Yardımmmmmm

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve falan tarafından 29 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. falan

falan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle merhaba gittiğim salonda'ki hoca'nın yazdığı programı yazıcam ne derece doğru olup olmadığını bilmiyorum , pekte güvenmiyorum , bilen arkadaşlar değerlendirme yapıp yardımcı olursa sevinirim . Program şu ;

SABAH : 5-6 yumurta beyazı , 100 gr. kaşar , peynir , lor (20gr.) ,
    Yulaf , çay , süt , meyve suyu (herhangi birisi)
    Kahvaltı'dan 1.30 saat sonra 3 ölçek protein , 6 tane amino .
    ÖĞLEN : 150-200 gr tavuk haşlama veya ızgara , kırmzı et , 1 porsiyon salata ,
    Yoğurt , 1.30 saat sonra 3 ölçek protein ve 6 amino .
    AKŞAM : 150-200 gr kırmızı et , tavuk , balık , 1 porsiyon meyve .

GECE YATARKEN : 1 bardak süt , 1 tane muz , 1 avuç fındık ,
    4 tane yumurta beyazı .

Bu arada bu programı boy ve kilo'ma göre çıkarttığını söyledi . ( BOY : 1.87 KİLO : 85 )

2. Oğulcan

Oğulcan Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Vücudunun gereksiniminden daha çok protein alman için bir program yazmış aldığın proteinin 3 te 1 i zaten idrarla dışarı atılcak buna dikkat etmelisin 6 ölçek protein tozu günde 12 tane aminonun vücuduna çok zararı dokunur

falan bunu beğendi.
  3. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Günde 150 gr balık 300 gram da et yesen bir de sabahtan 3 yumurta yesen yeter bence. (Protein alımı) 3 ölçek protein tozunda böbreklerinin bir seferde süzemeyeceği kadar protein var. Böbrek taşına davetiye.

falan bunu beğendi.
  4. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Ölçüler abartılı verilmiş. Elbette spora ne kadardır devam ettiğin, vücudunun şu anki durumu ve hedefinin ne olduğu da göz önüne alınmalı. Bu bilgiler olmadan yorum yapmak tam anlamıyla doğru olmayacaktır ancak hem kahvaltıdan hem de öğle yemeğinden 1.5 saat sonraki 3 ölçek protein tozu ve 6 amino asit alımı gereksiz. Bunun yerine dengeli karbonhidrat+ protein içerikli ara öğünler oluşturulabilir. Protein tozu spordan hemen sonra alınsa yeterli olur. Onun dışında sabahki yulaf haricinde neredeyse hiç karbonhidrat alımı görünmüyor bu da önemli bir eksik, bunları düzeltildikten sonra bir daha gözden geçirmek gerekli...

falan bunu beğendi.
  5. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    günde 6 ölçek protein tozu ve o yetmedi amino hapları...
    allah kolaylık versin müsabıksın sanırım...

falan ve mertcx bunu beğendi.
  6. mertcx

mertcx Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Beslenme programına göre anlaşılan amino ve protein'i hocandan temin ediyorsun.
    Ya da bir çıkarı var bu işten anlamadım.

Yeni başladıysan ve düzenli beslenebiliyorsan aminoya da toza da gerek yok..

falan bunu beğendi.
  7. falan

falan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bana'da saçma ve abartılı geldiği için burada paylaşıp bilgi almak istedim cevapladığınız için teşekkürler ... Bide şunu sormak istiyorum ; protein ve creatin'i nasıl kullanmalıyım ? Hoca bu programı yazana kadar antremandan 1 saat önce ve hemen sonrasında alıyordum (2 ölçek) Creatin'ide antreman'dan 30 dk falan önce kullanıyordum (5 gr) . Bu şekilde doğrumudur , değilse bile ne tavsiye edersiniz şimdiden teşekküler ....

8. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Creatine için kullanım kimileri tarafından antrenmandan önce, kimileri tarafından da sonra oluyor. Kan şekerinin yükseldiği sırada Creatine in vücut tarafından emlimi daha fazla olduğundan ben antrenman sonrası protein+ basit karbonhidratlar ile birlikte alıyorum ama dediğim gibi senin kullanım tarzın da olur.

falan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş