Whey Emilimi Süt ile Kullanıldığında Ne Kadar Gecikir?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve snrgndr tarafından 9 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar herkese merhaba , şu sıralar ara öğünlerimde protein alımında sıkıntı yaşayabiliyorum. Malum sınav dönemindeyim , mutfaktan uzak kalmamız gerekiyor az da olsa.
    Ara öğünlerim için kompleks protein almayı düşündüm ama şöyle bir sorum olacak. Whey proteinleri su ile tüketin daha hızlı kana karışması için diyorlar. Peki süt ile tüketildiğinde emilim ne kadar süre uzatıyor , kompleks protein kadar etkisi olmasa da nasıl bir süre etkisi olur? Ara öğün olarak süt ile whey i tüketsek biraz da olsa kompleks protein yerine geçer mi?

2. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Bence emilim suresi azalmiyor. Whey-sut karışım midir(tebesir tozu-su gibi)? yoksa çözelti mi(seker-cay)?

Karisim: birden fazla maddenin kimyasal ozellikleri degismeyecek sekilde bir araya gelmesiyle olusan madde toplulugudur.(süt,ayran,turk kahvesi,benzin).

Bence whey-süt bir karisimdir ve whey kimyasal bir degisime ugramadigi icin sindirim suresi degismez.su veya sutle alman bir degismeye neden olmayacaktir. Sutle alirsan ekstra casein proteini kalsiyum ve vitaminlerde alirsin.

Yanlisim varsa duzeltebilir benide aydinlatabilirsiniz.bu sadece benim cikarimim.

Lorethlorien, buffdudes jr ve requ. bunu beğendi.
  3. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
  4. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Ben de öyle düşündüm , yalnızca barsaklarda emilimi yavaşlatıyor ise süt belki minimal bir etkisi olabilir

Sayfayı Paylaş