Yeni başlayacağım öneriler...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Karavelaa tarafından 28 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Karavelaa

Karavelaa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhabalar.Arkadaşlar kısmetse pazartesi spora başlayacağım.Hızlı bir şekilde kilo verdiğim için kas kaybı felan yaşadım.Hedefim vucutu şekle sokup,biraz kas,birde genişlemek.3 ay gideceğim.sizlere bir çok sorum olacak.Program 3 gün günde 1 saat onerileriyor.(artirabilirsin).İlk body ye gidisim olacak. İlk baslayacagim için 3 hafta karisik hareketler yapacakmisim.Ayrıca arada belimde ağrılar olduğu için sırtı çok abartmıcam herhalde sonra gün gün farklı bölgeler.Evde şınav,mekik ve 5kg dumbell ile calısma imkanım var.Sizlere sorularım şunlar.Ne yiyip ne içeyim(yulaf felan duymuştum :) )(fazlada abartmazsanız iyi olur).Evde aletsiz hangi hareketleri yapayım.kaç gün,kaç saat,kaç gün gideyim.3 ay yeterli bir zamanmı?.Özellikle hangi bölgeye çalışayım.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.(belki önemlidir:boyum 1.81 kilom 61,5)Cevaplarınızı ayrıntılı verirseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleme: 28 Mayıs 2015
  2. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Programını haftada 3 güne çıkarabililirsin.
    Bel ağrıların için antrenman sonralarında barfiks çekmeni öneririm. Hatta mümkünse eve koridor barfikslerinden alıp odanın girişine takmanı ve gelip geçerken bir iki tane çekmeni tavsiye ederim.
    Ne yiyip içmen konusunda forumda bir sürü başlık var araştırıp bulabilirsin.
    Salondan eve geldikten sonra evde şınav ve mekik çekebilirsin.
    3 ay ideal bir zaman değil bence. Herkesin hedefine göre farklılık gösterir. 3 aydan sonra salona gitmesen bile evde şınav barfiks mekik çekmeni öneririm.
    Kilon biraz az beslenmeni iyi ayarlaman gerekiyor.

3. Karavelaa

Karavelaa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten sporu hic birakmicam.Üniversitede devam edicem amacım üniversiteye gidene kadar iyi olurmu?.Forumda yeniyim acaba yeni baslayanlanlar için yenilip içilmesi gereken şeylerin linki varsa atarmısın.Birde bana göre önereceğiniz nelerdir diye yazdım.Bu arada eskiden 82 kiloydum dedim kas cikacaksa temiz çıksın yağ kasa dönüşerek çıkmasın diye de düşündüm :) ne kadar doğru bilmiyorum

Son düzenleme: 28 Mayıs 2015
  4. Karavelaa

Karavelaa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrıca askerlik sınavlarına gircem onun içinde çalışıyorum

5. ilyastrgt

ilyastrgt Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Kardeşim öncelikle şunu söyleyeyim vücut geliştirmeyi sadece 3 ay yapıp bırakıcaksan hiç başlama. 3 ayda kaslanıcam falan düşünürsen hayal kırıklığına uğrayabilirsin. Ama tabiki 3 ay iyi çalışırsan gözle görülür bi değişiklik görülür.Bu iş sabır işi. ikincisi özellikle şu bölgeyi çalışayım diye bir şey yok her bölgenin ayrı ayrı hakkını vermelisin. üçüncüsü yağ kasa dönüşmez :) Spora haftada 5gün git 2 gün git 1 gün dinlen hep böyle devam et. beslenme konusunda forumda elbet konular acılmıştır. sen karbonhidrat ağırlıklı beslen pilav pirinç makarna yulaf vb... :)

6. Karavelaa

Karavelaa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Önerilerin için çok teşekkür ederim.

7. ilyastrgt

ilyastrgt Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    rica ederim

Karavelaa bunu beğendi.
  8. Stelselimm

Stelselimm Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (Çok Meraklı Bir Öğrenci)
    Beslenmede önemli olan besinler var mesela onları tüketmelisin. Protein oranı yüksek; et çeşitleri, yumurta, lor peynir.. vb. Karbonhidrat kaynağı olarak; bulgur, yulaf ezmesi, pilav vb. . Salona 3 ay kadar gitmen içinde ne kadarlık bir beklentin olduğuna bağlı bu süre sana yetip yetmeyeceğini düşünmelisin. Benim fikirlerim bunlar iyi forumlar ;)

Karavelaa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş