Yeni başlamış biri olarak sorularim var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Devon tarafından 8 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    İlk 6 ayda kilonu ancak yağlı bir şekilde yani 20 kilo yağ alarak kas şeklinde yaparsın.Buda işe baştan yanlış başlamak olur.Millet yağları yakmak ister sen yağları almak istiyorsun.Çok eksiğin var iyi bir antrönör bul ama iyi bir antrönör onun dediklerini uygula.

2. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Hem olur hem olmaz.Aslında olmaz.Çünkü omuzları çok fazla yorar.Diğer yerleride.Yorulan kas gelişmiyeceği için body pek bi işe yaramaz.Üstelik yüzme aşırı kalori hatta en fazla kalori yaktıran 2 etkinlikten biri(diğeri boks) yani 2 sini yaparak kilo alabilmende saçma.Akıntıya KÜREK misali.

3. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Aylık 4 Kilo Alsam 6x4: 16 Kilo eder .

Pazartesi 47 kiloydum . dün yani cumartesi tartıldım 48,5 Kilo olmusum yememe felan dikkat ettik markete gidip recel , tavuk felan yedim . İnş gün gectikce artacak haftada 1 tartılcam . Hocama güveniyorum saglam bi hoca işini biliyor ve vucutuda 1o numara :lol:

Hmm o zaman yüzme işi yatar .

4. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Kilo alamazsın demedim.Yağlı kilo alırsın kaslı alamazsın dedim.Kaslı almazsanda istediğin kadar vücut çalış karın kası gözükmez 20 kilo yağın içinde.İlk aylarda direk kas olarak zor.Bir kere protein tozu kullanmıyacaksın ilk zamanlar.kimse önermez.Yani senin 20 kilo alma gibi bir hedefin olmamalı çatı oluşturma gibi bir hedefin olmalı.Mantık senin sandığın kadar basit işlemiyor.Ayrıca 5-6 ayda 5-6 kilo kas kazanırsan iyi olur ama 20 kilo zor.

5. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    E nasıl kilo alıcam o zaman :) ?

Gainer Kullanmamı tavsıye edermisiniz ek besin olarak vede hangısını tavsıye edersin ?

6. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Beslenme bölümünü vs incelemen gerekli.Hocanın sana uygun beslenme programı çıkarması gerekli.Bunlar detay konular ki ben bu konuya çokta hakim sayılmam bilgili hocalar sana yardımcı olacaktır.Benim sadece tavsiyem ilk 6 ayda 20 kilo gibi bir hedef koyma.bu işler bu kadar basit değil o zaman 2 yılda arnold olursun.Ben daha görmedim tak diye öyle irileşen.İrileşmek basit birşey deil.Ama kilo almak basit.Sonra tekrar diyete girip yağları eritip kasları belirginleştirmen gerekecek.Bunlar buralarda anlatılmaz hocana sor o sana uygun birşeyler yapar.

7. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    buraya bakarmısın bu konuyu editliyemedigimden ( editlemeyi biliyorum tabiki ama bu konu editlenmedi :D ) Yeni başlık actım orda beslenme ve antreman programım var .

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/besmenle-ve-antreman-program-m-t23423.html

8. gurkan39

gurkan39 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    önceden ultimate nutirition kullanmıştım tavsiye ederim , bir kaç haftaya optimum serioss alacağım. optimumu daha önce kullanmadım ultimate nutrition çok iyi protein değeride yüksek. sana hardline önerenlerde olacaktır mutlaka, bence kesinlikle uzak dur hiçbir ürününü kullanma (ben kullandım, hem para hem zaman kaybı) ben ultimate diyorum alırsan da 5 kg bikerekte almaya çalış. 2kg alayım azar azar kullanayım dersen hiçbir işe yaramaz. 5kg al düzgün kullan (5kg luğu yok tabi 2 tane alsan 4.5 kg yapar) maddi yönden zorlayabilir. alacak imkanın yoksa biraz daha bekle öyle al. birde sana yumurta akı tozu öneririm 1.75 kg 55 tl saf protein. ama uyarıyorum tadı iğrenç ötesi (içinde aroma şeker yok) kullanabileceğini düşünüyorsan al. kullanamazsan ben karışmam ona göre hee

9. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    bence ilk 2 ay gelişimin çok iyi olur iyi beslenip bu sporun hakkını verirsen bence ilk 2 ay çok hevesli olduğundan değişimi anında hissedeceksin ben başladım ve başlar başlamaz 6.5 kg aldım ve kas olarak aldım bu kiloları kollar omuzlar birden bire fark etti ama 2 aydan sonra gelişim yavaşladı şimdi üçüncü ayıma giricem hiç bir suplement kullanmadım şimdi aminoya başlıycam
    sana benden tavsiye tam gelişim çağında body e başlıycan kollar falan birden büyüyebilir o yüzden her idman öncesi ve sonrası kollarına ve vücuduna nemlendirici sür çünkü vücudunda deri çatlağı olsun istemezsin nemlendirici kremler bir derece önlüyomuş bu çatlakları

10. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Hmm 1 haftada 1,5 kilo aldım zaten hyper_

nemlendirici kremleri nereye sürücem belli bi yer var mı yoksa vucudumun her yerinemi ?

11. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    dostum insanlara bakma tam yaşındasın çok abartmadan çok sıkı vücud sahibi olabilirsin. bi arkaşım vardı oda 15 yaşında başladı şu an 3 yılı arkada bıraktı ve inan mahallede onun gibisi yok:) yüzme basketbol boş işler amacın vücud yapmaksa

12. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    ve 1 haftada aldığın 1.5 kilonun kas olması %0 ihtimal canını sıkmak istemem ama vücudun su toplamış olmalı

13. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Hmm anladım yorumun için teşekürler .

Ben cabuk kılo alıp cabukta veren bi insanım gecen sene 55 tim 47 ye düştüm :D bence ilk 60 a kadar rahat kılo alırım gibime geliyor sonrası zorlar :)

Sayfayı Paylaş