Yağ yakımı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve the monster tarafından 18 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. the monster

the monster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Herkese merhaba öncelikle umarım yardımcı olur düşüncelerinizi yazarsınız . boyum 1.84 kilom 70.6 idi yağ yakmaya karar verdim büyümek benim için bir sorun oldu ama aynı zamanda yağ oranım yüksekti bende yağ oranını düşürüp sonrasında clean bulka girerim diye plan yaptım yoğun antrenman yapıyorum beslenme programımda eksik var mı eklemem gereken şeyler var mı yorumlarınızı bekliyorum ..
    Sabah 7.30-8.00
    50gr yağsız peynir
    6-8 adet yeşil zeytin
    3 adet haşlanmış yumurta
    70gr lifalif +100ml süt + bir tatlı kaşığı bal + bir yemek kaşığı fıstık ezmes
    2saat sonra 2 ölçek bsn no xplode yarim saat sonra da antrenman
    11.30-12.00 antrenman bitisi biter bitmez bir ölçek weider liquid amino + bir ölçek dymatize iso 100 hydrolize
    13.00-13.30 115 gr pismis kepekli makarna , 200 gr tavuk gogsu izgara , salata
    15.30-16.00 130 gr tavuk gogsu + salata
    18.30-19.00 130 gr tavuk gogsu + salata
    21.00-21.30 130 gr tavuk gogsu + salata

Haftada bir bonfile yapiyorum
    Balik yagi hapi tuketiyorum antrenman sonrasi bir tane

Bekliyorum yorumlarinizi simdiden tesekkurler ..

2. the monster

the monster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Sabah lifalifin icine bir adet muz koyuyorum onu yazmayi unutmusum ..

3. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Sana önerim Savaş cebecinin Definasyon diyet programını uygulaman ögün sayısı çok fazla beslenmende insulin de bu nedenle pek düşemiycek he işe yaramazmı yarayabılır fakat geç somuc alırsın

the monster bunu beğendi.
  4. the monster

the monster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Hocam ogunu dusurmek benim elimde yani sadece fazla ogune bolmenin iyi olacagini dusundugum icin yaptim yoksa kahvaltidan sonra 3 ogun ekleyerek ogundeki miktarlari arttirabilirim

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ yakma. Bu boy ve kiloda yağ oranın yüksekse bu kas miktarının düşük olduğu ve hızlıca kas kazanabileceğin anlamına geliyor. Kas kazanırken yağ oranın da düşebilir. Bu boyda yağ oranı düşük bir 65 kilo olmak seni çok sıska gösterir.

Bekci ve the monster bunu beğendi.
  6. the monster

the monster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Ama bir turlu kilo alamadım gunde 3500 luk kalori uyguladim ettim ama bir değisim gosteremedim yani soyle insanlar genis oldugu ama yagli oldugu zaman en azindan buyuk denir zayif oldugunda kasli olur bir artisi hep olur bende hicbri yok ve iki senedir spor yapiyorum ..

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    O zaman 2 hafta 3700 kalorili uygularsın. Yarım kilo civarı aldıysa devam, alamadıysan 3900 kalori. Hala alamadıysan 4100 kalori vs...Eninde sonunda bir yerde kilo almaya başlarsın. Anladığım kadarıyla skinny fatsin, bu gerçekten içinde bulunulacak en kötü durum. Çünkü bildiğin şişmanın yapacağı bellidir, yağ yakar. Zayıfın yapacağı bellidir, yemeğe abanır. Skinny fat iki yöne de gidebilir, bu yüzden çok zaman yoyo diyeti yapar. Yani biraz kilo alır, göbeğim çok çıktı der biraz yağ yakar ve bu arada aldığı kaslardan da yakar, yağlar azalırken iyice zayıfladığını görüp tekrar kilo almaya bakar, tekrar panikleyip yağ yakar vs...Bu tuzağa düşmemek için yağ bir süre çok zayıf gezmeyi göze alarak önce yağ yakıp sonra uzuuun bir bulka girmek gerekir ya da bir süre yağlı gezmeyi göze alıp kas miktarını arttırıp sonra yağ yakımına girmek gerekir. Senin boyunda bence yağlı görünmeye başlamana daha epey zaman vardır o yüzden ben olsam kalori takibi yaparak temiz bir bulka girerdim. Bu şekilde 5-6 ay sonra yağ yakarsan en azından fazla yağlar gittikten sonra zayıf değil fit olmuş olursun. Sağlık açısından bakacak olursan da sağlığını tehdit edecek kadar kilo almış olmazsın çünkü boyun çok iyi, bu boyda daha alabileceğin çok kilo olduğunu düşünüyorum.

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bu arada eski açtığın konulara baktım da, 43 kilodan çıkmışsın bu kiloya ve kendine fıss demişsin. Oraya da birşeyler yazmışım da şimdi de yazayım, hayır bu fıss değil. 27 kilo almışsın, gayet güzel. Aynen kilo almaya devam et. Her ne kadar fıs değilse de daha da kas kütlesine ihtiyacın var. Muhtemelen o kadar zayıflıktan geldiğin için şimdi birazcık yağ seni rahatsız ediyordur ama inan bana daha yolun var ama doğru yoldasın. Sen kilo aldıkça alman gereken kalori miktarı artacaktır o yüzden diyelim ki 65 kilodayken 3500 kalori yetiyorsa şimdi bunun yetmemesi doğal. Sadece aldığın kalori miktarına kilo alımı başlayana kadar ekleme yapmaya devam et, birazcık göbeği göze al, bunun için gelişime ara verip yağ yakımına geçme. Hem zayıflığın dolayısıyla hem de yaşın dolayısıyla hala çok hızlı kas yapabilirsin. Bunu kullan, yağ yakımını sonraya bırak. Emin ol yağ yakmak kas yapmaktan çok daha kolaydır, sonra halledersin.

Konuya güç açısından bakıyorsan da kilo alman daha iyi, estetik açısından bakıyorsan da kilo alman daha iyi. 80 kiloya doğru biraz yaklaş sen, o zaman duruma tekrar bakarsın.

9. Akın Gülgeç

Akın Gülgeç Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    Ögün sayısı bencede cok fazla o şekilde açlık hissi çekeceğini bile sanmıyorum.

10. the monster

the monster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Doxux evet daha oncede bana yazmistin biliyorum o zamanda oneride bulunmustun ve uygulamaya calismistim sadece sporu bir sure evde yapmam gerektigi icin ilerleme kaydedemedim iki aydir spor salonundayim tekrar onerilerini dikkate aliyorum peki sence yağsız vucut yapip clean bulk seklinde gitsem daha iyi bir goruntu olmaz mi yani su an dedigin gibi yaglanmayi goze alirsam yazin belki cok yagli olmayacgim ama karin kasi hakkinda hicbr seye sahip olamayacagim gibi geliyor ama eger yag oranini dusurup ayda yarim kilo bir kilo uzerine ekleyerek gidersem sanki daha estetik bir goruntu olusur gibi dusundum ama sence bu dogru olmaz mi ?,

11. the monster

the monster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Haklisin aclik hissi yasamiyorum ben surekli kilo almak uzerine gittigim icin kilo verme yada yag yakma hakkinda pek bilgi sahibi degildim bu konuyu actiktan sonra arastirdim ve gunde dort ogune boldum bir ogunua azaltip iki ogunde 250 gr tavuk , gece yatmaya bir bucuk saat kala olan ogune de lor ve badem ekledim umarim dogru yapmisimdir

12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    karın kası=iyi görünmek şeklinde duruma bakıyorsan yağ yakabilirsin ama durum bu değil. 65 kg, karın kası gözüken vücut güçsüzdür, ne kadınlar tarafından çekici bulunur ne de erkekler tarafından saygı görür. Amacın önce buna ulaşıp sonra kas kazanmaksa hay hay, yeter ki ne istediğini bilerek yap bunu. Diğer yola bakarsak, 75-80 kg, karın kası gözükmeyen vücut, her açıdan birinciyi döver. Daha güçlüdür, daha iyi gözükür, daha saygı uyandırır, daha sağlıklıdır ve bunlar için karın kasının görünmesine ihtiyaç duymaz.

Tercih senin. Ben önce yağ yakınca iskelete dönmeyeceğim seviyeye gelene kadar kas yapardım yerinde olsam.

13. Akın Gülgeç

Akın Gülgeç Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    Salonda çelimsizliğin dibine vurmus minicik minicik karın kaslarıni ikide bir cıkarıp fotograf ceken elemanlar var kollari 27 filan heralde biz gülüyoruz.Sana tavsiyem definasyonu kafandan simdilik bi at kilo almanim yoluna bak kendini bi tani ne kadar harciyorsun nekadar ekstra kalori alirsan kilo almanı sagliyo bu sistemi kur ve bence 7 8 kilo al sonra definasyona gir ve bunu zamana yay düsük karb. diyeti uygula ve kilo kaybini başara bildigin kadar yagdan yap 3 4 kilo kaybet bu döngüyü devam ettir kas kütlen artsın iste o zaman hem hacimli hemde defineli durursun

14. the monster

the monster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Bir iki ay öncesine kadar günde 500 gr pirinç tuketip kilo almaya calisiyordum ama bu yil beni gören insanların yorumu hep vucudun iyi de niye karin kasi yok cok sade duruyor gibiydi o yuzden benim de kanıma girdiler diyebilirim uzun zamandır bu sporu yaptığım için artık farklı bir yöntem denemek istedim .. Peki son yazdigim yorumdaki beslenme programina gore sizce yag yakimi icin yeterli olur mu bu arada amacim zaten oyle 60kiloya dusmek falan değil iki uc kilo kadar verip yag oranimi dusurmek istiyorum sadece

15. the monster

the monster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Hocam teşekkürler yorumun için öncelikle yalnız ben o kadar ölçü kaybedeceğimi düşünmüyorum ornegin kollarım yarim cm bir cm duserse duser ve kollarim 36-36.5 oyle kucuk değil oyle bir goruntu cikacagini dusunmuyorum umarim en azindan

16. Akın Gülgeç

Akın Gülgeç Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    Orda lafım sana degildi kardesim yanlıs anlama :) sadece tatmin edici ölcüde kas kütlesi olmayan bir vucudu tefine etmenin bir anlami yok demeye calısmıstım tabiki o kadar gerilemezsin definasyon sonrasi bulk da yapabilirsin clean bulk tabi sabır ister gelisme yavas olur ama temiz olur senin sürekliligine bağlı :) iki yoluda yapabilirsin ya hix definasyona girmeden biraz daha hacim kazan sonra definasyon yap yagı at yada definasyon ve sonrasında clean bulk uygula bu sana kalmis vücudun nasıl tepki verir hangisi uygun olur iyi analiz et başarılar diliyorum kardeşim :)

17. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bilmiyorum denemen lazım.

18. the monster

the monster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Su an 69.9a dusebildim 70.6dan 68e dusup birakicam whey ve amino kullaniyorum umarım olcude kayip olmaz fazla tesekkur edererik yorumlarin icin

19. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Rica ederim ama bir yardımım olmadı. Vücuttan 2 kilo su atıp geri alarak vakit kaybetmiş olacaksın sadece.

20. the monster

the monster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Bunu galiba deneyip gorucez bu gidisle bir ay sonra galiba bunu anlamis olucaz goruntu olcu ne kadar degisecek :)

doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş