Yatmadan önce içilen süt

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve suzerain1 tarafından 28 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. suzerain1

suzerain1 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Hepinize kolay gelsin arkadaşlar sormak istediğim tam olarak şu; definisyon dönemindeyim ve bu dönemi min. bi şekilde kas kaybı ile tamamlamak istiyorum bunun için gece uyumadan önce 400 ml light süt ile bir ölçek (48 gr) syntha 6 karıştırıp içiyorum. Uyumadan evvel içtiğim süt yağlandırır mı? Beslenme programım şu şekilde;
    11.30 Uyanış
    Kahvaltı 12:00 - 1 yumurta sarısı
    4 yumurta beyazı
    2 dilim kepek ekmek
    150 gr lor peynir

Öğle yemeği 14:00

100 gr kepekli makarna
    1 yeşil elma

Antreman 16:00

İlkindi yemeği 19:00
    200 gr tavuk göğsü haşlanmış
    2 dilim kepek ekmek
    1 domates
    1 salata

Akşam yemeği 22:00

200 gr tavuk göğsü

00:00 400ml light süt 1 ölçek syntha 6

Boyum 1.78kg 83 çok yağlı değilim ama 78 olmak istiyorum eksiklerim varsa yardımcı olursanız sevinirim.. hepinize teşekkürler

2. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Kardesim kullandigin protein tozu bunyesinde en cok karbonhidrat barindiran whey. Bunun yerine seker,karb orani daha dusuk bir whey kullanmalisin.hatta sifir olanlar var. Yatmadan once light(%1.5) hatta %0.15 yag oranli sutler icebilirsin. Son olarak antreman oncesi yemek menunede tavuk ekle ama diger ogunlerdeki 200gr'lik tavuklari 120-150yap,kepekli makarnayla bi 120-150grlik daha tavuk ye.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

suzerain1 bunu beğendi.
  3. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Kardeşim bence karbo oranın 20 falan ayni sekil proteinide 20 falan artir ama kuruyemiş de al

4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Yatmadan 2-3 saat önce yemeyi bırakman yağ yakımını hedefleyen biri için daha yararlı olacaktır, neden?
    Birşeyler yediğimizde kan şekerimiz yükselir, büyüme hormonu salgısı azalır. kan şekeri ve büyüme hormonu birbirine zıt çalışıyor. kan şekeri yüksekken büyüme hormonu düşüktür, büyüme hormonu yüksekken kan şekeri düşüktür gibi.
    Büyüme hormonu neden lazım? büyüme hormonu en iyi yağ yakan hormondur, uykuda çok fazla salgılanır AMA yatmadan hemen önce süt ve whey proteini karıştırıp içtiğin taktirde büyüme hormonu salgısı en az 2-3 saat gecikecektir.
    Anlıyorum kas kaybından endişeleniyorsun ama gün içinde yeterli besleniyorsan, antrenmanlarını düzenli yapıp iyi dinleniyorsan, yatmadan önce birşeyler yemene gerek yok.
    Gece 00:00 da yediklerini, gün içindeki diğer öğünlere yayabilirsin yada 22:00 de ki öğüne katabilirsin.

suzerain1 bunu beğendi.
  5. Airoud

Airoud Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Konu sahibi kusura bakma biraz trolledim ama :)
    Ben yatmadan 1 saat once, 2 bardak sut iciyorum mesela ve bu bana iyi hissettiriyor. Sizin dediklerinize gore 2saat daha erken icsem daha iyi ama bi nevi ac yatmis olucagim. Bu kotu bir sey degil mi

6. powerdream

powerdream Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    2 saat bence çok geç. yatmadan 1 saat önce süt içsen ki ben ölye yapıyorum. tam yatacakkende wc ye gidiyorum içtiğim sütten dolayı :) örneğin bodybuilding de kazein protein tozu kullanım zamanı yatmadan 1 saat önce alınmalıdır diye birşey okumuştum.

suzerain1 bunu beğendi.
  7. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Hayır kötü degil neden kötü olsun, asıl nokta gün içinde yeteri kadar beslenmektir. Intermitten fasting isimli beslenme şeklinde kişiler 16 saat (uyku dahil) aç kalıyorlar. Hatta haftada bir gün 24 saat hiç bir şey yemeyenler bile var. amaç yağ yakımıysa yada yağsız kas kütlesini arttırmaksa çok iyi sonuçlar veriyor.

Casein ile süt farklıdır yalnız, casein proteini kan şekerini fazla etkilemiyor bu yüzden growth hormon salgısınıda çok etkilemiyor. Fakat sütün içindeki laktoz "süt şekeri" growth hormon salgısını geciktirebilir.

Amaç yağ yakımıysa böyle ufak tefek beslenme tricklerini kullanmak gerekli.

suzerain1, ajn16 ve Stygia bunu beğendi.
  8. suzerain1

suzerain1 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Cok tesekkur ederim. Beslenme programım sizce nasıl?

9. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenme yeterli
    00 da ki öğünü 14 ile birleştirirsen çok daha iyi olur.

suzerain1 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş