Yatmadan hemen önce antrenman ve whey protein alımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Can Sadak tarafından 17 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Can Sadak

Can Sadak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu konular ayrı ayrı işlenmiş olmasına rağmen, beraber tatmin edici cevaplar az olduğundan tekrar sormak istiyorum.
    Yatmadan önce evde yaptığım iki saatlik bir programdan hemen sonra, sütle beraber whey protein(24+9) alıp yatıyorum. Bir gün arayla yapılan bu çalışma ne derece doğru. Uykuda vücudun proteini yakması ile uyanıkken yakması arasında fark var mı?

2. koseus

koseus Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Wheyi sütle alırsan sindirim süresi uzar ve kana daha geç karışır. Çalışmadan hemen sonraki wheyi kesinlikle suyla karıştırıp almalısın. Eğer kazein için böyle yapıyorsan, whey aldıktan sonra 15-20 de bekle, sonra süt iç

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

3. Poylotunma

Poylotunma Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yatmadan önce whey protein kullanılması faydadan çok zarardır,whey olduğundan dolayı uykuda çabuk sindirilir ve uykuda salgılanacak büyüme hormonunu da olumsuz etkiler ani insülin tetiklemesinden dolayı.. Tavsiyem antrenmandan hemen sonra su ile whey alımı.. Yatmadan önce ise casein olmalı ama ben ihtiyaç duymuyorum bunun yerine 100 gr kadar lor peyniri iş görüyor.. Benim kullandığım lorda 100 gr'a 1 gr yağ 2 gr karbonhidrat 19 gr protein düşüyor ve gayet uygun bir casein ;)
    Başarılar..

4. Can Sadak

Can Sadak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevaplar için teşekkürler. Burada kısmen iki farklı cevap oluşmuş. Koseus sence uykudan önce alınmasında bir sakınca yok, hatta süttense çabuk absorbe olması için su ile almamı tavsiye ederken, Poylotunma sen uykudan önce alınmamasını öneriyorsun. Ben de uykuda whey çabuk karışacağından, süt ile alıp dengelemek istemiştim. Durum biraz karıştı gibi. Antrenman için, işim gereği geç saatleri seçmek zorunda olduğumdan, anremandan 30dk önce su ile mi almam daha iyi olur. Diğer arkadaşlar, lütfen sizler de bi şeyler yazarsanız memnun olurum.

5. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    olay basit yıkılan kasların onarılması ıcın antremandan sonra iciceksin uykuda ıse kasları serbest bırakıcaksın kı dınlensınler
    uyku dınlenmek ıcındır vucud uykuda dınlenecek uyandıgın vakit inşaya devam :)

6. Poylotunma

Poylotunma Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Antrenmandan hemen sonra da aslında yapılan yanlışlardan bana göre,malum antrenman bittikten sonra vücuttaki insülin seviyesi düştüğü için bütüne hormonu tavan yapmaktadır,bundan ötürü antrenmandan yaklaşık 15-20 dk sonra whey ve 1 avuç kadar üzüm veyahut muz alınabilir.. Ama antrenman bittikten sonra Vücudu 15-20 dk kadar bu hormondan maksimum faydalanması için bırakmak lazım.. 15-20 dk sonra alınan whey ve basit şeker ve ardından 30-60 dk sonra tüketilen karbonhidrat ve protein bakımından zengin bir öğün oldukça faydalı olacaktır,yanlış varsa düzeltiniz..

7. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    İnsülin düştüğü vakit büyüme hormonları yükseliyormu ? anlayamadım

8. Poylotunma

Poylotunma Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Doğru anlamışsın kardeşim,antrenman sonrası büyüme hormonunun yükselmesinin sebebi kandaki insülin seviyesinin düşmesidir,zaten büyüme hormonu uyurken ve antrenman sonralarında tavan yapar bunu da engellememek için yatmadan önce whey alınmamalıdır,antrenman Sonrası ise 15-20 dk bu hormondan faydalanmak için beklenip sonra whey ve basit şeker alımı yapılmalıdır,benim görüşlerim bunlar.. Insülin ve GH(büyüme hormonu) anabolik 2 Hormondur bunlardan olabildiğince faydalanmalıdır doğal Vg'ciler.. He sen dersen ki anabolizan kullanıyorum o benim alanım dışı tabii..

kular15 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş