Yemek Canavarına Dönüştüm Acil !

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Edepsiz48 tarafından 1 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Edepsiz48

Edepsiz48 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    OkuL
    Yer:
    Muğla Merkez
    6 cm kadar belimi incelttim 72 kiloydum 63 lere indim düzenli bir yemek alışkanlıgı kazandım karatay a benzer ekmek i hayatımdan cıkardım 16 yaşımda oldugum için yemeklere sınır koymadım bulgur pilavı yogurt peynir süt günde 2 litre süt yarım kilo kadarda yogurt yer oldum tabi eridigimi görünce yanı yağlarımın azaldıgını görünce iyice fiziksel aktivitemi artırdım bunla beraber metobolizma hızlandı her gün koşular bisikletler oturdugum bilgisayar masasında bile tahta haraketi yapmaya başladım haliyle düşük karbonhidrat almaya calışan ben fiziksel aktivitemin artmasıyla yemek canavarı oldum 6-7 öğün yemek yemeye başladım son 3 gündür yemek derkez yogurt penyir bulgur filan bunlardan tüketiyorum geliyorum spor yapıyorum yemek yiyorum yine gidiyorum bisiklet sürüyotum öyle oldu tabi katı yap cips kola aburcuburlar haric 2 -3 saatte bir acıkıyorum bu yag yakmamın önüne geçermi yada kilo alırmıyım ?

2. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    karbodan kıt beslenirsen gün boyu yag yakmaya devam edersin gel git peynir ye et ye bişe olmaz :D

3. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Katılıyorum, karbonu antrenman öncesi alırsan bir sorun teşkil etmez.
    Abur-cuburdan mümkün olduğunca kaçınmak lazım, gelişim çağındasın bu kadar da katı diyet uygulamana gerek yok, sadece dikkatli davranmanı öneririm..

4. barbosa

barbosa Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    allah aşkına diyetisyenmisin sen soran 15 cevaplayan 19 gel git peynir ye et ye bişey olmaz bilmiyon zehirleme bari çocuğu töbe

5. Edepsiz48

Edepsiz48 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    OkuL
    Yer:
    Muğla Merkez
    bu yemek tarzı sorun yapmaz deyilmi ?

6. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    kuyruna bastım heralde demin :D aynı cevabı atmışşın sen proteini yakmaya devam et :D:D

7. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Fiestayla atismisligimiz vardir, yasi 19 ama sizden bilgili demekki.

FiestaCondom bunu beğendi.
  8. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Moda oldu bu karboyu azalt sınırsız ye olayı, salondada var böyle biri, kilo verecek güya, eti , peyniri kuruyemişi kısacası yağlı ve proteinli gıdaları sınırsız yiyor,beslenmesini sordum 3500-4000 kalori alıyor günde,1.80 boy 105 kilo adam, 4000 kaloriyle zayıflayacak, sonuçta ne olacak ben biliyorumda sonucu gördükten sonra onun surat ifadesini görmek için can atıyorum,hoşuna gitti insanların sınırsız yiyip kilo verme, kalori hesaplamama, doyana kadar yeme gibi diyetler

Giren kalori çıkandan fazla olursa kilo alırsın, az olursa kilo verirsin,artan kaloriyi çöpe atacak değil vücut, sınırsız yiyorum kilo almıyorum diyorsan, aldığın kaloriyi yakıyorsundur, yazdığın gibi hareketliysen ve body de yapıyorsan günde minimum 3000 kalori yakarsın zaten, kilonu denetlerkende tartıya değil aynaya bakmanı tavsiye ederim,kiloların nereye gittiği daha önemli

Son düzenleme: 1 Mayıs 2012
  9. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    yaza kadar iyice define olmak adına karboyu 0 ladım 2 gündür de 3500 4000 kalori alıyorum gram gram iniyo kilolar keşke yanımda olsanda görsen şu sonucları :D

10. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    4000 kalori alıp üzerine bir de zayıflamak yetmez gibi iyice define oluyorsan seni parmakla gösterirler bu sporda, 6000 7000 kalori alarakta hacimleniyosundur herhalde, gerçi kalori hesaplamıyordun sen

speedtouch bunu beğendi.
  11. Edepsiz48

Edepsiz48 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    OkuL
    Yer:
    Muğla Merkez
    abiler benm amacım yag yakmak proteini fazla tüketiyorum her öğüm toplamda 6 öğün ama karbon almıyorum demiyorum heralde alıyorum karbonuda ama % 30 alıyorum % 60 protein%10 da sıvı yağ m.ettigim nabayım kilom yok ama yaglanma var orta derecede amacım yağların gidmesi 6-7 öğün yiyorum az yiyorum ama protein ve sütsel agırlıklı

12. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    okadar param olsa 6000-7000 lerede cıkarım merak etme hacimlenmek icin kalori attımaya gerek yok karbohidratı arttırım yada carp up yaparım meraklanma :) oyle hacimli olmak gibi bi derdim yok zaten

13. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Yazdığın şekilde abartmadan beslen, spor yap,yağlar gider de , 63 kilosun zaten boyun kaç? 1.70 + falansan daha aşağılara çekmek aşırı zor olur o kiloyu, rahatsız edici yağlanmamı var 63 kiloda?

14. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    arkadaşın dedigini yapmak istiyosan yapman gerekenleri söyliyim markete gittiginde her besinin lor peynirinin bile arkadasına bakıyosun kaloisine filan sonra simbodan bi mutfak tartısı onları tartmak lazım kac gram gelcek filan güzel bi pastaneyle anlaş yumurta sarılarını filan oraya verebilirsin (boyle bi arkadasım var :D)

15. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    O dediklerini sporcuların %95 i yapıyor, vücudun ve sağlığın için hesap kitap yapmanın,tükettiğin yiyeceklerin besin değerlerine bakmanın dalga geçilecek bir yanı olduğunu da sanmıyorum

16. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    ben bişey demedim zaten bende öyle yapıyodum zamanında allahtan dogru yolu bulduk tabiki bana gore dogu yol
    amacın yarışma filan degilse bunlara gerek yok olmpia yamı gitcen ? güzelce antrenmanını yapasın az karbo yüksek protein beslenirsin tabi bu az karboyu 0 demiyoum 100 de olur 150 de fazla kasmassın yani

17. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Arti yuksek proteinde bobrek sagligi icin bol su tuketin.

18. Edepsiz48

Edepsiz48 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    OkuL
    Yer:
    Muğla Merkez
    kilo 63 noy 172 ama sağlam yağ aldıgım geçmişim var hergün tereyag yediğim bir dönemim var 6 sınıfta aldım ben bu yagları 90 cm den düştü bel cevresi amacım 78 olmak birazda gödüs var oda geçer heralde spor yaparak diye düşünüyorum ama yemeği artırınca korktum ne diyim

19. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Vücudunu bilmiyorum ama 172 boy 63 kiloya daha fazla zayıflamanı önermiyorum zaten yaşın 15 ergenlik çağındasın sen düzgün beslen sporunu yap zamanla vücudun yerine oturur

20. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    OkuyomBenYaa ve FiestaCondom

Arkadaşlar her başlık altında bu konuyu tartışıyoruz.

Her iki şekilde de kilo verilir. Yani kalori saymadan yağlı proteinli beslenip de verilir, kalori miktarını azaltıp vücudun yağdan enerji elde etmesiyle de verilir.

OkuyomBenYaa lütfen sende denemediğin şeyin zıttını iddia etme.BFTR ye yalan borcumuz yok. Böyle beslenerek yağ yakılıyor.1 ay boyunca dene ketojenik beslenmeyi sonuçları ona göre yaz. Veya hiç yazma. Kendi bildiğin beslenmeyi anlat. :)

Sayfayı Paylaş