Yatarken Süt ve Yulaf ezmesi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ErhN61 tarafından 28 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Kusura bakmayın ben GI ' ı kullanışsız bulduğum için fazla ilgilenmiyorum insulinle. Ancak bir şeyi merak ettim, yardımcı olursanız güzel olur.

Yulaf ezmesinin GI' si düşük değil mi ? Süt şekerinin kana yavaş karışan etkisinden söz ederler ve Glisemiks endeksi de düşük. Üstelik ikisi birleşince GI daha da düşmüyor mu ? insuline pek fazla etkisi olmamalı o zaman.

2. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Sütteki laktozun gi düşük fakat yulaf zaten carb yönünden zengin bir besin, gıda sindirimi ne kadar artarsa o kadar glisemik yük bindirecektir. GI daha da düşmez aksine yavaş yavaş yükselir.

3. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman ;

yatmadan önceki karbonhidrattan ziyade miktarı daha önemli değil mi ?

---------- Post added at 22:32 ---------- Previous post was at 22:04 ----------

tamam kendi sorumun cevabını kendim buldum. Layne Norton ile aynı fikirde olmak güzel bir duygu :D

* Kilo alma/sabit tutma dönemi içinde karbonhidrat günün herhangi bir vakti uygun.

"iyidir. yavaş sindirilen karbonhidratlar besin yoluyla alınan proteinleri kurtarma görevi görecek ve o proteinlerin, enerji oksidasyonu yerine doku tamiri için kullanımına izin verecektir."

* Kilo verirken uygun mu ?

"antrenman vakitlerine göre değişir."

* Diyet yaparken karbonhidrat alımını şunlara göre ayarlaman uygundur ;

"kardiyo öncesi/sonrası , ağırlık öncesi/sonrası, kahvaltı, günün geri kalanında karbonhidratlar mümkün olduğunca az tutulmalıdır.

Benim anladığım kadarıyla Layne Norton da karbonhidratların gece-gündüz veya uyku öncesi-uyku sonrası tamamen eleminasyonunu önermiyor. Bulking'te uygundur diyor, diyette ise mümkün olduğunca azalt diyor. Bu kadar basit aslında.

---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:32 ----------

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=74924

4. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Burada bir tartışma konusu olmuş ama süt+yulaf+bal karışımının fazla ağır öğün olduğunu düşünmüyorum. Ama siz bu karışımı kastederek söylemediyseniz o ayrı tabi.

nitrococuk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş