonunda demir gibi falan olmazsın.Ben senin yerinde olsam öncelikle basketbol,yüzme,tenis gibi sporlara merak salardım.Boyun1.62 bence öncelikle bu sporlarla boyunu daha da uzat.İlerde emin ol bana duacı olacaksın.Hem bu sporlar seni güçlendirir ve kas gelişimini de sağlar.

YeniÇeri bunu beğendi.
  3. YeniÇeri

YeniÇeri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sağol abicim.Fakat derslerim iyi zaten :) Demir gibi derken yani bu hantal yapımdan çıkıp dinç güçlü bir yapı nasıl kazanabilirim ? Spor ile aram hiç yoktur :( Bilgisayar her tarafımı şişirdi. Özellikle kalçaları ve baldırları.

Başka çalışma önerisinde bulunacak kimse yok mu ?

4. aLucaRdo

aLucaRdo Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Basketbol - yüzme

basketbol ve yüzme yap zaten yaz geldi ii ve sagliklida beslenirsen kaslarınında geliştigini göreblirsin.

5. YeniÇeri

YeniÇeri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki ağırlık olarak ne yapayım.Dumbbel felan mı kullanayım ?

Sayfayı Paylaş