Yağsız vücut nasıl oluşur ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cordelia tarafından 13 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cordelia

cordelia Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar 7 aydır bu sporu yapıyorum işte bcaa glutamin whey kullandım vs bir noktaya kadar geldim ancak son 1 aydır hemen heme haftanın 4 gün kardiyo yapıyorum ağırlık yok. 1.85 boyunda 85 kiloydum ve şuan 78 kiloyum. Ben yağsız bir vücut istediğim için çok üzülsemde göğüs kol vs ölçülerimden feragat ettim 7 kilo verdim. Ağırlık çalışmıyorum ve çok eminim düşmüşümdürde. Hala yağ var vücutta tahmini olarak 1 ay daha tamami ile kardiyo yapıp kışında alabilceğimin en az yağ alıp büyümeye çalışacam ki profesyonel düşünmüyorum fitness vücudu klasik işte amatör ruhlulardan. Ancak beslenme sıkıntıC( yağ vs yok ancak ne yiceğimi düşünüyorum hep ). Sabah aç karnına kardiyo yapıyorum geliyorum 2 yumurta beyazı yiyorum domat salatalık vs ekmek yok. Öğleden sonra da tavuk+ 2-3 kaşık bulgur,makarna ne varsa artık bir de yağsız yoğurt yiyorum. 3-4 litre su içiyorum günde ortalama. Akşam açlık hissediyorum ne yiyebilirim ya da mesela ben ara öğünlerde 20 gr fındık,20 gr badem yesem bir sıkıntı olur mu ?

2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    konun kilitlenir mi bilemedim de zaten kaliteli yağ olarak fındık fıstık yemelisin zeytinyağı tereyağı bitkisel yağ almalısın :) + süt içerbilirsin akşam

3. cordelia

cordelia Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    hocam mesela akşam 7 de ne yiyecem yine tavuk mı ya da mesela dışarıda cafede falan ne yemeliyim ? mesela dışarda yemek yicez en sağlıklı ne yiyebilirim ?

4. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Senin de söylediğin gibi ara öğünlerde fındık , badem , ceviz , yoğurt vs. yiyebilirsin. Leblebiydi , muzdu yiyenler de var. Forumda "beslenme günlüğü" adı altında başlıklar var. Ara öğünler ile ilgili çok güzel alternatifler de üreten arkadaşlarımız var , bir bak derim.

Günde ana olarak 3 öğün yapıyorlar genelde , kahvaltı öğle yemeği(Spordan birkaç saat önce) akşam yemeği. 5 en iyisi diyorlar ama bilmiyorum kaç kişi buna fırsat bulabliyor hele ki çalışıyorsa. Dışarıda yemek yediğinde hele ki akşam ise eğer salata biçilmiş kaftandır. Tavuklu salata , ton balıklı salata bunlar kesinlikle ilk düşünmen gereken. Ki şuanda birçok kafede servisini yapıyor. Bunun dışında rica edersin yağsız olması için mesela kırmızı et , sulu baklagil yemekleri tercih edebilirsin.

Dediğim gibi forumda beslenme günlüğü başlığına bir bak kesinlikle.

Sayfayı Paylaş