Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ardaaslan tarafından 17 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ardaaslan

ardaaslan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar bundan 6 ay önce tam 95 kiloydum.Ama azim ettim ve 6 ay içerisinde bu kiloya düştüm.Düştüm ama vücudumda hiç kas yok.Zayıflıyorum ama yağ gibiyim. :) Sabahları Bir büyük boy süt içiyorum iştahım olmuyor ve öğlen okulun yemekhanesinde gayet iyi yiyorum,akşamları genelikle yemek yemiyorum.

Şimdi ben ne yapayım arkadaşlar?
    Ben kas yapmaya başlasam nasıl olur?Kilolu olduğum için daha hızlı mı kaslı olurum?

Cevaplarını bekliyorum...

2. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Yaşam şeklini tamamıyla kilo almaya yönelik programlamışsın!

Umarım sabahları içtiğiniz süt yüzde 0 yağlıdır lakin her gün bir büyük boy süt'ü içmeye devam ederseniz kilo kontrolünüz oldukça zorlaşacaktır. Çünkü içtiğiniz yağlı süt'se eğer süt'le birlikte vücudun gerek duymadığı doymuş yağ'ı da midenize indirmektesiniz.

Size tavsiyen sabahları (yaşınız 16 olduğu için) en azından 1 su bardağı yüzde 0 yağsız süt içmeniz. Marketlerde mevcut.

Ayrıca kesinlikle kahvaltı etmelisiniz, kahvaltı etmezsen metabolizman çalışmayacak ve gün içerisinde ne yersen kilo olarak sana geri dönecektir.

Önce kahvaltı, bunu atlarsan zayıflamayı unut!

Ayrıca kilolu olduğun için daha hızlı kas yapmazsın sadece kalbini gereksiz yere zorlamış olursun! Önce kilo kontrolünü gerçekleştirin, belirli bir kilo'ya geldiğinizde kas yapmaya başlarsınız. Yaşınız çok genç...

Boy'u belirtmediğin için tam olarak kaç kilo fazlan var çözemedim...
    Kolay gelsin...

Son düzenleme: 17 Şubat 2011
    Serkoss bunu beğendi.
  3. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin

%0 yağ oranı yazılı ürünler diyet sektörünü zenginleştiren uygulamadan başka bir şey değildir.Ayrıca süte bu kadar kötü gözle bakılması da doğru bir şey değil.Sütte kazein proteinleri bulunmakta ve içinde bulunan yağda vücudunuza yarar sağlamaktadır.Vücut yağı normal yağdan farklıdır.Yağ oranından ziyade şeker vb.. diğer oranlara da dikkat etmeniz gerekir.

Size önerim öğün atlamayın kesinlikle.Aç değildim vb.. bunlar size negatif yönde geri döner.Sabahları özellikle sütle beraber karbonhidrat almalısınız (Yulaf vb.. ) Öğle ile kahvaltı arasına da fındık gibi ara öğün koyun.Öğle yemeğinde de tavuk göğsü gibi proteinleri ekleyin.Akşamları brokoli tarzı sebze yemeğiyle et tarzı protein almanız sizin için yararlı olacaktır.

Son düzenleme: 19 Şubat 2011
  4. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Hiç bir zaman gereksiz tartışmalara girmem ancak belirtmediğim hususların belirtmişim gibi gösterilmesine de katlanamam!

DeaqLe,
    Süt'e kötü gözle baktığımı gösterir bir cümle mi alıntılarmısın? Üzerinde tartışalım!

Süt'ün içerisinde ki yağ ve yağ asitleri kilo'su normal vatandaşlar için önem arzetmemektedir. Konuyu açan arkadaşın kilosunu atladınız sanırım! 95 kilo olan biri her sabah bir büyük boy yağlı süt içmemeli. Tanıdığın bir beslenme uzmanı/diyetisyen varsa ona da danışabilirsin.

Olayı çarpıtmaya lüzum yok, ben 95 kilo olan birine yağlı süt içmeyiniz dedim, tüm Türkiye'ye "ey ahali sakın yağlı süt içmeyin" demedim!

Benim için konu kapanmıştır,
    Saygılar...

5. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin

Öncelikle forum tartışma konularında hiddete ,sinirlenmeye gerek yok.Herkes kendi fikrini belirtir.En doğru karara ulaşılmaya çalışır.Forumdaki amacımız bildiğimiz konularda yardımcı olup, bilmediğimiz konularda öğrenmeye çalışmak değil mi ? Yukardaki yorumumda yağlı süte kötü gözle bakılmamasını kastettim.Arkadaşa da öneririm imkanı varsa mandıra sütü kullanmasıdır.

İyi Geceler

Son düzenleme: 20 Şubat 2011
  6. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Sevgili DeaqLe,
    Hiddetle sinerlendiğimi nereden çıkardınız? Ben yazdıklarınıza tebessümle yaklaşıyorum, hatta en son neye sinirlendiğimi bile hatırlamıyorum o kadar sakin yapılı biriyimdir... Ben arkadaşın kilosu var diye yağlı süt ve diğer yağlı besinlerden bir süre (istediği kilo'ya inene kadar) uzak durmasını önerdim. Gideceği bir beslenme uzmanı ve diyetisyen de aynı şeyi önerecektir. Özel bir hastanede 5 yıl çalıştığım için bu konulara pek uzak değilim... Ama en doğru bilgiyi yine bir beslenme uzmanından almalı...

Süt hakkında yazdıklarınıza katılıp katılmamam ise tamamıyla farklı bir konu olduğu için yorum yapmıyorum. Bu bölümün konusu değil... Ama haksızsın da demiyorum yanlış anlama... Bu konu ile ilgili bir başlık aç veya açıldığında beraberce tartışır senin de belirttiğin gibi orta yolu bulur ve anlaşırız...

Ama inan bana hiddetle sinirlenmedim. Beni bir tanısan "hiddet" kelimesinin anlamını dahi bilmediğimi anlarsın :)

Sağlıcakla Kal...

DeaqLe bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş