Yardımcı olur musunuz ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Yasinç. tarafından 12 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Yasinç.

Yasinç. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bende bu spora yeni başlayanlardanım. Daha 1 hafta oluyo. Temel hareketleri öğrendim. Fakat hocam bir antrenman programi vermedi öyle her gün aynı hareketleri yapiyorum. Okuduğum çoğu yerde de bir kas grubu 48 saat dinlenmeliymis bu benim için tehlikeli değil mi sonucta 2 gün üst üste aynı hareketi yapiyorum. 2. Sorum ise gördüğüm 5×5 antrenman programini ben hocaminda bilgisini alarak bende uygulayabilir miyim ? 1.68 boy 50 kgyum 17 yaşındayım. 3. Sorum ise ektomorf bir yapim var ve elimden geldikçe sert girmeye çalışıyorum yani az tekrar çok ağırlık mantığıyla çalışıyorum. Günlük tek bolge mi calissam daha iyi olur yoksa her gün çift bölge mi ?

2. tanerjames

tanerjames Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    1. İlk başlarda program yazılmaz vücudunun alışması için ufak ufak çalışmalar yapılır daha sonra program verilir, acele etmene gerek yok ve hocaların ne diyorsa onları dinle.
    2. 1 hafta için hiçbir program uygulanmaz, bu kadar acelen nedir? önce sporda 1. ayını doldur.
    3. Spora 1 hafta önce başladın ve ağır giriyorsun, başta da dediğim gibi daha tüm bunlar için çok erken biraz vücuduna alışması için zaman ver.

Sporda kısa sürede büyük sonuçlar alamazsın, 1 ay sonra istediğin şeyleri görmediğinde boşa çalışıyorum gibi düşünme. Acele yok, sabırlı ol, düzenli çalış ve iyi beslen.

Şuanlık tüm bunları düşünme yoksa sende kısa sürede beklentiler içinde olan ve daha sonra sporu bırakanlar grubuna girme.

3. Yasinç.

Yasinç. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Eyvallah sagolasin

Sayfayı Paylaş