Yağ yakıyorum off günleri hakkında yardım.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tosunpaşa123 tarafından 11 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. tosunpaşa123

tosunpaşa123 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar hem büyüyüp hemde olabildiğince yağ yakmaya çalışıyorum. Bunun için antrenman sonralarında kardiyo yapıyorum 20 dakikalık hafif bi koşu şeklinde. Off günlerimde yüksek protein alımı-az karbonhidrat alımı ile kardiyo yapmalı mıyım ? Ayrıca haftada 2 günde yüzmem var. Bu tüm kardiyolar ağır gelir kas kaybı yaşar mıyım? Protein alımım oldukça iyi gün içerisinde bunu göz önünde bulundurun lütfen. Şimdiden teşekkürler.

2. Voitzeo

Voitzeo Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar. Açıkçası off günlerinizde interval şeklinde kardio yapmalısınız. Yeterince protein alıyorsanız kas kaybı yaşanmayabilir. Bana kalırsa bir dönemi büyümeye bir dönemi yağ yakmaya ayırmanız. Eğer çok yağlı değilseniz ve sporda 1 yıl kadar geçmişiniz yoksa yağ yakımı saçma olur. (Saçma diyorum fakat bende bu hatayı yapıyorum) Karbonhidratlardan bu kadar korkmayın.Yağ yakım döneminde kilonuzun 1.5-2 katı kadar KOMPLEKS KARBONHİDRAT ve yanında yeterince protein alırsanız kas kaybı yaşamanız söz konusu değil.
    ---
    OFF günlerde İNTERVAL Şekilde kardio ( 3 dakika hızlı - 2 dakika yavaş veya 1 dakika hızlı - 1 dakika yavaş ) yapınız
    ANTRENMAN günlerde DÜŞÜK TEMPO yürüyüş/koşu yaparsanız kas kaybı yaşamazsınız ( yürüyüş 5-6 şiddetinde)

3. tosunpaşa123

tosunpaşa123 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten kompleks karbo ve proteinden kaçmıyorum. Onları alıyorum ve almam da şart. Göbek ve göğüsüm çok yağlı. Karnım şekillenmeye başladı falan alt taraf tamamen yağa emanet onları eritmek istiyorum.

Antrenman günleri antrenman sonrası hafif tempo koşu yapıyorum şiddet 9.5-10 şeklinde.

Sayfayı Paylaş