Yağ sorunsalı ve beslenme...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Mehmetcvgn tarafından 19 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Mehmetcvgn

Mehmetcvgn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar hocalarım,abilerim,kardeşlerim
    Geçen gün vucud yağ oranımı ölçtürdüm ve yüzde 13 çıktı. Benim için ideal olan yüzde 10.8' imiş. Vucud oranlarım;
    Yaş 20 - Boy 176 - Kilo 68
    Yağ oranımı daha da düşürebilmek ama bunu yaparken gelişip, güçten düşmemek için ideal ve doğru bir beslenme programı söyleyebilir misiniz? En azından en temelde neyi ne zaman yemem gerektiğini yazarsanız dahi yeterli olacaktır.
    Teşekkür ederim, saygılar...

SingleLineCode bunu beğendi.
  2. Mehmetcvgn

Mehmetcvgn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar koca forumdan bir cevap gelmiyor mu yani?

3. blodhemn

blodhemn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bence hacimlen. Daha yag oranini dusurursen kilon daha da duser iyice ufalirsin. 15 max iyidir.

4. Mehmetcvgn

Mehmetcvgn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Evet bu dediğinizi de düşündüm. Sizce progainer ile hacim sağlasam spor da yapacağım için cok bi yağlanma vs yapar mı ki?

5. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Beslenmeyle ilgili yuzlerce konu varken forumda, ne gibi bir püf nokta bekliyorsunuz? Bu gibi sorulari sormadan once beslenmeyle ilgili gerekli makaleleri, diger arkadaslarin tecrubelerini vs. Okuyup daha spesifik sorular sorarsaniz daha duzgun cevaplar alabilirsiniz.

6. Mehmetcvgn

Mehmetcvgn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Ve işte beklediğim cevap... Bak usta yeni başlayan hemen hemen herkesin konusunun altında bu tarz bir mesaj var. Bu forum çok büyük, her şeyi bulamıyor insan bazen hadi buldun diyelim yeni başlayan birisi meraklı ve isteklidir. Belki ben tatmin olmadım bir de kendi ölçülerini yazarak tavsiye fikir almak istedim. Suç mu? Lütfen ama ya...

7. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Kilo ölçüm cihazlarına pek güvenmiyorum açıkçası 13 diyosa 15 gözüyle bakmak lazım.Onun dışında tahminim olarak zayıf bir görüntün var sanırım.Benim tavsiyem sana acizane spesifik detaylara inecek kadar profesyonelleşene kadar(yarışma için demiyorum tecrübe de diyebiliriz.).Bol protein ve karbonhidratlı ayrıca gerekli miktarda yağın da içinde olduğu bir diyet ile yola devam etmen.Sporda yeni olduğunu varsayıyorum.

Antreman öncesi karb ağırlıklı öğünlerin olsun ki antremandan düşme,antreman sonrası ise göreceli daha az karblı daha fazla proteinli öğünler yiyebilrsin.Ayrıca sabah kahvaltısını asla ihmal etme.Gece yatmadan önce de uzun emilim süresi olan proteinler tüketmen(lor,yoğurt,süt)

Benden daha tecrübeli arkadaşların da tavsiyelerini alman da fayda var.İyi çalışmalar

8. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    2500 kalorilik bir beslenme rutini ayarla bunun max. %30 u saglikli yaglardan gelsin. Min. 150 gr hayvansal protein al ve geri kalan kalorini kompleks karbonhidratlarla tamamla. Şekerden komple uzak dur. Sut ve meyveyi de sinirla. Karb kaynaklarinin glisemik indeksi dusuk olsun bulgur yulaf kepekli makarna gibi... mutfak tartisi al ve herseyi tartarak ve bu hesaba uyarak yapbu rutinle yag oranini dusurup kaslarini biraz guclendirdikten sonra 3000 veya 3500 kalori deneyip hacimlenirsin. Tabi bu kaloriler tahmini tamamen bazal metabolizman nasil bilemiyoruz.

Mehmetcvgn bunu beğendi.
  9. Mehmetcvgn

Mehmetcvgn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler. Sizce gainer tarzı bi ürünü günde 100 gr 200 ml süt ile tüketsem hacim kazanır mıyım? Ve çok fazla yağlı bi görüntü oluşturur mu?
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Eylül 2016 ---
    Teşekkürler. Sizce gainer tarzı bi ürünü günde 100 gr 200 ml süt ile tüketsem hacim kazanır mıyım? Ve çok fazla yağlı bi görüntü oluşturur mu?

10. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Supplementleri su ile tüketme taraftarıyım(yemek tarifleri hariç)
    Gainer kullanabilrsin ancak bu eksiğini kapatmaya yönelik olursa daha verimli olur.Atıyorum 2500 lazımsa 500-700 arası supplementten olmalı en fazla ki zaten 3000+ kalorili diyetlerde gainer daha çok iş görür.3000e kadar ki kaloriler naturel yoldan elde edilebilir.

11. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yağ oranımı azaltmak istiyorum diyorsun gainerla olacak iş mi sence ? :D

12. Mehmetcvgn

Mehmetcvgn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Ebet
    Haklısın. İlk başta olaya o şekilde başlamıştık ama gelen yorumlar ve de yaptığım araştırmalar ki kış sezonunun da gelmesiyle şuan da hacim kazanmanın daha mantıklı olacağını düşündürdü.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Eylül 2016 ---
    Bugün 300 gr tavuk göğüsünden sonra blendır da güzel bi karışım yaptım. 300 gr süt 2 kaşık bal 4 kaşık yulaf 1.5 muz 70 gr lor. Tadı fena sayılmazdı hatta güzel bile denilebilir. Sizce bu beni nasıl etkiler uzun vade de ?

13. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Aynı karışımı ben de tüketiyorum antreman sonraları süt 200ml kadar oluyo shaker ım ufak olduğu için.Antreman sonrası için süper bi karışım.Kısa vadede çok iş yapar uzun vadede paran olmadığı zamanlar whey niyetine içersin ;) Balı çok kaçırma bu arada

Sayfayı Paylaş