VG'deli İroni Çözüm Bekliyor (bence)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Neshter tarafından 6 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Neshter

Neshter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meraba arkadaşlar yaklaşık 5ay önce spor salonuna gidiyordum okul falan derken bırakmak zorunda kalmıştım salonda ara ara body yapıyordum ama o zaman body için gitmiştim bu forumdaki arkadaşlar kilolusun sen ilk once kilo ver dediydiniz neyse benim anlamadığım şey body yapacak arkadaşlara kilo aldırıyorsunuz ama bana niye verdiriyorsunuz :( bb sporu en iyi yağ yakma sporudur o zaman bana niye bb'de yağ yaktırmıyorsunuzda can sıkıcı cardioya yönlendiriyorsunuz? Endomorf tipli bir insanım şuan 170 boy 86 kilom var Kendimce bir diyet hazırladım.

Şekeri Tuzu Karbonhidratı Kestim Yeteri kadar Zeytin yağı Kullanıyorum

Kahvaltı

1 adet yumurta.
    Göz kararı lor peyniri.
    Domates Salatalık.

ÖĞLEN

Protein İçerikli yemek
    Mevsim salatası

Akşam
    Protein içerikli yemek
    Mevsim salatası

Çalışma programı

Flexor Hocamzın verdiği yeni başlayanlar için program bunu uygulayacagım ilk 3 ay ve dinlenme gunleri 1 saat cardio yapacagım

Protein içereikli yiyecek dediğimde ton balıgı K. et b. et balık koli koli yumurta falan değil yanlış anlamayın Juy cutler Ronie Coleman falan gibi olmak istemiyorum defin vucutta olmak istemiyorum ara yolu bulmak istiyorum zaten o saydıklarımı yazsam yağ yakamam benim sorunum yağları yakmak ama yakarkende giden kasları seviyesini en az orana düşürmek bunu protein agırlıklı beslenme programıyla halletmek istiyorum. İşte bir İronide burada devreye giriyor bu protein ağırlıklı beslenmeyle body çalışarak yag yakıyoruz ve kaslarımız hacimleniyor ama nasıl oluyorsa zayıflarken aynı zamanda bb yaparken kas kutlesi gidiyor nasıl oluyor bu iş okudugum edindiğim bilgiye göre ben bunu anladım uzun oldu programım hakkında düşüncelerinizi ve eklmek istediklerinizi çekinmeden söyleybilirsiniz teşşkkürler

2. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    1 yumurta cok az ayrica ogun aralarinda meyve kuruyemis yogurt felan ekle yagsiz kas kutlesi hedefliyorsan en hizli yontem vgden once cardioyla yaglari atip vgye baslamak ama yol diosanonce vgye basla hacimlendikten sonra kardio yap ama kaybedecegin kas kutlesi seni uzmesin su an cardioyla kas kaybetsen daha ortada bi emek olmadigi icin cok koymaz mantik olarak

ozpirik bunu beğendi.
  3. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Bir gün ağırlık bir gün cardio yapabilirsin. Ben ağırlık çalışıp yediklerime dikkat ederek biraz verdim ve görenler de hemen farkediyor ama sonuç almak biraz uzun sürüyor. Kas kaybını kafana takma zaten vg geçmişin yok. Hareketlerdeki ağırlığı düşük tekrar sayını yüksek tut. Cardio ile destekleyip sağlıklı beslenirsen amacına kısa zamanda ulaşırsın. Sabır şart aceleci olma. Cardio'na crunch - yarım mekik hareketleri kat. 40-50dk sürsün toplamda. Akşamları çok geç olmayan saatlerde limonlu, tavuk vs.. proteinli yeşillikli salata yapmanı tavsiye ederim.

4. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    "bu forumdaki arkadaşlar kilolusun sen ilk once kilo ver dediydiniz neyse benim anlamadığım şey body yapacak arkadaşlara kilo aldırıyorsunuz ama bana niye verdiriyorsunuz :( bb sporu en iyi yağ yakma sporudur o zaman bana niye bb'de yağ yaktırmıyorsunuzda can sıkıcı cardioya yönlendiriyorsunuz?" şeklindeki feveranınıza belki şöyle bir açıklama getirilebilir. BB derken çok geniş bir konsept söz konusu. Nasıl çalışıyorsunuz ? Çok tekrar az kilo mu, az tekrar ağır kilolarla mı çalışıyorsunuz ? Kaç set çalışıyorsunuz ? Ne kadar uzun çalışıyorsunuz vs.

Bu arada "dediydiniz" şeklindeki zaman kipinin de hastası olduğumu belirmek istiyorum (bkz. Türkçe'de past perfect tense kullanımı) :)

5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    1. bu işte sabır şarttır. 5 ay falan filan dinlemez. göbeği eritip abdominal görmek istiyorsan, kaslanmak istiyorsan önünde çok uzun yol var. ulaşmak istediğin vücudu korumak daha zordur. yani sabır sabır sabır...

2. "önce kardiyo yap, yağları yak ondan sonra VG çalış" işi yaş iştir. yukardaki beslenme düzeni ile psikolojini ve sağlığını bozabilirsin. pekala VG ile de yağ yakabilirsin. sabah kardiyo akşam VG yap. bunun en güzel örneği özgür adlı üyedir, forumda ara bul. vethekimdir, forumda ara bul.anktıp92dirr forumda ara bul.

3. aldığın protein-yağ-karbonhidrat üçlüsüne dikkat et. inatçıysan bunları not et ve say. karbo ve yağ az olsun, protein bol olsun

Son düzenleme: 6 Temmuz 2011
  6. taxi driver

taxi driver Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    öğünleri altıya çıkart bol protein düşük yağ ve karbonhidrat. cardiyoyo vg antreamandan ayrı bir güne al vaktin yoksa önceye..
    Ve en önemlisi anteramanlarda basabaildiğin kadar ağır bas biraz kas kütlesi inşa et, et ki çoğalan kasların yağ yakmanı sağlasın..
    Unutma ki yağları yakan kastır

7. Neshter

Neshter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bunlar istediğim işime yarayacak olan cevaplar hepinize teşekkür ederim çalışma sistemim flexor hocanın yeni başlanyanlar için verdiği 3 aylık dönem 4x10 olarak basabildiğim kadar kilo basacağım üstüne 8km hızla 1 saat yürüyüş + karın hareketleri + squad yaklaşık 2.30-3 saatim salonda geçecek tabi ara ögünleri yazmadım onlarda yağ yakımına etkisi oldugunu ve metabolizmayı hızlandıracağını düşündüğüm meyveler olacak salona gitmeden önce 300ml şekersiz kahve aspirin alacagım

Sayfayı Paylaş