YAPILAN KASI KORUMAK İÇİN GEREKENLER ? !

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Kadir- tarafından 23 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Kadir-

Kadir- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Merhaba,
    Arkadaşlar sorum şu örneğin 75 kilo bir adamım ve 8-9 ay çalıştım güzel yağsız bir vücuda kavuştum ortalama günde kilo başına 2 gram yani (150 gram) protein alarak..
    Sorum şu örneğin 8-9 ay sonunda 80 kilo oldum antreman yapmadığım zamanlarda kası korumak için yine 150 gram protein mi almam lazım yoksa sağlık forumlarında yazan sadece vücudun yaşamsal faliyetlerini gerçekleştirmesi için gereken kilo başına 1 gram protein ile vücut korunurmu ? Örneğin: 9 ay sonra 80 kiloysam güzel bi vücudum olduysa , sporu bırakıp eskisi gibi kilo başına 2 gram yerine 1 gram alsam kütlemi korurmuyum ? cevap veren herkeze şimdiden teşekkürler :))

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Kas larini seviceksin,ve antremanlara devam ediceksin yoksa ben 9 ay yaptim artik bunlari koruyim hep böyle kalsin yok böyle bir dünya.
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Haziran 2014 ---
    Kas larini seviceksin,ve antremanlara devam ediceksin yoksa ben 9 ay yaptim artik bunlari koruyim hep böyle kalsin yok böyle bir dünya.

Kadir- bunu beğendi.
  3. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    8-9 ayda geldiğin seviyeyi korumak için antrenmana devam edip yeterli proteini yine alman gerekiyor. O seviyeye geldikten sonra sporu bırakayım vücudum aynı kalsın diye bir şey yok. Çünkü kas oluşması bir modifikasyondur. Çevresel şartlara bağlı bir modifikasyon. Çevresel şartları değiştirirsen (örneğin spor yapmayı bırakmak gibi) vücudun da ona göre modifiye olur,i yani kuvveti ve kaslarının hacmi azalır zamanla.
    Bi de şu protein kısmını bi araştır derim, günde kilo başına 2 gr doğru bir rakam mı, yoksa birileri bize fazladan bir şeyler mi sattırmaya çalışıyor...

Kadir- bunu beğendi.
  4. Stope1

Stope1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ben antrenman yaptığım yada yapmadığım günlerde kaslarımı korumak için yatmadan önce ve sabah kalktığımda protein ağırlıklı küçük atıştırmalar yapıyorum(peynir,süt,yoğurt vs.)
    off günlerde ekstradan yaptığım yada yapmadığım bir şey yok normal günlük beslenmemi sağlıyorum.yine her öğünde protein alımına dikkat edilmeli
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Haziran 2014 ---
    Ben antrenman yaptığım yada yapmadığım günlerde kaslarımı korumak için yatmadan önce ve sabah kalktığımda protein ağırlıklı küçük atıştırmalar yapıyorum(peynir,süt,yoğurt vs.)
    off günlerde ekstradan yaptığım yada yapmadığım bir şey yok normal günlük beslenmemi sağlıyorum.yine her öğünde protein alımına dikkat edilmeli

Son düzenleme: 25 Haziran 2014
    Kadir- bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş