Yağı kısıyorum proteinde çok azalıyor.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jimraynor tarafından 21 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Arkadaşlar dün yediği besinlerin toplam değerleri aşağıdadır. 186boyunda 86 kilo birisiyim. 103 kilodan 86'ya 2 senede düştüm. Vücudum hala yağlı hafif şekillendi. Yağlardan kurtulmak için yemeği kısıyorum fakat bu sefer de protein çok az yemiş oluyorum. Dün ki değerlerim aşağıdadır.

1350gram - 1000 kalori - 62 gram protein (%35'i bitkisel) - 35 gram yağ - 106 gram karbonhidrat.

Günlük almam gereken kalori 2300-2600 civarı. Yaptığım 1 saat cardioda harcanan kalori 600 kalori civarında. Bunun üzerine her gün bölgesel bir kas çalışıyorum. Dün göğüs çalıştım mesela.

Bir insanın günlük alması gereken yağ miktarı 30-50 gram diye biliyorum. Bunun için 30 grama ulaşınca yağlı besinleri yemeyi kesiyorum. Şimdi sorum şu. Yukarıdaki yemeklerin üzerine acaba protein takviyesi mi yapmam lazım yoksa barbunya gibi bitkisel bir ürünü 200gram civarında yıkayıp yağından arıtarak mı yemeliyim ?

Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Sorunuzun bir kısmına cevap veriyim.
    Yağsız protein kaynakları mevcut:
    Tavuk göğsü, lor peyniri, yumurta akı, yağsız süt vb...

Bunları tüketirseniz yağ alımını neredeyse sıfırda tutarak ciddi anlamda protein almış olursunuz.

Bitkisel kaynaklar da eksik proteinlerdir.
    Sadece bitkisellere odaklanırsanız gelişim için hayati önemde olan bazı aminoasitleri eksik oranda alma riski ile karşılaşırsınız.

3. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    bir yerde okuduğuma göre insanın tükettiği proteinin %65'i bitkisel protein olmalıy şeklindeydi. Kolestrol yoksa çok artar diye yazıyordu. Ben hep böyle yapmaya çalışıyorum fakat hayvansal protein hep yukarda çıkıyor. Bitkiseli arttıran çok nadir şeyler var. Örneğin mercimek, barbunya, nohut, pirinç vs. İçim dışım bunlar oldu. Daha önce tavuk göğsünü alıp tavada suda pişiriyordum fakat bu da insanı insanlıktan çıkarıyor. Yağsız yoğurt falan eklemeliyim galiba :)

Süt ve yoğurt iyi fikir oldu sağol. Yağsız alıp yiyeyim bunları.

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    bonatschi,nin bahsettikleri yağsız protein kaynakları zaten. bunlarla kolesterol problemi olmaz.

5. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Son düzenleme: 23 Kasım 2009
  6. özgün

özgün Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    mersin
    Ya ßende 4 aydır bu sporu yapıyorum ama 62kg oldum dahada kilo alamıorum vücudum güzel ama kilo almassan daha fazla şişmez diyorlar doğrumu acaba ??? boyum 1,68 kilom 62

Sayfayı Paylaş