Yeni başladım kaç kg dambıl almalıyım?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Emreavci4747 tarafından 20 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Emreavci4747

Emreavci4747 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba yaşım 16 boy 1.70 kilo 55 yağ oranımı bilmiyorum internetteki sitelerden baktım %5 diyor doğru mu bilemem önceleri şınav ve mekik çekerdim sadece şans eseri bir dambıl buldum tahinen 3-4 kg burdaki hareketleri çalışmaya başladım düzgün bir program oluşturdum kendime bicepsler 3 gündür ağrıyor omuz ve göğüs hareketlerinde 15 tekrarı geçemiyorum 1 sette ama sanki bu dambıl yeterince zorlamıyor gibi beni kaç kg dambıl almalıyım? istediğim kol ve karın kasları kollarım çok ince rahatsız oluyorum. Resimdeki de vücudum boyuma göre zayıfım biraz galiba

Ekli Dosyalar:

2. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Bende 16 yasında 1.70 . 60 kiloyum. Ben çalışmıyorum düzenli sadece kendimce sınav barfiks ve bölgesel çalışmalar ( bilek felan) yapıyorum. Dostum direk kg söylemek olmaz ama kendin mesela 10 kg 1 kez kaldirabiliyosan 7-8 kg alıp onunla çalışman mantıklı olur tabi durmadan arttırman gerekecek :) ve sana tavsiye zaten zayıfken başlaması kolay olur. Barfiks şınav düzenli yapmaya bak. Çok faydasını görürsün :)

3. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    her harekette aynı ağırlığı kullanamazsın bu yüzden çeşitli ağırlıklara ihtiyacın var , örneğin press hareketlerinde yüksek ağırlık gerekecek. en iyisi spor salonuna yazılman. ayrıca yağ oranın %5 değil.

Sayfayı Paylaş