yağ yakıp kas inşaa etmek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve brickt tarafından 18 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. brickt

brickt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese iyi akşamlar.Öncelikle kendimden biraz bahsetmek istiyorum.20 yaşındayım boyum 1.86 ve 105 kg agırlıgındayım.yag oranım %27.17 yaşıma kadar klüp düzeyinde basketbol oynadım,bıraktıktan sonra da hobi olarak arkadaşlarımla salonlarda oynamaya devam ettim.yani kendimi bildim bileli basketbol oynarım ama kendimi bildim bileli şişmanım da.kesinlikle hantal değilim aksine çevik bile sayılabilirim.fakat bu görünümden sıkılıp fazla kilolarımdan kurtulmaya karar verdim yaklaşık 45 gün kadar önce.bu süre içersinde 8 kilo yağ 1 kilo kas kaybettim.bacaklarım ve popom inceldi fakat göbeğim nedense ihtişamından hiçbir şey kaybetmedi.beslenme düzenim şu şekilde:

gündüzleri genellikle 150 gr yagsız kıymayla 3 tane yumurta(0 yag,0 tuz),80-90 gr. yulaf ezmesiyle karışık şekilde 60-70 gr lor peyniri,250 ml yagsız süt
    kahvaltıdan 1 saat sonra 2 fincan yeşil çay(şekersiz),meyve(1 elma+2 mandalin veya 1 elma 1 armut)
    2-3 saat sonra tekrar yukardaki gibi
    akşam yemeğinde koca bir tabak salata(yeşillik-biber-domates-70-80 gr lor peyniri-2 ya da 3 yumurta-150 gr tavuk göğüs)

universal animal cuts,multipower cla,inkospor extreme l-carnitine kullanıyorum ayrıca antreman öncesi ve sonrasında 3er gr BCAA
    egzersiz programım:

cardio:
    haftada en az 4 günün sabahında kahvaltı yapmadan önce yaklaşık 50 dakika yüzüyorum,öncesi ve sonrasında nefes egzersizleri uyguluyorum.
    yine aynı şekilde haftada en az 5 akşam 45 dakika yürüyorum.en az 4.5 km yürümeye çalışıyorum ama sabit bir tempoda degil.45 dakikada 2-3 kere 2.5 dakikalık depar atıyorum.nabzım bundan sonra o kadar yükseliyor ki koşu bandı 179 dan sonra ekrana uyarı veriyor fakat nabzı yazmıyor.biraz dinlendikten sonra bu sefer yokuş tırmanıyorum birkac dakika tekrar dinlenip bu sefer yine depar.yürüyüş bittikten sonra 2-3 dakika ergonometre.haftada 1 ya da 2 gün 1.5 saat basketbol oynuyorum.yani hemen hemen cardiosuz günüm olmuyor.

ağırlık:
    bilindik dumbell hareketlerini yapıyorum isimlerini teker teker bilmedigim için yazamayacagım.genellikle biceps hareketleri için 10 kg arka kol için 7.5 ve yana açma hareketi için 5 gk lık dumbelları kullanıyorum.20x3 şınav 20x3 yarım mekik.leg press 92.5 kg 2x20 chest press 32.5 kg 3x15.haftada 4 ya da 5 gün bu programı uyguluyorum.

düşünce ve önerilerinizi bekliyorum,unuttugum atladıgım bir şey varsa da hatırlatırsanız söylerim.özellikle göbeği eritmek ve zaten mevcut olan kas kütlesini korumak konusunda tavsiyeleriniz varsa paylaşın aydınlatın :) şimdiden teşekkür ederim.herkese iyi akşamlar..

Sayfayı Paylaş