Yan yağlar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Sporcu35 tarafından 9 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Öncellikle selamınaleyküm arkadaşlar-
    Benim sorunum yağdaki yağlar 1.5 senedir fittnes yapıyorum 105kgden 83 kgye düştüm heryerim eridi fakat yan bölgesindeki yağlar daha hala var vucudun estetikliğini resmen bozuyor.Bazen kafam atıyor sporu bırakasım falan geliyor.Bu durum cok canımı sıkıyor.Hangi tür egsersizlerle bu yan yağları yok edebiliriz.Diyette pek sadık değilim arada kaçırıyorum bazen kardio arada yapıyorum.Gelecekler cevaplar için şimdiden teşekkürler saygılarımla...
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba Berk abi , Yan yağlar ve alt karın , alt göğüs vücutta yağın en son gittiği bölgeler.Özellikle başta diyet gerekli. Şekeri 0 a indirip meyvelerden karşılayabilirsin.Bol su günde 2-4 lt ve karbonhidrat olarak lifli ve kaliteli olanlara yönelmelisin ( bulgur,makarna,yulaf ) yüksek protein ve sağlıklı yağlarda önemli tabi.

Egzersiz olarak 8 min abs öneririm.Onun dışında sopa çevirme , oblique floor crunch yan tarafları sıkılaştırabilir.Bölgesel zayıflama yok ancak karın egzersizlerininde faydası azımsanmayacak kadar fazla.

Düşük KH ya gerek olduğunu düşünmüyorum. Zaten kendimde uygulamadım belde sorun yaşamıyorum.Şekeri 0 a indirip , arada kardio ve karın egzersizleriyle istediğini elde edebiliceğini düşünüyorum , başarılar :)

Sporcu35 bunu beğendi.
  3. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Başkan benım bildiğim en son giden yerler oralar fazla kafana takma derim zamanla oralardan da yakar vucut bir de ben egzersiz olarak p90x ab ripper öneririm karın için 15 dakika dünyada 3 üncü seçilmiş zorluk derecesinde anca bu keser seni 8 min abs kolay

Sporcu35 bunu beğendi.
  4. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Teşekkür ederim can kardeşim ramazan nedeniyle biraz yağlanma yaşadık.Bu sorun gittikçe artmaya devam edicek sanırım buna dur demenin zamanı geldi geçiyor :) sıkı bir diyetle inşallah halledicem.@volvol6161 haklısın başkan en son oralar gidiyor ama gitmeyincede insan bir nevi üzülüyor.Napalım zaman göstercek sabır lazım değerli yorumun için teşekkürler kardeşim

5. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Bende de ufaktan var ama pantolon giyince kemeri bir tık geri götürerek anladım belden de yağ gittiğini sen bıde baya kg den düşmüşğn onu hallettiğine göre zamanla bunuda çözersin yavaş yavaş tabi takma pek başarılar

6. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Sadece diyet bile yeterli olur diye düşünüyorum. Ancak karın çalışıncada daha iyi olur

Sporcu35 bunu beğendi.
  7. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Pek sağlam vucud yapamadık ama bu hallerden http://i.hizliresim.com/V209Pq.png bugünlere kadar geldik bunada şükür inşallah oralarda gider teşekkürler herşey gönlünüzce olsun sizede başarılar hocam
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Ağustos 2014 ---
    Artık sen bu işte ustad olmuşssun seni dinlemek boynumuzun borcu dediklerine uyucam teşekkürler :)

neverbackdown. bunu beğendi.
  8. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Yok abi estağfurulllah elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz :)

volvol6161 ve Sporcu35 bunu beğendi.
  9. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    vucut belli bir kiloya dustugunde zayiflamaya karsi direnc gosteriyor. O yaglari yakmanin tek yolu cardio yapmak

Sporcu35 bunu beğendi.
  10. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Evet vücutta en son yakılan yer orası ama buna vücut kendi karar verir. Yani herkeste en son orası gidecek diye bir şey yok. Yağlardan kurtulmak istiyorsan bence ağırlık antrenmanını süperset şeklinde yap + kardio +beslenme kısa sürede etkili olur.

Sporcu35 bunu beğendi.
  11. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar süper set dedikler 12-10-8 mi acaba ben öyle yapıyorum bi ay öyle bi ay 10-10-10 şeklinde yapıyorum.Kardio derken evde calısıyorum öyle bisikletim falanda yok en fazla 3*30 mekik 3*30 sehpada çakı 5 dakika yanlara eğilme sopa çevirme onları yapıyorum.2 gündür tuz şeker ekmeği kestim bakalım inşallah zamanla hallolur.

12. Mert's

Mert's Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    O bahsettiğin piramit set sistemidir. Agirlik arttirilarak tekrar sayisinin azaltilmasi yada tersi durumu. Super set ise; farkli isleve(itici, cekici vb.) sahip kas gruplarinin setler arasinda sure olmadan yapilmasidir. Ornegin, 10 tekrar barbell curl setinden hemen sonra triceps extension hareketinin tek seti yapilir. Bu iki set bir sete tekammul eder ve diger setler de ayni sekilde tamamlanir.

Sporcu35 bunu beğendi.
  13. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Bilgilendirme için teşekkürler

14. Wallchot

Wallchot Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Superset ne oluyo

15. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Hareketleri yaparken dinlenmeden 1 set yapıyorsun. Yani hareketler arasında dinlenme yok.

Sayfayı Paylaş