yeni başladım, uyguladığım beslenme programı ne kadar doğrudur?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Uprising41352 tarafından 19 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Uprising41352

Uprising41352 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar arkadaşlar, daha önce 2 kez başlayıp sonuç alamadan bıraktığım bu spora tekrar başladım, daha önce sonuç alamama sebebim doğru beslenmeme ve düzensiz bir hayat yaşamamdı diyebilirim, bu sefer işi sıkı tutmaya niyetliyim.

182 uzunlukta ve 65 kg ağırlıktayım, tahmin edeceğiniz üzere kütle kazanmak niyetindeyim. bir kaç gün forumu taradıktan sonra kendimce oluşturduğum beslenme programını sizlerle paylaşmak ve tavsiyelerinizi almak istedim.

sabah kalkar kalkmaz (9 gibi) 100 gram kadar lor peyniri
    bundan yaklaşık yarım saat sonra (9 buçuk gibi) 3-4 yumurta ile yaptığım omlet ya da tavada yumurta, yanında 3-4 dilim tam tahıllı ekmek (yalnız yumurtaların sarısını atmaya kıyamıyorum, yağ sorunum olmadığı için sarılarını yememin sakıncası var mıdır? cevaplarsanız sevinirim)
    bundan yaklaşık bir buçuk saat sonra (11 gibi) yoğurtla karıştırdığım 100 gram kadar yulaf ezmesi
    12,30 gibi spor salonuna gidiyorum, çıkar çıkmaz bir adet snickers yiyorum
    çıktıktan sonra 30-45 dk süre içerisinde 100 gram kadar ton balığı ya da 150-200 gram kadar tavuk göğsü, yanında pilav ya da makarna
    akşam yemeğine kadar bir şey yemiyorum (4 saat kadar bir süre) fakat içine süt tozu katarak yoğunlaştırdığım 300-400 ml kadar sütü içiyorum
    akşam yemeğinde ne çıkarsa bahtına :)) ama genelde etli ve sebzeli bir yemek oluyor
    akşam yatmadan yaklaşık 1 saat önce de yine 100 gram kadar lor peyniri yiyorum.

spora da 2 gün gidip 1 gün dinleniyorum.

bu programda kütle kazanma amacıma ulaşmama engel olacak bir öğe var mıdır, ya da daha iyi olması için bulunacağınız tavsiyeler var mıdır, yorumunuz nedir? şimdiden teşekkürler.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük kaç kalori aldığını yazmadığın sürece buradan alacağın bütün öneriler hatalı olacak. Ne kadar yediğini bilmeden ne yediğinin bir önemi yok.

3. Uprising41352

Uprising41352 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kusura bakmayın, yeniyim, forumda gramaj hesabı porsiyon belirtildiği için ben de o şekilde yazmıştım, internetten araştırdığım kadarıyla kalori değerlerini aşağıya ekliyorum

4 yumurta ------------- 320 kalori
    200 gram lor peyniri ------------ 170 kalori
    1 adet snickers --------------- 288 kalori
    100 gram lifalif ----------------- 356 kalori
    100 gram ton balığı --------------- 292 kalori
    400 ml süt ----------------- 248 kalori
    4 dilim çok tahıllı ekmek ----------------- 280 kalori
    bir kase yoğurt --------- 168 kalori
    1 porsiyon pilav ---------------- 280 kalori
    100 gram bebe bisküvisi -------------- 447 kalori
    toplam: 2,849 kalori

akşam yemeği stabil olmadığı için buraya eklemeyi uygun görmedim, ama ortalama bir akşam yemeği yiyorum, gün içinde bunlardan başka yediğim şeyler de olabilir ama bunlar her gün kesin olarak yediğim şeylerdir.

Son düzenleme: 19 Şubat 2014
  4. HitHotDoe

HitHotDoe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    snickers ve bebe bisküvisini çıkarman daha iyi olur bence kardeşim

5. Uprising41352

Uprising41352 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    snickers'ı antrenman çıkışında şeker ve karbonhidrat sağlasın diye yiyorum.

6. HitHotDoe

HitHotDoe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    küçük şekerlerden at ağzına sorun oluyorsa toparlar seni ama snickers fazla bence

Sayfayı Paylaş