Yeni Başladım Programım Nasıl ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve atakan21 tarafından 23 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. atakan21

atakan21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Spor salonuna başlıyarı 2 gün oldu . Geçen 3 ayda 120 kiloda 100 kiloya indim ve spor salonuna yazıldım . Ama gel gelerim bence yetersiz bir cardiyo yada haraket yapıyorum Suan için yaptıklarım

6.0 hızla 10 dk koşu bandı
    Sopa ile twist 2x100
    Mekik 8x10
    Dips 5x5
    Twist 2x60
    Standing cable push down 4x10
    Standing cable push up 4x10
    Lat machine pull down 4x10
    Kelebek 4x10
    Leg extension 4x10

Bide 2 tane bilmediğimi haraket var birincisi elimde ağırlık ile bir sağa bir sola eğiliyorum ellerim düz şekilde ondan 2x10 şeklinde

Diğer harakette ağırlığı yukarı kaldırıyor göğşüme indiriyorum sonra yere eğiliyorum tekrar gögüş tekrar yukarı ondanda 100 tane yapıyorum

Koşu bandı eklemlerimi ağırtıyor onun yerine yürülüş yapmayı tercih edelim :)

Sizce programda ekşik yerler nelerdir. göğüşlerimi eritmem gerek

2. daywalker15

daywalker15 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bencede yetersiz bir program. Göğüsleri eritmek için chest press yapman şart, programında görünmüyor.

Bende 190 boya 100 kiloyum Programım şu şekilde;

20dk koşu bandı
    20 dk dikey bisiklet (Toplamda 40 dk cardio)

Rowing
    Lat Pulldown
    Chest Press
    Butterfly
    Shoulder Press
    Biceps
    Triceps
    Leg Curl
    Leg Crunch
    Leg Abduction
    Abdominal

Hepsi 3x12 şeklinde.

Son olarak da 15dk eliptik bisiklet.

Off günlerde de gidip sadece cardio yapıyorum 1 saatimi alıyor. Bence sen git yeni bir program iste.

Koşu bandı eklemlerini ağrıyıtorsa sorun var demektir, normal adamın ağrıtmaz. Koşu ayakkabısı olmadan koşu bandına çıkma, yoksa hemen al bitane. New balance tavsiye ederim. Boyun kaç bu arada ? Bu kadar hafif bir program verdiğine göre boyun kısa heralde.

Son düzenleme: 23 Mart 2013
  3. atakan21

atakan21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1.78 hocam . aslında spor salonun cardio fazla önem vermiyor gelenler çoğu zayıf yada hafif kilolu adamlar baya kas yapıyor. bence cardiyo eksiğimi okulda eve gelerek kapatmayı düşünüyorum yaklaşık 3km felan yol mesafesi

edit: chest press e benzeyen bir alet var tek farkı bizim koltuk ters aynı mantık onu yaptım bugün.
    Leg Curl de yaptım bugün. hocam programınızda abdominal triceps biceps bunları anlamadım haraket olarak . bide bana programını tam bir şekilde atarsanız çok sevinilim daha yararlı olur

Son düzenleme: 23 Mart 2013

Sayfayı Paylaş