Yardım İstiyorum!!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve OzKaN tarafından 12 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. OzKaN

OzKaN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    3 ay boyunca düzgün beslenme,protein tozu,haftada 4 gün salona giderek sıkı bi program uygulasam ve bundan sonra bıraksam ne gibi bi erime yada deformasyon olur??

2. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Kendi açtığın diğer başlık altında sorabilirsin bu soruyuda.

https://www.bodyforumtr.com/forum/viewtopic.php?p=91528#91528

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    eğer vg'ye yeni başlayacaksan 3 ay kritik bir dönemdir..3 ayda vücut adaptasyonunu büyük oranla tamamlar , eklemler, tendonlar kasla beraber güçlenmeye başlamıştır ve kas gelişimi için en verimli ve dengeli döneme girersin..eğer bırakacaksan ; zaten bıkaktığında deforme olacak kadar kas kazanmadığın için deformasyon ve kas kaybı çok rahatsız edici olmaz.
    Bu aşamada asıl olarak ; duruşun,omurganın desteklenmesi,eklemlerin güçlenmesi,hareketlerde dengenin sağlanması kazanç olarak görülebilir.

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

3 ayın ilk ayı zaten adaptasyonla geçer, bu sorunun cevabı çok zor, bahsettiin şeyler çok göreceli ve zaten deformasyon olayıda tamamen hurafe galiba sarkmalardan bahsediyorsun, böyle birşey olması için adamakıllı yıllarca çalışıp yarma gibi iri yarı kocaman kasların olduktan sonra sporu bırakıp yine uzun yıllar içinde yemene içmene hiç dikkat etmeyip göbek saldıktan sonra olabilir, ben şimdiye kadar body yi bırakıpta sarkanı hiç görmedim, görenide duymadım, bu tam bir hurafe sadece istisnai durumlar var mesela arnold gibi devasa bir vücut yapıp 65 yaşından sonra spor yapmaya vakit bulamayıp kilo alırsan sarkarsın, zaten bu yaşlarda kimsenin vücudu manken gibi değildir tabi biz kendimizi bunlarla kıyaslayamayız.

Erimeye gelince, bu senin ne kadar kas yaptığına, nasıl besleneceğine, genetik yapına falan bağlı, aslında yapılan hiçbirşey boşa gitmez, birde 3 ay gibi kısa vadede düşünmesen daha iyi, vakit buldukça boş zamanlarında çalışmayı hedeflesen daha iyi olur ki bu spor sabır ve istikrar gerektirir.

Hatta ilk 3 ay protein tozu bile kullanılmaması daha yerinde olur, genellikle 3 aydan sonra anca belirgin netice alınmaya başlanır, ve bu ilk 3 aylık dönem adaptasyon ve hazırlık sayılır.

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Kişi sporu bıraktığında kendini bırakmamalı bırakırsa eğer spordaki beslenme alışkanlığı ile beraber çok hızlı yalanır halkta bu yağlanma ve kat kat oluşumlara sarkma der.

bilinçli bir şekilde yapın bilinçli bırakın yemenizi yakmaya oranla kontrol edin defarmasyon olması imkansız olur

6. OzKaN

OzKaN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim..aydınlandım gerçekten çok sağolun

Sayfayı Paylaş