yedikten sonra uzanma

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 26 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    antremandan sonra yorulmuşsam çok, uzanasım geliyor tabi yemek yedikten sonra oluyor . sorum şu yatakta yemek yedikten sonra uzanmak yağ yapar mı? geçen yaz yedikten sonra yatıyordum bazende uyuyordum biraz kilo almıştım. Şimdi de aynı şey olsun istermiyorum. Sizde uzanıyor musunuz antreman sonrası?

2. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Ana öğünlerden kısa süre sonra uzanmayı tavsiye etmiyorlar,yani gece yatarken de tıka basa yemek yemeyin derler özellikle kalp sağlığı için. Özellikle geceleri yemek yiyip yatmak kilo aldırır. Ancak spordan sonra yemek yemek ve bir süre sonra uzanmak faydalıdır. Bende çoğu zaman, yemekten 1-2 saat sonra uzanırım 45dk-1 saat çok güzel olur :)

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    yemek yedikten hemen sonra değil de, midendeki şişkinlik bir nevi azalıp sindirimin bir kısmı tamamlandıktan sonra uzanmalısın..
    idman sonrası kısa sürede emilimi gerçekleşen isole whey, amino takviye veya yumurta akı gibi besinlerle protein alımını gerçekleştirdikten sonra bunun üstüne de çok ağır bir yemek yememişsen vücudu dinlendirmen kas gelişimi için çok büyük artı olacaktır..

Kaslar dinlenirken gelişir, özellikle kas gelişiminin idman sonrasındaki saatlerde ve gece uykusunda maksimum düzeyde oldugunu düşünürsen idman sonrası minimum fiziksel aktivite çok büyük gelişim farkı yaratabilir ve bu nokta hedeflerine ulaşmış bodyciler ile hayal kırıklarıyla yaşayan bodyciler arasındaki farkı yaratan ayrıntıdır benim görüşüme göre..

diez bunu beğendi.
  4. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    ev icinde dolanma veya ufak tefek islerle ugrasma bence daha mantikli, hareket ederek mide ve bagirsaklarin sindirimine yardimci oluyoruz boylece....

Sayfayı Paylaş